Osmnáctka na krku

7. května 2013 v 22:40 | Cherrybumbum |  Téma týdne
Už za necelých 14 dní budu moct legálně řídit auto, pít alkohol, kouřit, sledovat porno, hrát automaty, vdát se a navštěvovat kluby přístupné od 18ti let. Za necelých 14 dní budu papírově dospělý člověk, pro rodiče pořád ta malá holčička, která nedávno nastoupila do školy a pro babičku pořád vnučkou, do které nikdy nedostane koprovou omáčku. Nebo ne?


Když tak nad tím přemýšlím, že překročení 18tého roku života bude zase taková velká změna. Určitě už ne z principu, že ráno nikdo nebude stát u mé postele a čekat, až se vzbudím, aby mi mohl zazpívat "Hodně štěstí zdraví". Nasnídám se a pak mi po chvíli dojde, že už teda patřím do světa dospělých. Nebudu si připadat ani starší, ani vyšší, chytřejší nebo snad hezčí. Budu to pořád já - bohužel, bohudík. Po pár dnech si možná tak vzpomenou rodiče - "Už jsi plnoletá, chovej se teda rozumně". A to je ten problém - proč bych se měla chovat rozumně, dokud mám ještě svaté právo se občas zachovat dětinsky. Navíc by na mě měli být naši pyšní, že jsem stále ještě nenásledovala dnešní trend být náctiletá maminka. Už jenom ta představa, jak tlačím kočárek, vstávám v noci k dítěti, protože mu rostou zoubky nebo mu vyměňuji plínku je pro mě jako člověka milujícího zábavu představa celkem příšerná.

Někdy jen tak sedím a přemýšlím, co jsem vlastně za těch pár let všechno dokázala a co dál? Zvládla jsem se naučit chodit, jíst jako člověk, pozdravit, když někam přijdu, úspěšně jsem proplula školkou i základkou, příští rok mě čeká maturita. Pak už jen vysoká, práce, dětičky a manžel, který doufám nebude mít zálibu ve smrkání do umyvadla, schovávání použitých trenek do skříně se slovy "To je ještě čistý!" a vracení prázdných lahví do lednice. To už ale hodně odbočuji. Ale přece jenom. Tak jako mi přišlo strašně za dlouho fakt, že mi bude někdy 18 a uplynulo to tak rychle, může mi přijít daleko i čtyřicítka s manželkým a dětičkama (nebo klidně i bez něj). Nedělám si ale iluze, že v 50ti budu vypadat jako Madonna, budu chodit na hodiny aerobicu a nosit nejnovější módní výstřelky. Jednou zkrátka přijde čas, kdy budu muset zavřít své mladé já do nějaké krabice a budu na něj už jen vzpomínat. Do té doby budu užívat života jak jen to půjde, takže - OSMNÁCTKO A DALŠÍ ŽIVOTNÍ UDÁLOSTI, POJĎTE DO MĚ! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama