Na střední škole jsem přišla o své kamarádky ze základky

30. června 2013 v 22:32 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
Prohlížíš si fotografie ze své bývalé školy, na kterých se šťastně usmíváš s kamarádkami a vzpomínáš, jak to bylo krásné?
Vzpomínáš si, jak jste spolu kdysi dávno běhávaly venku, probíraly spolu nejrůznější problémy a teď spolu nekomunikujete? Přemýšlíš v čem je problém? Tak se podívej, která situace se nejspíš stala právě tobě.


Dojíždění
Svou střední školu sis zvolila v jiném městě, což znamená každé ráno brzo nasednout do autobusu či vlaku a vrátit se pozdě odpoledne, unavená jak kotě a zbytek dne strávíš nad učením. Zbytek kamarádek si našlo školu ve tvém městě, dokonce víc jak polovina třídy navštěvuje stejnou školu.

A v tom zřejmě bude háček. Zatímco ty den co den jezdíš sama a jsi donucena bavit se s lidmi, se kterými ses ještě nikdy neviděla, oni upevňují své základkové přátelství, mají k sobě mnohem blíž než dřív. Proto chodí ven spíš spolu. Ale nemusíš se bát. Určitě najdeš ve své bývalé třídě někoho, kdo má stejný problém a můžete chodit ven spolu. Jestli jste se spolu dřív nebavili, máte teď možnost navázat nové přátelství.

Učení - mučení
Někdo má talent na taháky, jinému zase stačí to, co si poslechne v hodině. Někdo ale musí svůj úspěch tvrdě vydřít a ve chvíli, kdy přijde domů a sedne si ke svému psacímu stolu, už otevírá knížku a šrotí se do noci. Co kdyby zítra náhodou něco psali. Občas závistivě kouká z okna na kamarády, jak jedou venku na bruslích, jdou s kamarádkou z nákupů nebo se jen tak poflakují po městě.
Nejraději bys teda zaklapla knížku a šla ven s nimi? Můžeš, ale nejdřív si buď jistá, že všechno potřebné umíš. Nebo ti stojí nějaké tlachání s kámoškami o nesmyslech za pětku ze zkoušení, na které ses nestačila připravit?

Změnily se
Dřív jí nedělalo problém jít do školy nenalíčená, dneska nevytáhne paty z domu bez pořádných hadříků, tuny make-upu a perfektně udělaných vlasů. Co se stalo?
Máme dvě varianty - buď navštěvuje školu, kde jsou kluci ohroženým druhem a ve třídě je to pěknej babinec. To znamená jediné - KONKURENCE, KONKURENCE, KONKURENCE. Přece nebude vedle superhezké spolužačky vypadat jako šmudla.
Druhá varianta - Borec! :-D To snad nemusím vysvětlovat.

Ale nejde jen o vzhled. Dřív jste se mohly bavit o všem a dneska? Pořád ti vypráví, jak se líbala s tímhle klukem, jak byla včera u holiče a jak si psala s tímhle borcem. Nemá cenu jí něco říkat, ale je smutné, když s ní pak přerušíš kontakt, protože už si nemáte co říct.

A jaký problém máte vy?
Jak se změnilo vaše přátelství s nástupem na střední?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama