Červenec 2013

Prarodiče na okraji společnosti – PROČ?

31. července 2013 v 9:00 | Cherrybumbum
Stěžujete si na důchodce v Lidlu? Dělá vám potíže uvolnit místo starší osobě v MHD? Odkládáte návštěvu svého dědečka na další a další týdny? Je to správné?

Tak s touhle kamarádkou to budeš mít těžké!

29. července 2013 v 9:00 Mrs Blondie radí...
Každá z nás potřebuje alespoň jednu tu kamarádku, která by s námi mohla podnikat ty nejrůznější "holčičí rituály" jako nakupování, pomluvy u kávičky, různé výlety nebo jen prosté nekonečné skypování a další aktivity - každá si určitě vymyslí tu svou. Občas se ale stane, že naše kamarádka má dost zvláštní návyky a chování a nám nezbývá nic jiného, než to celé buď přehlížet, anebo jí nenápadně dávat najevo, že něco dělá špatně.


Žiju svůj prázdninový sen!

26. července 2013 v 17:00 | Cherrybumbum |  Co právě dělám?
Musím říct, že letošní léto je konečně to, které si opravdu užívám plnými doušky. Nedřepím neustále doma u kompu, žiju. Když nebrigáničím, tak se válím na koupálku, někde courám s kámoši nebo s přítelem. Komp a Facebook nejsou teď mými častými společníky. Pravdou ovšem je, že venku je počasí poprvé za x let konečně jakž takž moudré, takže by byl neskutečný hřích sedět doma na zadku. To můžu dělat, až budu chodit do školy.

Trollové z koupálek

24. července 2013 v 23:28 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Smějeme se jim, nadáváme jim, ale bez nich by to na koupalištích prostě nebylo ono. O kom mluvím? O těch největších trollech, opruzech a dalších zvláštních skupinách lidí, kteří obklopují celé plovárny (ó, jak zastaralé), protože zde mají možnost ukázat, jací jsou to mistři opruzu či naprostého nelogického myšlení.

Rodiče nesnáší tvého přítele. Tak to je průšvih!

24. července 2013 v 10:45 | Cherrybumbum |  Mrs Blondie radí...
Právě prožíváš chvíle neskutečného štěstí. Potkala jsi konečně někoho, kdo tě má opravdu rád, váží si tě a dělá vše, co ti na očích vidí. Myslíš, že jsi nemohla potkat někoho lepšího, ale někdo je proti: RODIČE!

Je zcela běžné, že kromě bývalých přítelkyň začne do tvého vztahu "strkat prsty" i jeden z vašich rodičů. Někdy je to celkem nevinné, jen se snaží, abys kvůli svému miláčkovi nezanedbávala školu, aby tě nenaučil neřestem, jako je alkohol a cigarety, nebo zkrátka chtějí mít přehled o tom, co celé dny děláte. Když ale začnou mít očividnou radost z každé tvé hádky či každé slovo, které s nimi prohodil, úmyslně obrací proti němu, začíná to zavánět tím, že tvého kluka prostě nesnáší a chtějí, abyste co nejdříve byli od sebe.

Nepřeháněj to se žárlivostí

23. července 2013 v 19:06 | Cherrybumbum |  Mrs Blondie radí...
Každá holka to někdy zažila - strach o svou drahou polovičku, aby nám náhodou neutekla "za lepším". Neustále kontroluješ mobil, hryžou tě myšlenky, jestli je opravdu v práci a ne s tou nánou z béčka, občas na něj nesmyslně vyjedeš. Tohle všechno je ještě celkem v pořádku. Dej si ale pozor na chování, které váš vztah může ve finále opravdu zničit.

Takovou bych jednou chtěla mít rodinu...

20. července 2013 v 10:57 | Cherrybumbum |  Úvahy
Každý člověk se jednou dostane do fáze, kdy si pomalu začne uvědomovat, že to s ním rodiče myslí dobře, jaké dělají chyby a jak by jednou on sám chtěl žít. Rodina je důležitá pro všechny, o tom není vůbec pochyb. Jedno takové uvažování nad tím, jak bych jednou chtěla žít obklopena lidmi, které miluji, mě teď nedávno postihlo, když jsem měla tak trošku smutnější náladu (nebudu tomu říkat deprese, ty jsem nikdy naštěstí neměla). A dospěla jsem k tomuto názoru:

Fotoreport z Chorvatska!

15. července 2013 v 14:40 | Cherrybumbum |  Z mého života
Zdá se, že jsem přežila celkem 37 hodin v autobuse (počítám i cestu nazpátek), týden nekonečného slunění, báječných koktejlů, koupání v moři a dalších těch super věcí, které můžete dělat v horkém Chorvatsku. Mini fotoreport asi všechno shrne úplně nejlépe.


Jak si (ne)vybírat střední školu

10. července 2013 v 12:00 | Cherrybumbum |  Mrs Blondie radí...
Máme sice prázdniny, ale ty opět utečou jako voda a možná právě ty nastoupíš do deváté třídy. Kromě volby absolventských triček a závěrečné řeči na konec školy tě čeká ještě jedno mnohem důležitější rozhodnutí: střední škola.

Novinky? NOVINKY!

4. července 2013 v 11:47 | Cherrybumbum |  Co právě dělám?
Čtvrtý den prázndnin a já sem zatím vkládám jen články, které mi zveřejnili na Krásná.cz. Proto jsem se rozhodla napsat, co je za těch pár dní nového a co se chystám dělat.

1. Odjezd do Chorvatska - večer balím kufry a zítra odjíždím do Chorvatska. Pokud se někdo snaží tvrdit, že Chorvatsko není nic extra, že je tam každý rok s rodiči, tak já tam ještě nikdy nebyla, tak mě prosím nechte užít si mou radost. Nevím, zda stihnu přednastavit nějaký ten článek, při nejhorším si budete muset počkat do příští neděle, kdy se vracím. Pokud se ani nějakou dobu poté žádný neobjeví, vyhlašte po mě pátrání - ztratili jsme se.

2. Práce na jahodových plantážích - je ta největší blbost, do které jsem se kdy nechala uvrtat. Po třech dnech mě bolí ruce, nohy, ale hlavně záda a krk. Proto se těším, až se pozítří natáhnu u vody a dejte mi všichni pokoj. Opravdu obdivuji lidi, co dělají na polích celý život.

3. Začínám se rozhodovat o VŠ - ráda bych zkusila cestovní ruch, naši mě ovšem tlačí na žurnalistiku (ačkoliv naposledy četli mojí slohovku ve 4. třídě). I když se mi na ní moc nechce, tak mi stejně v hlavě hlodá takový ten malý červíček. Nechám se překvapit, co na sebe vymyslím, ale jistá si jí stále nejsem. Navíc co jsem četla, tak přijímací řízení je celkem hardcore. Pokud máte někdo zkušenosti, pište!

4. Super tajné - zveřejním a přiblížím, až vše bude 100% jisté (jsem to ale potvora!) Ale předem říkám, že nejsem těhotná, nechystáme zásnuby ani cestu kolem světa. Jen taková minidrobnost, která by mi udělala děsnou radost.

No nic, jdu do města sehnat boty do vody a něco k jídlu, ať v tom Chorvatsku nechcípneme hlady. Zatím :)