Blog jako zábava, nikoliv povinnost

4. srpna 2013 v 9:00 | Cherrybumbum |  Úvahy
Přes léto jakoby se čas na většině blozích náhle zastavil. Je to celkem přirozené. Mít dva měsíce volna se nepoštěstí každý den a když je ještě teď venku takhle fajnově, tak proč je strávit doma u počítače? Navíc všichni odjíždí na různé tábory, dovolené nebo jen víkendy s kamarády. A tak na spoustě blozích pomalu vidíme jen články: "Pozastavuji činnost blogu, vrátím se až..." s občasnými dodatky o přednastavených článcích. Jeden by řekl, že není ani tak moc podstatné toto info na blog vůbec psát. Jenže...


Znáte české blogery a blogerky! A zvlášť ty, kteří místo toho, aby si užívali venku, smrdí doma na počítači (pokud teda nejsou nemocní nebo nemají jako naschvál zaracha) a děsně se diví, proč ta a ta nepřidává žádné články. A tak jí tam den za dnem nechává jeden udivený komentář za druhým. Vůbec jim tak nějak nedochází, že je léto, a že chce majitelka daného blogu hold trávit víc času venku nebo nějak jinak, než blogováním. Jenže tato situace nenastává jen v létě. Kolikrát už jste museli na chvíli nechat blogu kvůli škole? Nebo kvůli tomu, že jednoduše toho máte najednou moc? Celodenní honička a ještě mastit něco na blog. Nevím jak vás, ale mě by pak únavou ani nic kloudného nenapadlo a stejně bych asi nic nenapsala.

Spousta blogerů si zkrátka neuvědomuje, že pro víc jak polovinu ostatních autorů není blog žádná povinnost, ale zábava a takový odskok z kruté reality. Ano, existuje pár blogerů, kteří si za své reklamní články nechávají platit, ale i tak je to blogování pro ně spíš koníček. Nikdo nás do toho přeci nenutí, je to můj blog, tak proč bych sakra měla mastit jeden článek za druhým a mít špatné svědomí z toho, že jsem jeden den náhodou zapomněla něco zveřejnit? Neznamená to hned, že mě blogování nebaví nebo že dokonce kašlu na návštěvníky. Jsem zkrátka jen člověk a ne stroj. Mám právo na občasné vynechání.

Proto Vás všechny tady žádám - buďte k těm ostatním alespoň laskaví a neatakujte je komentáři: "Proč nepřidáváš nové články? Já chci nový článek!!" jen kvůli tomu, že dva dny neprojevil žádnou aktivitu. Venku je tak krásně, tak raději vypněte počítače a mazejte ven. Určitě vás to bude bavit víc a navíc můžete nabrat nějakou inspiraci na článek. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 10:12 | Reagovat

Máš pravdu. Také nemám tolik času, abych seděl u počítače. Píšeš krásně..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama