Nevěříš si? Seznam se s Rickem, cheerleaderem na invalidním vozíku!

16. srpna 2013 v 19:44 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
"Jmenuji se Rick. Před pár lety jsem v kolenou začal cítit takové bolesti, díky kterým dnes musím být na invalidním vozíku, protože je pro mě delší chůze příliš bolestivá. Ještě před tím jsem byl cheerleader a myšlenky, že bych se tohoto sportu měl vzdát, mě ničily." Tak začíná vyprávění Ricka Rodgerse, muže, který díky svému odhodlání změnil pohled na současný cheerleading a dokázal motivovat spoustu těch, jako je on, aby se nevzdávali svých snů.


Co je cheerleading:
Cheerleading (angl. cheer = povzbuzování, leading = vedení) je sportovní odvětví, původně určené pro skupinové povzbuzování sportovních týmů (fotbal, basketball, baseball...). V současné době se rozrostlo o různé skoky, akrobacie, pyramidy a stunty. Na rozdíl od USA či Japonska, kde se tento sport těší velké oblibě, v České republice je toto odvětví stále ještě v plenkách. Existují sice týmy, ale pořádá se zde opravdu málo soutěží, kde by mohly týmy změřit své síly a načerpat zkušenosti. Ale teď zpět k Rickovi...

Rickovi stačil jeden špatný pád při akrobatickém divadelním představení k tomu, aby se do konce života posadil na invalidní vozík. Možná to zní jako nějaký americký doják, ale věřte, že tento příběh má dobrý konec. Rick se totiž nevzdal. Jako první člověk na světě začal stuntovat (základní prvek pyramidy, viz fotografie níže) ze svého invalidního vozíku, což nenechalo cheerleadingový svět klidným. V roce 2011 se do Velké Británie sjeli trenéři z USA, aby se podívali, co je pravdy na tom, že nějaký chlápek dokáže zvedat lidi do vzduchu, když "nemá nohy". Rick v tom samozřejmě nebyl sám - on a jeho přátelé nyní tvoří čtyřčlenný tým, který si říká "Wheelchair partner stunt."

Zdroj fotografie: http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm9hrxyTuf1qhdexdo1_400.jpg

Od onoho roku 2011 se pak tomuto týmu změnil svět. Stal se známějším a nyní předvádí své umění na různých cheerleadingových akcích jako Národní soutěž cheerleadingu v Bournemouthu nebo Mistrovství světa 2011, které se konalo na v Orlandském Disneylandu. Po úspěšných vystoupeních se i v loňském roce vedení Mistrovství světa v cheerleadingu rozhodlo, že tuto skupinu opět chtějí zařadit do programu soutěže, i když "jen" jako mimosoutěžní vystoupení. Pro tým to znamenalo mnohem náročnější tréninky, aby vypilovali do naprosté dokonalosti svojí show a dokázali tak znovu doslova zvednout všechny ze židlí.

Zdroj fotografie: http://www.insidecheerleading.com/content/articlefiles/344-wheelchair_300.jpg


Rickovým hlavním cílem je dokázat, že i člověk upoutaný na invalidní vozík může být stejně dobrým sportovcem, jako ti, kteří měli více štěstí a nemají žádné postižení. Po jeho vzoru vzniklo spoustu týmů a organizací, které dávají postiženým cheerleaderům šanci naplenění se ve sportu, který je baví. On sám ovšem nežije pouze cheerleadingem. Věnuje se cyklistice (samozřejmě na speciální upraveném kole), projížďkám po horách a cirkusovým akrobaciím. Ty ho dostaly až na samotný zahajovací ceremoniál Paralympijských her v Londýně 2012, a když už jsme u Paralympiády, měl dokonce tu čest nést Paralympijskou pochodeň.

Zdroj fotografie: http://cheerfromheadtotoe.wordpress.com/category/worlds-2012/
Na závěr ukázka vystoupení z Mistrovství světa 2012
Zdroj: www.youtube.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 ChemicalAngel ChemicalAngel | Web | 16. srpna 2013 v 20:10 | Reagovat

rešpekt takým ludom :)

2 Channii Channii | Web | 17. srpna 2013 v 13:33 | Reagovat

takýto ľudia majú byť príkladom a inšpiráciou :) rešpekt

3 Rebecca Rebecca | Web | 27. srpna 2013 v 19:48 | Reagovat

Rešpekt tomuto človeku velmi ho obdivujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama