Rekapitulace prázdnin - 1. Práce, práce a zase práce

24. srpna 2013 v 19:19 | Cherrybumbum
Ou shit! Prázdniny už opravdu končí? Jako vážně? Vždyť ještě pořádně ani nezačaly - alespoň pro mě. Ale co mi zbývá, než jen se smutně připravit na tenhle celkem náročný školní rok (ještě, že my maturanti ho máme o něco kratší než vy ostatní! :P) a maximálně si zrekapitulovat, co všechno jsem tohle léto stihla a nestihla.

Je možná trošku zvláštní, že prázdninovou rekapitulaci zahajuji zrovna částí "Práce", ale mám k tomu svůj důvod.
Toto léto je totiž mým premiérovým, co se týče mých pracovních zkušeností. A neměla jsem jen jednu jedinou brigádu...


Točení zmrzliny
Myslím si, že jako první brigáda je to naprosto ideální. S prominutím se příliš nepředřete, jen si musíte dát pozor na vosy, aby vám zmrzliny moc často nepadaly a aby jste neměli příliš dlouhé fronty. Jinak je to naprosto jednoduchá brigáda, kterou musí zvládnout opravdu každý - i když, Agáta jí vlastně jednou nezvládla, ale řekněme, že věřím tomu, že se jen snažila udělat vtipné video, jinak by jí zmrzky šly pěkně od ruky.

Zdroj: www.stream.cz

Sbírání jahod
Opravdu zajímavá brigáda. Pro městského lenocha jako já však celkem utrpení. Celkem jsem na téhle brigádě vydržela 3 dny - byla jsem o ní informovaná celkem pozdě a pak jsem odjížděla do Chorvatska. 1. den v pohodě, 2. den jsem se nestačila divit, co mi záda dělaly, jen když jsem se ohnula pro spadnutou tužku a 3. den jsem se jen tiše modlila, aby už to mučení skončilo. Opravdu velký respekt lidem, co dělají na polích celý život.
Ovšem, kde jinde si vyděláte skoro 500 Kč za den + u toho nemusíte vypadat dobře, jako ve zbylých dvou brigádách? (I když pravdou je, že u zmrzliny své hezké oblečení schováte pod zástěrou)Ono, málokdo vypadá skvěle ve vytahané mikině, teplákách, gumovkách, zvlášť když páchne po shnilých jahodách. A fakt, že není ten dotyčný ani nalíčený, tomu dodává korunu. Alespoň jednou mě pár lidí vidělo v mé "Skutečné kráse" :D A když k tomu připočítám, že jsem si kvůli své nešikovnosti do těch shnilých jahod i sedla (přišlápla jsem si mikinu, kterou jsem měla kolem pasu), tak na mě musel být opravdu královský pohled.

Prodej v CD shopu (nebo spíš takovém tom Mišmaš shopu)
Moje poslední brigáda, kterou jsem si našla teď v půlce srpna. Stála jsem kvůli ní frontu se životopisem, chtěla to vzdát a hele, ono to vyšlo! Teď jsem se jakž takž naučila s pokladnou, snažím se být milá na zákazníky, neudělat nějaké to manko a především neoddělat si nohy - už chápu, proč si ty prodavačky stěžují, že mají nohy jak konve. Po první 8 hodinovce jsem myslela, že je nechám v krámě a dojdu domu po rukách. Takže můj další repekt patří prodavačkám, které x let stojí x hodin v prodejnách, abysme my zákazníci mohli chodit a nakupovat. Tato brigáda mě přesto baví zatím nejvíc, protože neustále něco dělám. Buď se věnuju zákazníkům, když je prodejna prázdná, tak lepím cenovky, rovnám zboží nebo jen tak uklízím. Není to jako zmrzlina, kde natočíte za 5 hodin 32 zmrzlin a jdete domu s pocitem, že jste ve zbytku času stihli přelouskat dva díly Letopisů Narnie (už se mi povedlo přečíst všechny).

A jaké pracovní zkušenosti jste během léta zvládli vy? :)

Příští díl: Cestování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 Brownies- Sabien. Brownies- Sabien. | Web | 25. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

Na brigády zatím nemůžu-asi:D a o žádné dobré ani nevím. Nejlépe vypadá asi ta první brigáda- točení zmrzliny, jen já nesnáším včely a vosy takže nevím co bych dělala kdyby tam nějaká přiletěla.
To s těma jahodama bych dělat nemohla, protože bych do nich tolikrát spadla, že se to ani nedá spočítat:DD
CDshop zní zajímavě jen nevím jestli bych dokázala být na všechny milá:)

2 Rebecca Rebecca | Web | 25. srpna 2013 v 21:04 | Reagovat

Bohužial nemôžem ešte chodiť na brigády:-(nevieš či sú nejaké brigády pre mladších? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama