Rekapitulace prázdnin - 2. Cestování

26. srpna 2013 v 11:24 | Cherrybumbum
Cestování patří snad ke každému létu. Není potřeba zcestovat půl světa, ale alespoň ty menší toulky po Česku jsou k něčemu opravdu dobré. Přece jen je lepší vidět víc, než jen své sídliště. Takže, kde že jsem tohle léto byla a kterým místům tedy věnuji dnešní díl rekapitulace?


5. 7. - 14. 7. 2013 Chorvatsko - Bol na Brači
Ačkoliv spousta známých mě od Chorvatska odrazovala, že to je nic moc dovolená, a že si raději máme našetřit na nějaký Tunis nebo Egypt (aktuálně jsem ráda, že jsme je neposlechli), nakonec jsme tam stejně vyrazili a můžu říct jediné: Kdybych nemusela, našla si tam nějakou práci, bydlení a další ty životně důležité věci, ani bych se do Česka nevracela. Poslední večer jsem ten svůj návrat do té naší nudné vlasti pomalu obrečela. Tak moc se mi v tom vašem "nic moc" Chorvatsku líbilo. Všichni mi tam přišli neskutečně v pohodě a ne proto, že kolem nás byli samí turisté z Anglie, NORSKA (blázni...), Holandska a sem tam nějaký ten Čech. Všechno bylo v takové té pohodě, kterou my tady v Česku neznáme. Každý se bavil s každým, smáli se spolu i když se v životě neviděli. A bylo v tu chvíli jedno, odkud jste... Ovšem, jak tak čtu zážitky z dovolených jiných blogerek (DOPORUČUJI ZÁPISKY Z VIETNAMU OD BLOGERKY HOGRETY), tak se vesměs shodneme na tom, že jsme tyhle pocity měly v každé zemi. V Česku hold panuje zvláštní nálada a místo toho, aby jsme s tím něco dělali, tak řešíme Džambulku, otrávené Češky v Egyptě a další senzace, které nám média servírují den co den v nadprůměrném množství.... Ale zpátky k Chorvatsku, kam se příští a i ty další roky chystáme vrátit:


20. 7. a 17. 8. 2013 Karlštejn
Vidíte správně. Karlštejn jsem skutečně poctila svou návštěvou hned dvakrát. A co k tomu moudrého říct. Snad jen: Pokud jste tam nebyli, určitě tam někdy vyražte. Už jsem zvládla vyšlápnout a prohlédnout si spoustu hradů, ale tenhle má zkrátka v sobě takové zvláštní kouzlo (asi proto, že patří k těm zachovalejším). Jen ten výšlap nahoru byl pro některé z nás krapet vyčerpávající, ale na druhou stranu, naše stehýnka to ocení. :D Kompenzací za to trápení mi pak byl boží výhled do okolí a opravdu zajímavá prohlídka. Sice to v hradě v těch pařácích i přes snahu ventilátorů nebylo to pravé ořechové, ale tu chvíli se to dalo vydržet, jen byla potřeba nějaká ta lahev vody při ruce, abyste se nestali událostí dne, až by vás křísili.22. 8. 2013 - Liberec-Praha
Původně výlet do zoologické záhrady v Liberci se nakonec změnil v nákupní horečku. A to vše díky celkem nejistému počasí, kdy bylo každou chvíli zataženo, za chvíli zase vykouklo slunce a takhle se to střídalo, až jsme se rozhodli, že raději do žádné zoo nepůjdeme - neměli jsme deštníky a kdyby náhodou začalo pršet, tak by to tam určitě moc zábavné nebylo. Proto také nemám žádné fotky. :( V obchodech se totiž nesmí nebo spíš není co fotit. V Liberci jsme zkoukli celkem dvě obchodní centra - Forum a Nisa. Můj dojem? Když už do Fora, tak do našeho ústeckého, nevím, jestli zrovna všechno dobré zboží vyprodali, ale bylo to tam neskutečně... o ničem. Nisa jakžtakž dobrý, ale nakonec jsme stejně hupsli do auta a jeli do Prahy na Černý most (doporučuji). Tam jsem sice zase trpěla v tom obrovském New Yorkeru, který jsem procházela skoro hodinu, než jsem si všechno dostatečně prohlédla a vybrala si, ale opravdu to tam bylo fajn. :) Příště už ale pojedeme do tý zoo, jen si budeme muset počasí zkontrolovat na více serverech.

A kde všude jste o prázdniny byli vy?

Příští díl: Hudba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Názor na nový design

Dobrý
Blbý

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 11:57 | Reagovat

Jéé, děkuji za reklamu:).

A Chorvatsko mám taky moc ráda, i když spousta lidí ho bere tak nějak méněcenně (asi proto, že je tak blízko a je cenově dostupné), tak bych řekla, že se mi v Chorvatsku líbí mnohem víc než třeba právě v tom zmíněném Tunisku. Je tam čisté moře, krásné prostředí, milí lidé a je - jak už jsem řekla - cenově dostupné.

Jinak myslím, že i cestování po Česku má co do sebe a že je tady spousta krásných míst, které stojí za to vidět:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama