S.O.S - pomož mi od vzteku

12. září 2013 v 21:40 | Cherrybumbum |  Z mého života
Zdroj: TADY


Mám vzteka. Mám normálně po letech obrovského vzteka. Vím, že by si teď nějaký češtinář asi vzteky trhal vlasy, ale to je mi teď jedno. Je tu zase jeden nudný deníčkový zápisek. Tentokrát o tom, jak bych pro změnu někomu nejradši zakroutila krkem.


Jak už víte, našla jsem si novou brigádu. Dělám teď v krámě s takovými těmi hovadinami jako jsou hračky, cdečka, dvdečka atd. No a abych to zkrátila - moje kolegyně má se mnou nejspíš nějaký osobní problém, jinak si nedokážu vysvětlit, proč se chová s prominutím jako neskutečná svině, která mě akorát deptá.

Začalo to tak nějak v té době, co jsme obě nastoupily do nové práce. Ona na hlavní úvazek, já jako brigádnice. Nejdřív to bylo jenom takové to buzerování za maličkosti, jako, že jsem jí údajně přerovnala zboží nějak jinak než měla, že jsem jí nějak předělala výlohu a zkrátka za to, že jsem dělala věci, které, mám pocit, jsou tak nějak v popisu mé práce. Ale brala jsem to, říkala jsem si, že chce mít jen všechno perfektní, zvlášť když si po letech našla konečně práci. Takže jsem své pracovní povinnosti zúžila jen na markování, ukázku zboží zákazníkům případně poradenská činnost zákazníkům. Po práci jsem vždy vytřela nebo alespoň zametla, zamkla a šla domu. Ale poslední dva týdny...

Jednoho dne jsme museli dát do slevy jedno puzzle s Gormiti, protože mělo poškozenou krabici. Dílky tam byly všechny, jen byla poškozená krabice. Zrovna jsem měla službu, když přišla paní a puzzle si koupila. Jelikož jsem nevěděla, jak ho namarkovat, protože v PC nebyla žádná položka "Gormiti-puzzle -SLEVA" a kdybych ho namarkovala normálně, počítač by si přičetl normální cenu a mě by pak chyběly peníze v pokladně. (Chápete to, že jo?) Takže jsem ho nenamarkovala, hodila jsem částku, kterou stálo do pokladny a napsala té kolegyni akorát vzkaz, že to puzzle není namarkované a že tím pádem nesedí částka v počítači s tou, která je v kase.

Druhý den mi přišla vytočená sms, jakto, že jsem dala peníze za to zlevněné puzzle do pokladny a co je úplně absurdní - údajně se mi tím vytvořilo manko. Když použiju svůj selský rozum, tak když zboží nenamarkuju a tím pádem počítač neví, že jsem jej prodala, měla bych mít v kase přece VÍC peněz. Ale to jsem nějak přešla, každý má špatný den, říkala jsem si. Jenže ten špatný den má asi každý den, protože už od včera mě vytáčí do vrtule.

Poslední hodinu mi zazvonila sms, jestli bych mohla laskavě přijít dřív, že by jednou ráda odešla ve dvě hodiny. Pokud vím, ve dvě hodiny odcházela pokaždý, i když jsem chodila se rychle ještě naobědvat, tak jsem před druhou přišla, přepočítala si kasu a ona ve dvě max ve dvě pět mohla tedy odejít. Takže jsem jak největší idiot běžela pro nějaký ten gyros, co si vezmu s sebou, aby nečekala, přišla jsem ve třičtvrtě a už to jelo. Prý budu muset zaplatit za Šmouly, které mi tam ukradli - cca 500 Kč. Jenže já věděla, že když jsem v pondělí odcházela z práce, tak tam ti Šmoulové ještě byli. Navíc, kdyby se mi někdo snažil ukrást 2 krabice o rozměrech 40x20x30, které ještě stojí přímo proti mě, tak bych si toho asi musela všimnout, ne? Takže když odešla na záchod jsem vlezla do uličky, kde Šmoulové původně byli a všimla si, že jeden modrý mužíček se na mě dívá z úplně jiného místa než původně byl a navíc byl schovaný za nějakými roboty. Asi když vykládala nové zboží si je dala jinam a dala před to ty roboty, myslela jsem si a ještě to nechat být. Ale už jsem se cítila dost dotčeně, že mě někdo osočuje, že MĚ někdo něco ukradl. I kdyby tam opravdu nebyli, kde bere jistotu, že to tam někdo neštípnul jí?

Ale story ještě pokračuje. Když jsem Šmouly ukázala, tak se mi tedy jakože omluvila, řekla, že mám po práci zase vytřít a šla. Takže jsem dodělala směnu, vytřela jsem - zdůrazňuji, že ten malý krámek mi trval půl hodiny, ještě jsem jak největší kravka zajížděla pod regály a dala si opravdu záležet. A dneska? Přijde mi od ní naštvaná..ne, přímo nasraná sms, jakej je v krámě BORDEL a že mi tam někdo ukradl nějaké ovečky se šálou. O žádných ovečkách jsem samozřejmě nic nevěděla, ale samozřejmě, že jsem si nenechala líbit, že mě někdo osočuje z toho, že je v krámě bordel, když jsem tam den předtím lezla pomalu po kolenou, aby vše bylo perfektní. Pak mi vynadala za to, že jsem nechala klíčky v zámku u kasy - jo to, jsem ještě brala, byla to moje zbrklost, příště si dám pozor. A pak mi přišla SMS, ze který, jak by řekl můj přítel - by mi normálně prasknul ***** (kdybych teda nějaký samozřejmě měla). Stálo v ní, že ovečky jsou v poho, že je našla.

Je to sakra normální, aby mě někdo během dvou dnů dvakrát obvinil, že mi někdo něco ukradl? Proč se sakra nejprve nepodívá, jestli třeba nespadli, nejsou ve skladě nebo je nějaký zákazník jen nepřendal někam jinam, protože, když máte plný krám lidí, tak to prostě neuhlídáte a ne vždy si toho pak všimnete. Proč hned na mě útočí? Přemýšlela jsem nad tím celý den a dospěla jsem ke dvěma názorům - buď má nějaké špatné období, které si na mě vylévá nebo má nějakou zvláštní zálibu v tom, že se po mě vozí. Ano, za těch pár dní, co tam dělám už jsem stihla udělat nějaký ten průser jako vypojené rádio - to je taková zajímavá historka o tom, jak třídíte cd a omylem šťouchnete do jednoho knoflíku, který jak na potvoru změní hlasitost repráků, takže uvnitř v krámě to řve a venku před to hraje zase hrozně potichu. Na žádný další si nějak nevzpomínám. Ale stejně. Pokládám si tu otázku: PROČ?

Jaký na to máte názor?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Makýsek * Makýsek * | Web | 12. září 2013 v 23:03 | Reagovat

Tak to ti oravdu  nezávidím.  Já bych se asi naštvala a odeška, pokud bych tu brigádu nutně nepotřebovala.

2 DenysΔ DenysΔ | Web | 13. září 2013 v 11:56 | Reagovat

na takovou krávu se vyser a nebo si sní promluv, protože tohle bych si líbit nenechala!:)

3 Nia Creep Nia Creep | Web | 13. září 2013 v 13:05 | Reagovat

Zažíváš to co moje máma, máma to vyřešila tak že jsi šla postěžovat řediteli toho obchodu, on jí slíbil že se to zlepší. po měsíci jí došla trpelivost a odešla z práce. Beztak ti ta čubina jen závidím ..

4 Tess Tess | Web | 13. září 2013 v 19:22 | Reagovat

ja celkem lituji že jsem tam nešla :D mam tam obyč naušnici a mužu se modlit at mi to nehnisa :D

5 Lůca Lůca | Web | 14. září 2013 v 10:15 | Reagovat

Bohužel..vždycky se najde nějaká pííča, která buzeruje...a ty buď můžeš odejít, nebo mít pekla dál...máš štěstí, že je to jen brigáda...

6 vlastnivyrobasperku vlastnivyrobasperku | Web | 15. září 2013 v 16:58 | Reagovat

To nasere no -_- , bych asi nedala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama