Tohle jsem nechtěl díky nemám zájem, s průměrným životem táhni do háje

29. září 2013 v 16:00 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Dříve jsem si při pročítání těch životopisů všech možných celebrit myslela, jak ze sebe všichni dělají děsné chudinky. Každý je v dětství šikanoval, neměli žádné kamarády a byli asi tak stejně oblíbení jako koprovka ve školní jídelně. Vůbec. Měla jsem takový ten pocit, že se nám snaží říct, že i ten největší outsider může být jednou hvězdou, které máme všichni padat k nohám a oslavovat ji. Tenkrát jsem si myslela o tom své: že je to ta největší hloupost ze všech. Proč by totiž tak skvělé lidi, jako jsou například Taylor Swift, Reese Witherspoon nebo třeba Rihannu, měl někdo šikanovat. Jim musel svět u nohou ležet už když nosili plenky. Jenže jak jsem rostla a moudřela, tak nějak mi došlo, že tak pohádkové to určitě nemohli mít vždycky. A během toho růstu se na scéně objevil člověk, který mě a tisícům dalším lidí otevřel oči. Ale o tom až později.


Je role šikanované a neoblíbené celebrity jen jedna velká póza nebo to celé má nějaký důvod?

Když si dneska uvědomím, co dál stálo v těch životopisech, dává to všechno smysl. Ti lidé už tenkrát chtěli něco dokázat. Chtěli zpívat, hrát, bavit ostatní, dávat lidem naději, že vše bude jednou lepší. A pro svůj cíl už jako děti nebo teenageři začínali něco dělat. Málokomu spadla sláva jen tak do klína. Byla to trnitá cesta, ale postupně se prokousávali výš a výš, pomalu, ale jistě. Ale mezi těmi překážkami určitě narazili na jednu velikou - lidská zloba.

Lidská zloba je nekonečná a naprosto zbytečná. Co se týká našeho národa, tak bych řekla, že je to mnohdy někdy ještě horší než jinde, ale na druhou stranu, ještě jsem snad nečetla tolika článků o sebevraždě mladých lidí v ČR, jako v USA, kde se tyto věci dějí snad každý druhý den. A nejhorší je, že všechno to způsobila hlavně kyberšikana, šikana nebo obyčejné vysmívání se.Je to neskutečně smutné, jak dokážou být lidé zlý. Jsou horší jak zvířata. A když se pak podívám na všechny ty sebezavražděné, tak je mi až do pláče.

Proč mám sakra nadávat nějaké holce do děvek, jenom proto, že je krásná? Kdo mi dává právo posílat výhružné e-maily nějaké holce jen proto, že chodí s klukem, který se líbí i mě? A proč bych měla mít potřebu nadávat nějakému klukovi za to, že si raději žije ve svém světě počítačů? A na závěr: Kdo se mě prosil o to, abych nadávala lidem, kteří mají nějaký svůj sen a dřou kvůli němu.

Možná to bude znít divně, ale když nejste průměrní, tak jste v téhle společnosti odepsaní. Nesmíte být krásnější, chytřejší, talentovanější nebo snad dokonce originálnější. Tady, když jste průměrní, tak máte super život. Všichni se s vámi baví, dokonce vás i napodobují - čemuž nerozumím, jak může průměr napodobovat průměr? Ve chvíli, kdy řeknete tomu průměrnému životu stop, a začnete snít a dělat něco lepšího, co nedělá každý druhý, tak je to špatně. Každý vám pak bude říkat, ať se na to vykašlete, že na to nemáte a máte raději dělat to, co ostatní. Máte zkrátka zplynout s davem, do té každodenní šedi. Jen tak si vás nikdo nebude všímat.

Mám takové tušení, že přesně tohle musely zažívat ty celebrity, když se rozhodli, že budou zpěváky, herci a ... vždyť jsem to vlastně jmenovala už o něco výše. Najednou se k nim všichni otočili zády a měli pocit, že jsou divní. Nikdo vám totiž jen tak neřekne: "Jo hele, seš dobrej, jen tak dál." Každý totiž umí hledat jen ta negativa, proč by se na to a to měl vykašlat. A když je nevidí na talentu a musel by unzat, že ten někdo je vážně dobrej, tak si je začne hledat právě na tom vzhledu, sexuální orientaci, stylu. Tak se stalo, že Rihannu šikanovali za to, že je mulatka, Reese Witherspoon se posmívali za její zvláštní bradu a Taylor Swift se dodneška nevzpamatovala z dětské šikany kvůli tomu, že je ošklivá. Přitom je to všechno neskutečně zbytečné. Ale jak zastavíme lidskou zlobu? Existuje na ní nějaký protilék.

Na začátku článku jsem slibovala, že vám řeknu, kdo mi to otevřel oči a ukázal, že být slavný neznamená mít super skvělý život. Když byste před deseti lety potkali Raega, dali byste mi za pravdu, že je to jasný adept na vybití si mé zlosti. Tlustý uhratý kluk, který nemá kamarády. Jenže on se nesmířil s tím, že by takový měl být do konce života a dneska si musí všichni ti, kteří se mu tenkrát smáli, rvát zlostí vlasy, když vidí, kolik holek z něj šílí, jakou má na youtube sledovanost a v neposlední řadě i vlastní show v rádiu. Kdo by to býval řekl, že se z nuly dokáže vyhrabat minimálně na tisíc?

Zdroj: www.youtube.com

Tahle moje teorie by se dala uplatnit i na pár lidí z mého okolí. Řekli si, že jednou budou dělat něco jiného, než sedět v kanceláři nebo dřít za naprosto směšné prachy. Dali se na umění, tančí a ostatní je nejprve odsuzovali, že nemají talent a že stejně jednou v tom kanclu skončí. A dneska? Dneska je všichni poplácávají po zádech, jak jsou super. V mém okolí se totiž rodí nové hvězdy modelingu, taneční a hudební scény. A neudělám ostatním tu radost, že je budu srážet - naopak jim držim palce, aby jim jejich sen vyšel. A budu držet palce i všem zbytečným haterům, aby se jednou ráno vzbudili a viděli všechno to špatné, co napáchali... Nebyl by pak svět úžasný?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kerr Knock Kerr Knock | Web | 30. září 2013 v 17:28 | Reagovat

Pravdivý článek, který mě donutil trochu se zamyslet. Jenže si zase uvědom, jaký by svět byl, kdyby každý tancoval, zpíval, hrál,.. Určitě má každý ten svůj sen, ale prosadit by se opravdu měli jen ti nejlepší. Pak by totiž tyhle věci a povolání byly passé. Takže je to naopak dobře, že se dokážou lidi prosadit a dělají pro to všechno, protože už takhle se pozná, kdo pro to opravdu dělá všechno. Zároveň ale vidíš, že se lidi řídí názory ostatních, nechtějí vybočovat z davu. Jakmile někdo řekne, že ten začínající zpěvák je ubohej, zpívat neumí a prostě na to nemá, víc jak polovina s ním okamžitě souhlasí. Ale kdyby se člověk řídil jen svým vlastním rozumem, to by byl hned svět lepší:) Miluju tvoje články:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama