Když lidská hloupost nezná hranic

21. října 2013 v 16:36 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Poslední dobou jen dost zklamaně sleduju, jak jsou ostatní lidé neskutečně hloupí a závistiví, pokud vidí někoho, kdo je šťastnější než oni sami. Ačkoliv jsem s přítelem byla včera přesně půlroku, tak se stejně nemůžu pořád zbavit nálepky "HOLKA, CO MÁ SVÉHO KLUKA JEN PRO PRACHY" nebo "HOLKA, KTERÁ BYLA TAK ZOUFALÁ, ŽE NIKOHO NEMÁ, ŽE SKOČILA PO NĚM" Ani jedno samozřejmě není pravda - ještě aby byla. Ale asi by bylo fér vysvětlit celou mojí situaci.


S mým současným přítelem se znám něco přes rok. Když jsem přestoupila na jinou školu, jakýsi osud rozhodl o tom, že spolu budeme chodit do jedné třídy. Ze začátku jsme se nějak moc nebavili, tím začátkem myslím cca první 2 měsíce. Pak mi začali na Facebook pomalu chodit zprávy o tom, abych mu řekla, o čem jsou ty knížky, ze kterých máme druhý den psát z literatury (jak romantické, že ano), jednou mě pozval do Prahy, kam jel s dalšími kamarády, ale protože jsem v té době byla ještě zadaná, tak jsem s nimi raději nikam nejela. Pak jsem se rozešla s tím (ale říkejme mu pravým jménem) idiotem, se kterým jsem byla naposled a pak už to začalo: kino, chození ven a konečně první pusa. A pak začal ten koloběh psaní si hezkých věcí, občasných hádek, proč nemůžeme být spolu až jsme se nakonec dali přece jen dohromady. PŘI JAKÝ PŘÍLEŽITOSTI se neptejte, protože pak by nedávala smysl ta část o občasných hádkách. Důležité je, že jsem potkala někoho, koho opravdu miluju - ne, teď je to vážně vážný, vážnější než cokoliv jiného. Jenže celý náš vztah má jeden háček, který mě je ukradený, ale ostatní se na něm vyloženě pasou.

Málokdo dokáže pochopit, že dokážu chodit s někým, kdo je jen o pár centimetrů vyšší než já a má cca 100 kg. Jak říkám, mě je to vážně jedno - pro mě je i tak neskutečně úžasný člověk a jestli má 100 nebo 50 kg pro mě není vůbec podstatné. Proč by taky mělo - proč koukat na to, jak vypadá někdo, s kým si už konečně rozumím, mám pocit, že mě chápe, utře mi slzy, když je mi nejhůř a kdo se mnou jen nechlubí. Troufám si tvrdit, že by on mohl být ten pravý. A nezáleží mi na tom, jestli má pár kilo navíc. Já také nejsem vůbec žádný ideál, tak proč to vyžadovat po něm? A když si vzpomenu, jak se ke mě chovali ti "hezounci", kteří měli v hlavě jen posilovnu, gel na vlasy a frázi "Proboha, nemůžeme jít ven, vždyť tam fouká vítr, budu rozcuchanej!", tak si říkám, ať mi okolí svýma kecama akorát tak políbí mojí ctěnou prdelku.

A jsme u úvodu. Všichni, kdo nás vidí a neznají, si myslí, že jsem byla buď neskutečně zoufalá, když jsem se s ním dala dohromady nebo že jsem cítila peníze. Zoufalá jsem opravdu nebyla, popravdě řečeno jsem si původně plánovala, že budu single o něco dále, ale bum, musel se objevit ON! A peníze? Ty neřeším. Možná mi k osmnáctinám koupil sadu od Swarovski, má vlastní Iphone, samé dražší oblečení a další věcičky, díky kterým si okolí myslí, kdoví jak není zazobanej, ale i kdyby tohle neměl - pořád bych s ním dokázala být. Všechny ty hnusné věci dokáží totiž říct jen lidi, kteří ho neznají. Kdyby s ním alespoň jednou mluvili, zjistili by, jak úžasný je to člověk. Nemá potřebu se vytahovat, předvádět se a i ke mě se chová na úrovni "Dospělý s dospělým". Nedává mi najevo, že jsem o tři roky mladší a tím pádem jsem oproti němu pořád takové opelichané kuřátko. Bereme se zkrátka takoví, jací jsme a tečka.

Co mě ovšem nejvíc uráží, že všechny tyhle kecy o mě vykládá vyhlášená městská zlatokopka, která místo toho, aby se sama chytla za frňák a snažila se alespoň nějak tajit, že leze chlapům do postele jenom kvůli kabelkám od Gucciho nebo dovolený na Kanárech, tak sama bude na ostatní házet takovouhle špínu. Ale vlastně proč ne? Takhle zamaskuje to, že se takhle chová vlastně jenom ona. Tak ať si (vím, že tohle budou číst mladší čtenáři, takže tu činnost přeskočím) zazobancům kvůli drahé večeři, když jí to baví, ale mě a ostatní ať do toho vůbec netahá! Nejraději bych sem dala její fotku, aby se jí všichni, kdo jí znají mohli vysmát, ale nebudu se snižovat na její úroveň.

Takže nějaké to moudro na závěr - není podstatné JAK VYPADÁ váš protějšek, ale jaký doopravdy je. Je teda jedno, jestli má pár kilo navíc, je jiné národnosti, rasy nebo je dokonce z Marsu. Aneb jak říká jeden reklamní slogan -

KDYŽ HO MILUJEŠ, NENÍ CO ŘEŠIT!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

UPŘÍMNĚ!! HLASOVÁNÍ JE ANONYMNÍ: Dokázal/a bys chodit s někým jen kvůli penězům?

Ano
Ne

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 21. října 2013 v 17:08 | Reagovat

Máš pravdu lidská hloupost nezná mezí. Také jsem potkala pár takových ješitných lidí, kteří házejí špínu na druhé jen kvůli tomu, aby oni nevypadali jako ti špatní... Ale přesně jak říkáš. Není důležité jak vypadá, ale jak moc si rozumíte a jestli si můžete věřit. A já si právě myslím, že Vám to spolu moc sluší :) :-)

2 hogreta hogreta | E-mail | Web | 21. října 2013 v 19:27 | Reagovat

Já teda nevím, kde to žiješ, ale já mám pocit, že všichni chlapi v Česku od určitého roku života mají alespoň nadváhu:-D. Když se podívám na fotku tvého přítele, tak mě rozhodně nenapadne, že je "tlustý" - on je totiž naprosto normální, takovou váhu má většina chlapů, není to nic neobvyklého. Jo, kdyby těch kilo měl 250 (a byla to tedy nějaká brutální obezita), tak neřeknu ani popel, ale takhle mi ten všechen poprask kolem tebe přijde úplně postavený na hlavu:-D.

Jen tak mimochodem, mě by opravdu zajímalo, co budou říkat ty, co se teď tvému vztahu "tak diví", až za takových pět deset let naroste pupek i těm, které ony mají doma. Jestli potom toho svého vyhodí z domu nebo jak to jako bude:-D.

Nic si z toho nedělej. Někteří lidé si vždycky něco najdou:). Já bych řekla, že já s přítelem jsme mnohem neobvyklejší dvojice, než vy dva:). To musíš jedním uchem tam, druhým ven :-D.

3 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 21. října 2013 v 19:59 | Reagovat

[1]: Děkujeme :)

[2]: No upřímně, ono to vidět je, ale ne na téhle fotce, bohužel lepší jsme ještě vyfotit nestihli. :D Ale máš pravdu - stejně jednou každýmu ten pupek naroste, tak by mě pak zajímalo, co všechny ty primadonky budou pak dělat. Asi jim dávat ultimáta - Posilovna nebo si najdu jinýho :D

4 Pralinka2 Pralinka2 | 21. října 2013 v 23:19 | Reagovat

Samozřejmě že pár kilo navíc není problém, ale s tou národností a rasou bych byl opatrnější. Když partner je z úplně jiného kulturního prostředí, může to být problém. Není problém třeba s Vietnamcem. Ale znám z okolí několik případů manželství české ženy s Arabem, ale neznám případ, kdy by to neskončilo katastrofou.

5 Fido Fido | Web | 22. října 2013 v 8:27 | Reagovat

Moc vám to přeju :) Vypadáte na fotce vážně šťastní :) Lidi jsou závistivé svině a na tom se asi nikdy nic nezmění bohužel.. Ignorujte je! :) I já s přítelem máme pár podobně závistivých sviních, kteří vykládají pohádky ale úspěšně je ignorujeme :)

6 HuskyW HuskyW | Web | 20. listopadu 2013 v 9:16 | Reagovat

Super, pěkný :) Láska je láska...jak se zpívá v jedné písni a je to pravda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama