Odpovíš na moje komentáře?

5. prosince 2013 v 15:28 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Blog jsem si založila proto, abych se mohla někomu pořádně vykecat. Víte, můžu si popovídat s kamarády, ale přece jen - to co jim řeknete už není tak hezky zpracované, promyšlené a nemůžete se k tomu neustále vracet. Navíc tady miluji tu funkci komentářů, díky kterým mám alespoň malinkou zpětnou vazbu. Dříve jsem si je jen tak pročítala, později jsem začala na ty zajímavější odpovídat. Ano, to slovo zajímavější jsem zvýraznila úmyslně. Jen tak totiž vysvětlím asi nejlépe podstatu mého odpovídání na vaše komentáře.


Není to sice fér, ale když už sednu k počítači a přijdu sem na blog, tak po přečtení komentářů většinou odpovídám jen na ty zajímavé, které mě nějak oslovily nebo ke kterým mě okamžitě napadlo něco, co bych mohla říct. Víte, není v mé moci a ani nemám chuť odpovídat na všechno, co mi pod články vyplodíte. Ne proto, že bych si těch komentářů nevážila (jsem ráda za každý), ale prostě je možné, že:
  1. bych se neustále opakovala - když se vám pod jedním článkem sejde 10 komentářů, ve kterých je vlastně pořád to samé, tak asi nemá cenu odpovídat na každý komentář zvlášť - buď napíšu nějaké to shrnutí a nebo se vyjádřím k těm, ve kterých byla třeba nějaká ta myšlenka navíc nebo nějaká kritika k mému článku... To je snad celkem jasné
  2. "kdyby sis přečetl pořádně článek, tak bys věděl, že přesně o tomhle jsem mluvila..." - někdy mám takový pocit, že spousta z vás čte jen každý druhý řádek, zbytek jako by tam prostě nebyl. Nebo vidí titulek, protáhnou prsty a už píší komentáře na téma, které se jim při přečtení titulku vybavilo, ačkoliv kdyby si přečetli alespoň úvod, tak by zjistili, že píšu o něčem úplně jiném. To je jako kdybych psala článek o jablkách a přistál mi pod ním komentář o škodlivosti coca-coly... Nejvíc mě ale stejně fascinují lidé, kteří jdou psát komentář s myšlenkou "Tak, teď ti to natřu, ty krávo," napíšou mi obsáhlý komentář o tom, jak jsem hloupá, že musím myslet taky na tohle, tohle a tohle a mě? Pak nezbývá nic jiného než napsat tu památnou frázi, kterou jsem pojmenovala tento odstavec. Nebo nad nimi jen mávnout rukou...
  3. prostě mě váš komentář nedonutil k odpovědi - občas se stane, že se se svojí reakcí patláte pár minut a pak už jen čekáte a čekáte na odpověď a ona nikde. Proč? Protože jsem zkrátka neměla důvod na ní reagovat. Buď jste v ní vše shrnuli a to pak nemá cenu na to cokoliv psát ("Souhlas" a podobné jednoslovné reakce mi přijdou spíš jako odbytí, takže je moc nepraktikuji). Nebo zkrátka je to takový komentář, který by při jakékoliv reakci mohl vyprovokovat hádku, což já opravdu nerada...
  4. další a další důvody...
Nemá tedy cenu mě neustále bombardovat vzkazy typu: "Hééééj, kdy mi odpovíš na můj komentííík?", protože kdybych na něj odpovědět chtěla, tak už to dávno určitě udělám. Neříkám, že mi občas netrvá delší dobu, než se k odpovědi dokopu (třeba taková Hogreta by vám mohla říct, jak se jednou reakce na její komentář dočkala až po cca měsíci, ale to proto, že jsem si ho přečetla v práci na mobilu a pak jsem na něj dočista zapomněla).
Takže pokud se chcete dočkat nějaké reakce - zaujměte mě! Ale pozor, nestojím o to, abyste mi lezli až do zadní části těla, vychvalovali mě jako nějakou bohyni... prostě jen napište co si myslíte, ale trochu originálně a poutavě. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Pralinka2 Pralinka2 | 7. prosince 2013 v 14:30 | Reagovat

No ale když se třeba dostanu k nějakému tvému staršímu článku a ten mě zaujme a něco k němu napíšu, tak potom vůbec nevím, zda jsi můj komentář četla a jestli se vůbec ke svým starším článkům vracíš.

2 Pralinka2 Pralinka2 | 7. prosince 2013 v 14:32 | Reagovat

No ale třeba když mě zaujme nějaký tvůj starší článek a napíšu k němu komentář, tak potom třeba nevím, jestli jsi ten komentář vůbec četla. Vracíš se ke svým starším a dříve napsaným článkům?

3 hogreta hogreta | E-mail | Web | 7. prosince 2013 v 16:02 | Reagovat

Hogreta se vůbec nezlobí, sama toho má nad hlavu a sama někdy odpovídá s obrovským zpožděním :-D (a sebekriticky musí příznat, že se občas na nějaké odpovídání taky vykašle:( )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama