Jsem naivní blbka

20. února 2014 v 20:23 | Cherrybumbum |  Z mého života
Opravdu mám všech lidí tak akorát dost. Nevěřila bych, že tohle někdy řeknu, ale teď momentálně je to tak. Prostě jsem se opět neuvěřitelně zklamala. Ale rozhodla jsem se, že konečně poslechnu ty, kteří patří nejspíš do té skupiny Nadlidí a kteří to se mnou pořád myslí dobře. Poslechnu je v tom, že už přestanu ostatním pomáhat, jednou pro vždy. Z toho co se dneska stalo je mi ještě teď chvílemi do breku. Zkrátka jsem dneska se opět snažila někomu pomoct, ten někdo nejen, že mou pomoc nevyužil, ale ještě sprostě řekl, že jsem kráva, která nic neudělala. Ale pěkně popořádku.Asi byste měli nejdřív vědět něco o osobě, o které je celá dnešní story. Vím, že není fér někoho veřejně drbat, ale prostě to napsat musím. Možná toho jednou budu litovat, ale možná si to jednou dotyčná přečte a pak si konečně uvědomí, že není až tak super duper, jak si o sobě myslí.
Tu dotyčnou bych popsala jako typickou šprtku. Co se nenaučí nazpaměť, to neví. Zkrátka typická jedničkářka, kterou kdybyste teď vzali a zapojili někam do pracovního provozu, tak by byla úplně ztracené. Prostě pro život naprosto nepoužitelný člověk. Tahle holka měla cca před měsícem dost velký problém s tím, když zjistila, že mám lepší známky než ona. Do té chvíle mi celkem pomáhala, když jsem třeba nebyla ve škole tak, že mi posílala ofocený sešit, abych si chybějící látku dopsala apod. Od chvíle, kdy zjistila, že mám lepší vysvědčení než ona, mi ale začala celkem okatě házet klacky pod nohy. Když jsem teď skoro celý měsíc byla nemocná doma, a slušně jí požádala, jestli by mi mohla něco naposílat, tak mi sice slíbila, že to udělá, ale vykašlala se vždycky na mě.

Kdyby alespoň napsala: "Polib si," tak to člověk začne brát trochu jinak. Ale tohle mě prostě dost zarazilo. Navíc člověk přijde do školy a ona není schopná říct: "Hele, nauč se na tohle a tohle, budeme z toho psát." Prostě nic, až se mi to zdá jako taktika: "Hlavně, aby tentokrát nebyla lepší." A teď se dostáváme k tomu, co jsem psala jak v předchozích dvou odstavcích.

Dneska přišel opět super testíček z mluvnice, konkrétně nějaký úryvek z maturitních testů z minulých let. Jak už jsem říkala - ta holka zkrátka ví jenom to, co se může naučit nazpaměť, takže tahle písemka pro ní byla totální průšvih. Když jsem odevzdala a pak jsem viděla, jak na tím sedí a má co dělat, aby se nerozbrečela, tak jsem nějak zapomněla na to, co mi v minulých dnech všechno (ne)udělala a zkrátka jsem jí začala radit. Napsala jenom jednu věc a pak i když jsem do ní hučela, ať tam napíše: A,D,F,C,B,E (ještě si to pamatuju!), tak prostě jenom seděla a zírala do papíru. Určitě mě slyšela, když sedí přímo vedle mě a ještě jsem to říkala takovou hlasitostí, že mě i učitelka okřikovala, ať jsem zticha. Ale ona nic. Prostě jen seděla a čuměla do papíru. Když pak odevzdala a my odcházeli domů, tak svýmu příteli brečela, jak se nedostane k maturitě (prý propadá z češtiny). Pak stáli venku, něco si povídali, já se rozloučila se svým přítelem, který tam zůstával s nimi a šla jsem domu.

Pak mi asi za hodinu přítel zavolal, ať se prý nerozčiluju, ale že ta dotyčná si stěžovala, že když ode mě chtěla poradit, tak jsem jí poradila jenom jednu věc a pak jsem se na ní vykašlala. Opravdu, nemá obdoby tohle. Takže jsem se dnes rozhodla, že poslechnu všechny, kteří do mě celé roky hučeli, ať se na všechny vykašlu a nikomu už nikdy nepomáhám a tak to taky udělám. Pomoc jen několika vyvoleným a zbytek konec, tečka, finýto. Pak jsem akorát zklamaná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je pro tebe vzhled vždy na 1. místě?

Ano
Ne

Komentáře

1 Pralinka2 Pralinka2 | 21. února 2014 v 21:54 | Reagovat

Jojo, někdy se taky říká Pro dobrotu na žebrotu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama