Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné

16. února 2014 v 21:20 | Cherrybumbum |  Z mého života
Dá se říct, že téměř celý svět žije olympiádou. Celý svět, včetně naší České republiky, kde byl na pražské Letné pro veřejnost otevřen Olympijský park Soči-Letná. Tento park je v provozu od 7. února do 23. února 2014, a nabízí fanouškům olympiády a zimních sportů různé aktivity od povzbuzování sportovců při sledování zápasů na velkoplošných obrazovkách po vyzkoušení si různých sportovních aktivit, jako jsou běžkování, curling nebo snowboarding.

Plánek Olympijského parku. Zdroj: www.olympijskypark.czJelikož mi přítel už zhruba od listopadu sliboval, že si spolu někdy někam zajdeme zabruslit, rozhodli jsme se, že využijeme příležitosti a spolu s dalšími kamarády jsme vyrazili na Letnou do právě zmiňovaného Olympijského parku. Po příchodu k centru nás uvítala slečna v bundě národní reprezentace se slovy, že pokud si stáhneme jakousi aplikaci na své Smartphony, budeme moci Park navštívit zdarma. Bohužel, jediný člověk, kterému se podařilo aplikaci stáhnout, byl můj přítel a tak jsme my ostatní museli sáhnout do kapsy a vstup zaplatit. I tak si však myslím, že vstupné 50 Kč není kdo ví jak závratná částka.

Zhruba půl hodiny jsme se procházeli po Parku, fotografovali, dívali se na sportoviště a procházeli si různá stanoviště partnerů Parku, mezi které patřila například Škoda auto, Alpine Pro (která zde nabízeli k prodeji právě oblečení národní reprezentace), ČEZ, Česká televize a další. Poté jsme si obuli brusle a vyrazili na projížďku:

S přítelem na kluzišti

Všude po ledové ploše můžete narazit na podobná upozornění. Dále mě pobavilo například: "Líbání na ledě zakázáno" nebo "Za uříznuté prsty a jazyky neručíme"

S Batmanem... Nebo spíš Fatmanem?

I na kluzištích byly k dispozici velkoplošné obrazovky, kde jste mohli sledovat dění na Olympiádě v Soči. A tak jsme chvíli fandili Slovákům v hokejovém zápasu proti Rusku, kde jsme bohužel nejspíš fandili málo, protože nakonec Rusko vyhrálo na nájezdy 1:0.


Nejvíce se mi na tomto bruslení líbilo ale to, že pokud vás nebavilo jezdit do kolečky na malých kluzištích, mohli jste vyrazit na bruslařskou dráhu, na kterou jste si mohli najet z jakéhokoliv kluziště (viz plánek). Co mi ale zároveň dost vadilo, že se na tuto dráhu cpali i méně zdatní bruslaři nebo dokonce i nebruslaři, kteří nejen, že v zatáčkách zdržovali provoz, ale také jste měli kolikrát strach za někým jet, když jste viděli, jak se na bruslích nemotorně kvedlá. A také jsem si při první jízdě střihla první srážku, kdy vyjížděla asi tak 12letá holka z kluziště, nerozhlédla se a těsně přede mnou se rozjela za mámou. Samozřejmě, že jsem neměla šanci zabrzdit, takže jsem jí chytla, než jsem zabrzdila jsem jí tlačila a pak na ní řvala, ať příště laskavě kouká na cestu, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. No, stává se i lepším lidem.

Když nás bruslení přestalo bavit (a hlavně nás pořádně unavilo), hodili jsme si brusle na batohů a šli se podívat po Parku. Chvíli jsme se dívali na snowboarding, potom na curling, dětské soutěže na kluzištích, chvíli sledovali vystoupení kapely 100 zvířat a pořizovali hromady fotek. Malá ukázka toho poví mnohem víc, než slova:


S kamarádem Yettim

Na téhle fotce se mi nejvíc líbí ten kontrast rozbláceného staveniště a běžkujících dětí


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 It doesn't matter It doesn't matter | Web | 17. února 2014 v 9:35 | Reagovat

Taky jsem tam chtěla jet podívat, ale bohužel je to hrozně daleko a rodičům se to vůbec nelíbí -__- ;D

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 17. února 2014 v 12:25 | Reagovat

[1]: Tak to je škoda, protože je to opravdu moc pěkný zážitek. :) Třeba je do neděle ještě ukecáš :D

3 Saráha Saráha | Web | 17. února 2014 v 20:43 | Reagovat

Olympiáda, to je téma, které slyším teď denně. Ve vlaku, ve škole, doma... Dokonce i učitel češtiny nám tam zapnul hokej a to je u něho veliký zázrak. :-D Olympiáda hold žije! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama