Proč je pes někdy lepší než přítel?

10. února 2014 v 18:18 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Ve svém životě mám dva neuvěřitelně skvěle muže. Svého přítele (fíha, za chvíli spolu budeme už rok - toto letí) a mého božího psa. Dobře, ne mého, ale našeho. Akim totiž byl nejdřív psem mého mladšího bráchy, ale znáte to - děti si vydupou psa a pak se o něj starají všichni okolo, kromě nich. S našim psem jsme trávíme už dva roky plné granulí, piškotů, loužiček pod postelí (nevím, proč chodí tam) a olizování obličeje. Proto jsem se rozhodla srovnat tyhle dva chlapáky a odpovědět si na otázku v nadpisu: "Proč je někdy pes lepší než přítel?"

1.) Psovi je úplně jedno, jestli s ním jdete ven namalované, v teplákách nebo oblečené někam na diskotéku. Je zkrátka šťastný, že s ním vůbec jdete.



2.) Psovi můžete říkat úplně vše a nebude vám skákat do řeči, dávat vám najevo, jak ho zdržujete od fotbalu a máte jistotu, že to opravdu "nikde neřekne".

3.) Pes se s vámi bude válet v posteli ať už máte jakoukoliv vážnou chorobu a nebude vás přitom štvát řečičkami typu: "Doufám, že tu rýmu od tebe nechytnu."


4.) Pes ví, kdy má raději stáhnout ocas a odejít někam do ústraní, než se dostatečně uklidníte.

5.) Máte stoprocentní jistotu, že vás váš pes neopustí kvůli nějaký náně s tunou make upu, čtyřkami prsy a dlouhýma nohama.

6.) Sní s nadšením vše, co mu dáte a nebude přitom protahovat obličej se slovy: "Jééžiš, zase granule."

7.) Ať už se vrátíte domu unavené, naštvané nebo mírně společensky vyčerpané, vždy budete uvítány s velkým nadšením. (Tento bod se jaksi netýká našeho hafíka - ten mě vítá tím stylem, že vždycky akorát zvedne hlavu z gauče a k dokonalosti chybí jen otázka: To už jsi jako doma?)


8.) Pes vám nikdy nebude vyčítat, že trávíte příliš času v koupelně.

9.) Pes vám taky nikdy nevyčte, že zase vkládáte na Facebook další jeho fotku, jak se válí v pelechu.

10.) Ale hlavně - pes s vámi půjde ven za každého počasí a nebude peskovat, že venku fouká vítr a tak bude rozcuchaný.

Doufám, že všichni pochopili, že výše uvedená moudra není možné brát vážně a už vůbec tím nechci dávat najevo, že mám radši psa než svého přítele. Jen si občas říkám, že by mohl mít pár vlastností jako ten chlupatý rošťák. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama