27 druhů zákazníků v obchodech

12. dubna 2014 v 19:26 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Za svojí půlroční kariéru prodavačky jsem si zkrátka musela všimnout toho, jak jsou někteří lidé, co se týče nakupování, úplně stejní. Proto jsem se rozhodla, abych to tu moc dlouho neokecávala, udělat takový skromný seznam skupin zákazníků. Možná to nebude na sebe kdoví jak navazovat, ale to je proto, že jsem ty skupiny psala tak, jak mě zrovinka napadly. Tak jdeme na to,ne?1. Budoucí nákupčí - Takoví ti lidé, co vám každou středu přijdou do obchodu, dvakrát si ho obejdou, řeknou vám, co si příští týden koupí a odejdou. A takhle to chodí každý týden a zkrátka nikdy neutratí ani korunu.

2. Čumilové - Poddruh Budoucích nákupčích, jen s tím rozdílem, že tihle lidé nikdy nic neplánují koupit. Jen se chodí dívat na zboží, jako ostatní lidé do galerie.

3. Krkavčí značkové matky - Takové ty mámy, které jsou od hlavy k patě ve značkovém, v peněžence nikdy nemají méně než 5.000 Kč, ale nemůžou dítěti občas koupit třeba lízátko, protože "je to zbytečné vyhazování peněz". O pár minut později už ji vidíte, jak si kupuje patery nové boty.

4. Rozmazlenci - dětičky, které by si dokázaly vynutit i sníh na Sahaře. Není třeba dále rozvádět.

5. Škrťáci - takoví ti lidé, co si koupí věc za 19 Kč, platí dvoutisícovkou, ale nechají si vrátit vše do poslední koruny. (no tak, alespoň tu korunu byste nám mohli nechávat!)

6. Bohatá ranní ptáčata - ti lidé, co vám s tím dvoulitrem přijdou ráno, hned minutu po otevíračce

7. Malí ochmataváči - dětičky, které i přes maminčin příkaz "Na nic nesaháme", stejně všechno musí vzít do svých ulepených ručiček a když si to dostatečně prohlédnou a upatlají, tak to "uklidí" úplně jinam, než tu věc našly

8. Matky telefonistky - matinky, kterým dětičky lítají po krámě, řvou, rvou se, všechno berou, pomalu lezou po stropě, ale ony stejně řeší po telefonu s kamarádkou, jaký lak na nehty si právě koupila a jak malý Matýsek právě udělal bobeček

9. Hledači nedostatků - lidé, kteří jsou schopný výrobek vzít a ze všech světových stran ho prohlédnout, jestli náhodou nemá nějaký kaz, aby za něj mohli požadovat snížení ceny

10. Slevomati - lidé, kteří jsou schopný koupit i týden prošlé maso jenom proto, že bylo s 50% slevou

11. Slevomati na úrovni - lidé, kteří nekupují zkažené věci, ale mají v peněžence všechny možné slevové kartičky a kupóny, aby mohli nakoupit levněji

12. Matky rozmazlenců - ty chuděrky, které aby svému vztekajícímu dítku už konečně zavřely zobák, raději koupí vše na co si ukáže - tomu říkám přístup!!

13. Malí smetáci - vylepšená skupina Rozmazlenců. Tihle vám ještě jako bonus vytřou celý krám, když se při svém vzteklém výstupu válí po zemi.

14. Smraďoši - myslím, že tohle není třeba komentovat. Snad jen, že mám kolikrát co dělat, abych se těchto lidí nezeptala: "Tak co nového v kanále?"

15. Nakupující fotografové - lidé, kteří si nikdy nic nekoupí, jen se se zbožím fotí, viz stovky foteček na Facebooku, jak se nanynky fotí v kabince v hadrech ještě s visačkou, které pak vrátí stejně na původní místo a nekoupí ho, ale hlavně, že mají novou profilovku!

16. Opičáci - "Jo, to si koupím, protože si to vedle Nováková koupila taky!"

17. Chlubilové - "Jo to si koupím, aby vedle Nováková viděla, že si takhle drahou věc můžu koupit"

18. Starostliví rodičové - "A nemůže se nic stát, když tu panenku náhodou olízne?" Nic, jen zezelená a naroste jí druhá hlava, ale na to si časem zvyknete.

19. Věční kritici - příbuzný druh Budoucích nákupčích, s tím rozdílem, že tihle lidé nenavštěvují každý týden váš obchod, aby si naplánovali, co si "koupí", ale aby vám řekli, že tam nemáte nic moc dobrého, a že nechápu, jak u vás někdo může nakupovat. Proč tam tedy lezou, je mi záhadou...

20. Nevychovanci - jakýsi druh neandrtálců, který přijde do krámu, neřekne ani bú, vezme si co chce, mrskne vám peníze jako nějakýmu praseti, neřeknou ani "polib si p**el" a jdou. A pak se diví, že jsou na ně prodavačky nepříjemné.

21. Buldozéři - takový ten typ lidí, co během pětiminutového nakupování shodí zadkem jednu věc, prsy další, o všechno zakopává, všechno mu padá z rukou a pak se chuděrka hrozně diví, když chtějí prodavačky poškozené zboží zaplatit

22. Slepejši - "Slečno, kde tu máte křížovky?" - "Ehm, přímo proti vám." - "Jo aha. A kde jsou propisky?" - "Ehm, hned vedle těch křížovek" - "Jasný, a ještě scháním auto na dálkové ovládání" - "Přímo nad křížovkami" ... a když vám takový člověk přijde každý den a dennodenně se vás takhle vyptává, tak pomalu začnete litovat, že nemůžete říct: "Seš snad slepej, nebo co?"

23. Slibotechny - upgradovaná verze Budoucích nákupčích, jen s tím rozdílem, že se většinou jedná o rodiče, kteří vezmou své dítko do obchodu, půl hodiny s ním vybírají hračku a když už se dítě s nadšením pro nějakou rozhodne, tak mu řeknou, že mu jí ale nekoupí, protože je moc drahá. Pak to dítko jen zklamaně vrátí hračku zpátky do regálu a odejde nebo se promění na Rozmazlence.

24. Vánoční nákupčí - lidi, kteří se už v lednu ohání frází: "Napiš si Ježíškovi"

Obrázek, který se velice hodí k tématu... Vidíte, jaká jsem dříve bývala hubená? :D

25. Popotahovači a šťouralové - hádejte, co tihle lidé dělají se svým nosem. ;) A nejlepší je, když vidíte nějakého toho Šťourala v akci a za minutu přijde k pokladně a tou "poskvrněnou" rukou vám chce dát peníze. Fuj, fuj, fuj - další z důvodů, proč mám pořád u sebe antibakteriální gel.

26. Upatlávači - do téhle skupiny patří snad lidi ze všech věkových kategorií. Typický příklad: Paní s holčičkou přijdou do krámu, obě v ruce zmrzlinu a jak tak vybírají, tak zapomínají lízat. Hádejte, co pak utírám z podlahy, protože si dámy ještě drze odejdou.

27. Babičky - "Potřebovala bych pro svého Jeníčka nějakou hračku, co mi poradíte?" - "No, to záleží na tom, kolik mu je." - "15" ... aneb když nás babičky pořád vidí jako ty malé špuntíky, co seděly na pískovišti a stavěly hrad.

Které druhy zákazníků znáte vy? :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

O kolik let jsi starší/mladší než tvůj sourozenec?

0 - 2
3 - 5
6 - 8
8 - 10
11 a více

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 12. dubna 2014 v 19:34 | Reagovat

Perfektně jsi to vystihla. Někdy žasnu nad tím, jací lidé vlastně chodí do obchodu a co to probůh dělají :D

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 12. dubna 2014 v 19:44 | Reagovat

[1]: Jako občas mám opravdu co dělat, abych nebyla sarkastická, protože z těhle lidí mám někdy chuť se odstěhovat na opuštěný ostrov, abych s nimi nemusela být! :D

3 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 19:48 | Reagovat

Velmi jsem se pobavila.. Mm.. Do které kategorie asi patřím já :D *zamyslí se* sem ne, sem také ne.... A sem... Mmm.. Asi osamostatnělá kategorie, která se zde nevyskytuje :D

4 Pralinka2 Pralinka2 | 15. dubna 2014 v 14:29 | Reagovat

Měl bych připomínku ke kategorii číslo 5 a 6. Když někdo přijde na nákup s dvoutisícovkou, tak to ještě nemusí znamenat, že je bohatý. I člověku, který bere podporu v nezaměstnanosti nebo sociální pomoc ve výši 3000 měsíčně, se může stát, že mu dojdou drobné a musí přijít na nákup s dvoutisícovkou.
A když přijdu k bankomat a chci víc než 2000, tak mi tam vždycky nějakou dvoutisícovku dá. A ne každý měsíc kupuju nábytek nebo počítač, aby ta dvoutisícovka byla na nákup přiměřená. Tak co s dvoutisícovkou, když během měsíce potřebuji pořídit třeba 22 nákupů za necelou stovku?

5 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 15. dubna 2014 v 17:47 | Reagovat

[4]: Miluji, když mě neustále někdo chytá za každé slovo... ;)

6 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 15. dubna 2014 v 17:51 | Reagovat

[4]: Navíc pětku jsem myslela tak, že by byla alespoň slušnost, pokud se vám prodavačka věnuje do roztrhání těla, všecinko na co si ukážete vám vybalí, ukáže, poradí, jí alespoň tu korunu nechat. Dělávalo se to tak vždycky, navíc když platíte takovouhle směšnou částku takovouhle bankovkou, tak to působí dost směšně, to vám řekne každý... ;)

7 Pralinka2 Pralinka2 | 17. dubna 2014 v 8:32 | Reagovat

Tak pokud se mi prodavačka věnuje do roztrhání těla a vybalí všecinko, na co ukážu, a pokud se DOBROVOLNĚ rozhodnu, že jí za to nechám nějakou korunu navíc, tak se rozhodně nerozhoduji podle toho, jestli mám zrovna v peněžence drobné nebo dvoutisícovku. A pokud to stojí ne 19 korun, ale třeba 21, tak není problém jí dát dvacku a dvě dvoukoruny a říct "to je dobrý". Ale posuzovat vstřícnost zákazníka podle toho, zda mu zrovna došly drobné (a platí dvoutisícovkou, což jsou třeba všechny peníze, co má do konce měsíce), to mi nepřipadá na místě.

8 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 8. května 2014 v 14:37 | Reagovat

[7]: Tady někdo nechápe, na co narážím... ;)

9 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 9. května 2014 v 18:51 | Reagovat

To já občas choodím do supermarketu, kolem půl třetí odpoledne. Vezmu si nákupní vozík. S tím já i půl hodiny jezdím pořád dokola okolo regálů a přemýšlím, co mám koupit. Popřípadě, jestli vůbec chci něco koupit. Pak si teda, aby se neřeklo, položím na dno Fidorku a jedu s tím k pokladně. Ze mě taky musí mít lidi radost. Hlavně ti ve frontě.

10 L. L. | Web | 15. ledna 2015 v 21:33 | Reagovat

Supr článek! Možná mě inspiruje k napsání článku na téma xxx druhů pacientů ;)
Myslím, že po pár letech praxe člověk začne říkat: "Seš snad slepej, nebo co?" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama