Jak to jenom dělají?

21. dubna 2014 v 14:06 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Jsou jako nějaká epidemie. Vídám je na Facebooku, Instagramu, Blogu a dalších serverech, kde dennodenně vystavují své nové úlovky z obchoďáků. Řeč je o mladých (možná až příliš) módních blogerkách, jejichž celoživotní náplní je utrácení papírků za drahé kousky, které pak fotí jako o život, aby všichni viděli to jejich: "Já na to mám, mít nejnovější kolekci z Tally Weijl". Možná to nevypadá zas tak hrozně, ale je tu zkrátka věc, která mi tu nějak nesedí a to je,...


... kde na to zatraceně ty holky berou??

Asi není co řešit u dvacetiletých slečen Módních, které si vydělávají samy (většinou teda), ale nejde mi do hlavy, kde bere na každovíkendové nakupování dvanáctiletá holka. Na Instagramu mám například slečnu, která každý víkend hází do "éteru" fotky svých nových úlovků. Když si k tomu člověk tak sedne a sečte si, kolik jí takový nákupní maratón asi tak mohl stát, dostane se většinou k částce 2.000 Kč. Do toho ještě nepočítáme nějaký McDonald´s s kamarádkami, džus na osvěžení nebo třeba lístky na autobus, aby se k tomu nákupáku vůbec dostala. Takže řekněme, že jí 1 víkend stojí 2.500 Kč. Když si to člověk vynásobí 4 (měsíc má většinou 4 víkendy a tyhle holky nakupují každý z nich), tak se dostanu na částku 10.000 Kč - což se mi zdá dost zvláštní. Takovéhle nákupy si nemůže dovolit ani leckterý dospělý pracující člověk!! Tahle dívčina, kterou jsem právě měla na mysli, má na svém profilu napsáno, že je jí 12 let, tím pádem nemůže ještě pracovat a tím pádem vydělávat...

I když si sama vydělávám, dostávám peníze od rodičů a čas od času třeba nějakou tu korunu od dědy, stejně se maximálně dostanu na částku, kterou ta výše popisovaná utáhne za 1 víkend. Když se podívám na svojí skříň plnou oblečení (opravdu PLNOU), tak si myslím, že za celý její nákupní měsíc jsem si ten obsah dokázala pořídit - nestydím se za to, že občas kupuju věci z Facebookových "sekáčů" nebo ráda hrabu ve slevách. Jenže tahle a spousta dalších má nakoupené snad všechny nové kolekce, což je sakra velká pálka. Takže jsem se hluboce zamyslela nad svojí úvodní otázkou a dospěla jsem k několika různým možnostem.

1. Bohatí rodiče - není co dodat, prostě holka dostane v sobotu dopoledne kartu, aby se zabavila a večer přijde s hromadou tašek.

2. Věci si ve skutečnosti jen fotí - nevím, jak mě napadla tahle verze, ale co když si vlastně dotyčná jenom vždycky nanosí věci do kabinky, vyfotí si je a pak je zase vrátí? Když totiž nad tím tak přemýšlím, tak jsem snad nikdy od ní neviděla fotku, jak má ty nakoupené věci na sobě.

3. Prostě si dokázala ušetřit peníze z Vánoc, narozenin a svátků a teď vesele utrácí - ale to by chuděrka musela šetřit tak od pěti let, aby si takovéhle rozhazování mohla dovolit

Zkrátka a dobře je tohle pro mě momentálně větší záhada než Bermudský trojúhelník nebo to, jak se dokážu našprtat všechno k maturitě. Možná si teď říkáte, jaké řeším malichernosti, ale prostě mě to opravdu zajímá. Znáte někdo odpověď? :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 Adíí Adíí | Web | 21. dubna 2014 v 15:21 | Reagovat

Bohatí rodiče se mi zdá jako nejlepší možnost, já sama dostanu nebo si koupím věci ledajak na Vánoce a na moje narozky, málokdy někdy jindy :3. A každý den nový oblečky? To je ale blaznovina :D ^^

2 Verunka T. Verunka T. | Web | 21. dubna 2014 v 15:30 | Reagovat

Obecně si myslím, že by se člověk neměl starat do ostatních. Je to jejich věc. Bohatí rodiče jsou ale jednou z možností. Nejsem si však jistá, jestli je to nějaká výhra. Bohatí rodiče totiž většinou znamenají hodně zaměstnaní rodiče a tímhle způsobem si zřejmě svoje děti kupují nebo se jim snaží vynahradit, že na ně nemají čas.
Focení v kabinkách je taky možnost. Dokonce jsem navštívila i několik blogů, které jsou postavené jen na tom a ve skutečnosti si nic z toho nikdo nekoupí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama