Květen 2014

Cherry se prostě začíná nudit

28. května 2014 v 19:35 | Cherrybumbum |  Z mého života
Jo, hurá, nastal ten boží okamžik, kdy nemusím ráno chodit do školy, sedět tam, poslouchat něco, co se mi ani poslouchat nechce, ALE - co teď? Mám cca 4 měsíce, kdy mám volno. To je zhruba (ode dneška - jenom tip, nevím, kdy nastoupím na nějakou tu školu) 105 dní. A já už teď nemám absolutně šajna o tom, co se vším tím časem, abych ho využila co nejefektivněji.

Ovšem, abych to neviděla tak černě:
Na konci června strávím týden v Maďarsku .... - 7 dní
V srpnu mě čeká fesťák na Mácháči ... -2 dny
3x přijímačky na VŠ .... -3 dny
_____________________________________________________
Celkem zbývá ...... 93 dní

A co s nimi? V hlavě už jsem začala uvažovat nad nějakým tím plánem, co bych mohla vlastně všechno začít podnikat.

Moc, moc, moc se těším na NERVO!!!

Vyhýbáme se záměrně hodným klukům?

27. května 2014 v 10:10 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Setkávám se s tímto názorem téměř denně, dokonce pomalu častěji než s tvrzením, že žena patří do kuchyně a chlap je pánem tvorstva (tomuto tématu se budu také věnovat, ale někdy příště). Hodní kluci nemají šanci si najít holku, protože holky chtějí jenom samé hajzly. Promiňte mi ten vulgarismus, ale prostě to tak je. Teď ovšem stojí za to zeptat se, zda tomu tak doopravdy je.

Ráda bych se na začátek zeptala opačného pohlaví, zda náhodou i oni sami nedávají přednost mrchám než holce, která by je měla opravdu ráda a udělala by pro ně cokoliv. Myslím, že k hodné holce se tak nějak hlásíte jen v okamžiku, kdy začínáte cítit, že se potřebujete usadit a je vám jasný, že to nebude s někým, kdo vám dělá naschvály a neskutečně s vámi zametá. Že chcete strávit života s někým, kdo vás respektuje, má vás rád i s vašimi nedostatky, a bude si vás vážit až do samého konce. Nemyslete si, že ani my nechceme, abychom pro vás byly i ráno, rozcuchané, nenamalované a rozespalé, ty nejkrásnější; abychom měli někoho, komu se můžeme v těžkých chvílích vybrečet na rameno a nebylo nám vyčteno, že máte tím pádem na tričku trochu řasenky. Ale na tohle všechno si musíme přijít časem.

Zdroj: Facebook

Status dne

21. května 2014 v 23:19 | Cherrybumbum |  Z mého života
Slavnostně vám oznamuji, že jsem včera 20. 5. 2014 úspěšně složila zkoušku dospělosti a tím pádem i ukončila své působení na střední škole. Fůů, to vám byly nervy! :D


Je make-up opravdu takový podvod?

16. května 2014 v 22:23 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Čas od času mi v e-mailové schránce, v rámci takových těch fórků, přistane i e-mail na téma "Celebrity bez make-upu - podívejte se, jak jsou hnusné". A tak koukám, koukám, některé mají opravdu ránu, ale na konci zjistím, že to nikdy zas tak moc hrozné není, ostatně, kdo vypadá perfektně pět minut po tom, co vylezl ráno z postele? Na některých stránkách jsem se ale občas nachomýtla u diskuzí, jaké je používání líčidel podvádění okolí, a kdesi cosi. Co si o tom myslím?

Jako uživatelka líčidel jsem docela proti. Proč by měl být podvod, že se snažím vypadat hezky? Možná se můj styl líčení někomu příliš nezamlouvá, ale já se v něm cítím docela dobře. Sice nepatřím mezi ty, které bez všech těch kosmetických sračiček nejdou ani vynést koš, ale když už mám někam jít, tak se většinou namaluju. Navíc díky make-upu můžu občas zamaskovat některé nedostatky, kvůli kterým bych se asi jinak styděla jít ven z domova. Je to tedy i o sebevědomí.

To byl zase den...

16. května 2014 v 19:16 | Cherrybumbum |  Z mého života
Na to, že se ještě 4x vyspím a jdu k maturitě, mi pořád nějak nedochází, že vlastně maturuju. Sice se učím, ale pořád mi to nějak nedochází. Dneska jsem se dověděla, že jsem udělala všechny didakťáky (čeština 1, angličtina 2) i obě slohovky (angličtina 1, čeština 2), takže jsem docela ráda. Přesto bych byla ale radši, kdybych už věděla, jak dopadla ta moje úžasná praktická z ekonomie a účta (ekonomie až na rovnoměrné odpisy, kde mi vypadl vzoreček, pohoda, ale v účetnictví se mi někam "zakutálelo" 40.000).

Přes den jsem se toho moc nenaučila, uklízela jsem byt kvůli návštěvě, která má večer přijít. Pak jsem honem běžela do práce (opravdu jsem skoro doslova běžela, nějak mě to vysávání zdrželo), kde jsem se teprva začala učit Vnitřní obchod. A víte co je zajímavé? Že doma jsem včera na tuhle otázku čučákovala asi hodinu, protože mi to nelezlo do hlavy a dneska během deseti minut už jsem jí měla naučenou. Asi má na mě ta práce nějaký dobrý vliv a asi to bylo také proto, že dneska bylo morbidně málo zákazníků (asi jsou všichni raději doma, než aby chodili nakupovat), takže jsem měla opravdu klid.

A dneska mě už podruhé, během tohoto týdne zradily kalhoty. Tentokrát jsem asi moc zhubla nebo co, ale prostě jsem celou cestu běžela s rukou v kapse, aby mi nespadly - pro náhodné kolemjdoucí to musela být celkem prdel. Vážně pecka! V práci jsem je pak teda nějak naštelovala, abych se pak nebála chodit radit zákazníkům, ale stejně.

A teď tu sedím a smolím tenhle článek, místo abych se učila, ačkoliv - jako odreagovačka naprosto ideální. Takže už končím a jdu se raději učit Mezinárodní měnový fond a Světovou banku (nudné téma)

A mimochodem - dneska jsem zjistila, že jsem v dalším kole Miss blog. :D Na to, že jsem tam fotku posílala celkem z recese, docela úspěch. :D No nic, už fakt jdu :)

Když mi bylo o pět let míň

14. května 2014 v 9:00 | Cherrybumbum |  Téma týdne
Psal se rok 2009 a já chodila ještě do osmé třídy - fíha, to jsem byla ještě ale malý pívo. Tenkrát jsem se ještě nebarvila na blond, nenosila podpatky a mám dojem, že jsem se teprve začala malovat. Ve snaze být hezká jsem tahala ze skříně všechny možné hadříky a kombinovala je často do takových modelů - no, škoda mluvit. Pojďme se tedy nyní podívat na můj sladký život bez chlapů, občanského průkazu a jakéhokoliv promile v krvi. Zkrátka - na mé nezkažené 14leté já. Předem říkám, že to bude dlouhý myšmaš, takový článek o všem a zároveň o ničem, tak se na to připravte. Také si v tomhle článku ze sebe dělám docela i srandu, takže některé mé "prupovídky" ignorujte. Sami určitě znáte situaci, kdy si vzpomenete na své mladší já a nejradši byste se vrátili do minulosti, kde byste se propleskli a jeli zpět.

Mimochodem to byl také rok, kdy jsem měla ještě svojí boží ofinku, učila se s Photofilterem (proto ta černobílá fotka a rámeček jako z malování). Můj nos prosím nekomentujte, buďte rádi, že jste neviděli uši :D

Když chybí kamarád na hraní

12. května 2014 v 22:27 | Cherrybumbum |  Fotky
Áááá, protože nestíhám napsat nějaký nový a chytrý článek, rozhodla jsem se opět na jednu fotorychlovku. Takhle si moje ségra o víkendu poradila s nulovým výskytem dětí na dětském hřišti. Kdyby mi šlo vložit video, určitě byste se nasmáli. :)


Dodávám, že si ho tam takhle naaranžovala sama :)

Malá nehoda a zážitky z pouti

11. května 2014 v 12:09 | Cherrybumbum |  Z mého života
V pátek odpoledne jsme jeli s přítelem do Ústí, hlavně abychom odvezli nějaký mega čokoládový dort jeho bráchovi (celých těch 20 minut jsem měla co dělat, abych se do toho dortu nezakousla) a pak jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat do Fóra (obchoďák - pro ty, kteří se v našem "božím" kraji neorientují). Tak jsme vyrazili do Gate, kde jsem se dívala na nějaké celkem pěkné kalhoty, které ovšem byly tak kluzké, že se ani neudržely na ramínku, takže jsem je po třetím převěšování naštvaně vrátila do regálu.

Prošla jsem si ještě dva obchody, ale pak můj drahý začal být vyloženě nepříjemnej jako prdel (řekněme si to na rovinu). Když jsem z něj nedostala důvod jeho změny chování (nestihne hokej, volali mu z domova, že má nějaký průšvih), tak jsem řekla, že už tam s ním nadále nebudu a tak jsme se teda sbalili a šli k autu. Celou tu dobu jsem byla neuvěřitelně vytočená, protože mi nebyl schopný říct, jestli jsem mu něco provedla já nebo mu zase něco přelítlo přes nos (a pak, že to mají oni s námi ženami těžké!!!). Sedla jsem si do auta, kde se mě snažil přesvědčit, abych se na něho nezlobila, ale čím víc se snažil, tím víc mě vytáčel. Tak jsem se sklonila ke kabelce, nevím co jsem tam chtěla hledat, a najednou jsem si toho všimla - já mám v rozkroku díru na kalhotech. V tu chvíli šla naše hádka o dvou věcech stranou, upřímně jsme se tomu zasmáli a jeli radši domů koukat na hokej.


Ďoura na kalhotech, ale hlavně, že předtím fotím selfie s našpulenou kachnou!

Poslední zvonění - slíbená várka fotek

8. května 2014 v 21:55 | Cherrybumbum |  Fotky
Tak jsem si dneska vzpomněla, že jsem vám slíbila více fotek z našeho posledního zvonění (a vy mi nic neřeknete, twl!). Tak jsem si sedla k počítači, vytáhla svoje fotky, půjčila si pár fotek od spolužáků a jdu to dát dohromady.

Mrzí mě, že jsme se nesešli všichni jako třída. To je prostě: "Jsme spolu poslední rok,musíme držet spolu," a pak vám půlka řekne, že takovéhle akce jsou trapárna. Tak jsme to pojali jako samovýdělečnou akci, kdy jsme si pak závěrečnou částku (240 Kč dostal každý, což je celkem ucházející), rozdělili mezi sebe. Na jednu stranu - proč ne. Proč to nechávat na maturitní večírek, když půlka nedorazila? Proč by měli mít užitek z něčeho, čeho se neúčastnili.

Jak jste zajisté poznali z předešlého (hodně předešlého) článku, zvolila jsem si kostým jako Captain America. Neptejte se proč mě to napadlo, asi proto, že jsem nechtěla jít za Minnie Mouse -> za tu už šlo tolika holek, že bych byla opravdu trapná. :D

Ať to moc neokecávám - tady jsou ty fotky:

Společná fotka naší polovičky.

Vyhubily jsme snad všechny gentlemany?

6. května 2014 v 23:14 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Dámy, ruku na srdce: kdy vám chlap naposledy podržel dveře, když jste někam vcházely; kdy vám pomohl z kabátu nebo vám odsunul židli, nebo kdy vám nabídl svojí bundu, když vám bylo chladno? Některé z nás patří mezi ty šťastné, kdy mají doma opravdu někoho, kdo se nechová jako vidlák z Vidlákova a má tušení, jak se v určitých situacích chovat. Některé bohužel patří mezi ty, které několikrát málem přišly o obličej, když na ně jejich společník pustil dveře a šel suverénně dál; nechal je jít po straně chodníku, kde to byla samá louže, keř a psí exkrement a další a další případy, na které si dámy a děvčata všeho věku pak stěžují u svých kamarádek. Existují v dnešní "moderní" době ještě gentlemani?