První část maturity za mnou, dalších x přede mnou

2. května 2014 v 0:57 | Cherrybumbum |  Z mého života
Čauki mňauki,

tak jsem včera prožila svojí první část maturitní zkoušky a to praktickou část. Přesněji řečeno jsem měla písemku na 5 hodin složenou z ekonomie a účetnictví. Pocity, no dozvíte se níže.

Jedna předmaturitní fotka z výletu na Větruši (ano, na tu v Ústí nad Labem!) Možná to bude znít celkem zaujatě, ale myslím, že už nejsem takový soudek, jako jsem byla třeba na maturáku...

Takže v úterý (den před testem) jsem 6 hodin strávila nad účtováním a počítáním odpisů, DPH (Výrobce je plátce, Velkoobchod plátce a Maloobchod neplátce, kolik bude konečná cena?), Kalkulace, abych pak šla spát o půlnoci. Celou noc jsem nespala, nebo když už, tak dohromady asi hodinu a půl. Po malém klimbnutí jsem vyletěla jako splašená z postele, že jsem zaspala a pak se jen podívala na mobil a zjistila, že ve skutečnosti je 3:45. (Menší psycho, já vím).Ráno jsem byla tak nervózní, že jsem nebyla schopná se namalovat - linky jsem si udělala napotřetí a stejně byly křivé, no hrůza mluvit. Když jsem pak sedla přítelovi do auta a jela do školy, tak jsem se rozbrečela, že to nezvládnu. A on? Celou cestu jen trpělivě seděl, poslouchal moje fňukání, pak si akorát postěžoval, že spolužák zaparkoval jako ... mužský pohlavní orgán, obejmul mě a řekl, že to určitě zvládnu. Ale pomohlo mi to.

V 7:45 jsme všichni nervózně seděli ve třídě a čekali, kdy už konečně někdo přijde, aby nám rozdal zadání a my mohli pracovat. Náš obor se nervózně ještě domlouval, na jakou stranu rozvahy se pak účtuje ztráta, na jaký účet patří záloha dodavateli a jak vypočítat odpisy. Druhá skupina (veřejná správa) se nervózně drtila všechny možné poučky z práv a veřejné správy. A pak to přišlo...

Ekonomie celkem ušla - až na rovnoměrné odpisy, kde mi jak naschvál vypadnul vzoreček, jsem věděla všechno. To samé jsem si myslela o účetnictví, než jsem na konci zjistila, že se mi někam zakutálelo 100.000 Kč. Po dlouhém pátrání jsem pak alespoň těch 60.000 našla, ale stejně jsem odevzdávala písemku s pocitem, že ze mě účetní nikdy nebude. Na druhou stranu, když jsem pak četla statusy svých spolužáků, kterým někam "odešel" milion, tak si říkám, že na tom nejsem ještě tak špatně. No, necháme se překvapit.

Zítra (vlastně už dneska), jdu psát slohovku z angličtiny. Ze všech školních nanečisto jsem měla jedničky, teď se klepu strachy, abychom nedostali Motivační dopis. Teď jsem si ho našla a pročetla, ale stejně mám strach jako na tu praktickou. Bože, jak já jednou budu zvládat tu vysokou, jestli se na ní dostanu, když kvůli pitomý maturitě takhle plaším. K učení se nemůžu dokopat - nebo můžu, ale neudržím příliš dlouho pozornost - poradíte mi na to něco?

No nic, jdu radši spát :) A nebojte se psát komentáře :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 8. května 2014 v 23:32 | Reagovat

Určitě to zvládneš. Já to taky zvládla a to jsem se na to ani nepodívala xD. Ale fakt ráda, že to mám za sebou.
To chce hlavně klid a ono se to všechno nějak vybaví samo. Hlavně jde o to mluvit  anebýt úplně ticho a nebo psát, cokoliv co je aspon trochu dobře.

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 9. května 2014 v 18:36 | Reagovat

Držím palce at to vše zvládneš, hlavně žádný stres :-) na fotce ti to moc sluší :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama