Červenec 2014

Tak kam vyrazíme? Co třeba na seznamovák?

30. července 2014 v 14:31 | Cherrybumbum |  Z mého života
Tak jsem si dneska konečně šla pro svůj první řidičák. Pokdu vám to nedošlo, nenápadně vás upozorňuji na to, že na českých silnicích je ode dneška o jednu blondýnu víc, takže si na sebe dejte trochu větší pozor, než jste si dávali do teď. Ne, dělám si srandu. Myslím, že pokud nejde o parkování, tak jsem na tom celkem dobře. Jen mě celkek znervózňuje, že ty tři týdny, kdy jsem čekala na vydání té kartičky, která mě opravňuje řídit vozidlo, jsem neseděla za volantem a tím pádem budou moje první jízdy nejspíš docela tragické. Ale to se snad vypiluje...


Zdroj: TADY

Jaké to je studovat Etiketu a špionáž?

29. července 2014 v 12:30 | Cherrybumbum |  Knížky
Sofronie je pěkné kvítko. Narozdíl od svých starších sester se nezajímá o poslední módu, nemá žádné způsoby a místo pití čaje v salónku se raději vrtá v různých mechanických strojích. Jednoho dne však její matce už dojde trpělivost a rozhodne se přihlásit svou dceru do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ačkoliv se Sofronii představa pobytu v Penzionátu nejprve vůbec nezamlouvá, záhy zjistí, že to není škola jako každá jiná.

Po řadě nepříjemných situací (které nehodlám prozradit, abyste měli chuť si pak knihu přečíst) se Sofronie konečně ocitá v Penzionátu, který se nachází na obrovské vzducholodi a jak záhy zjišťuje, bude zde studovat obor Etiketa a špionáž. Protože jedna věc je naučit se správně udělat pukrle a něco docela jiného je umět přitom vrhat nožem. Nebo je libo v hodinách matematiky řešit, kolik jedu je nutné k otravě půlky hostů u večeře? Penzionát má ovšem i své mouchy - místní Vzducholapkové po něm vyžadují jakýsi prototyp a dávají škole ultimatum. Do tří týdnů jim odevzdají prototyp nebo zaútočí. Jak tohle vše dopadne? Zjistíte v knize Gail Carrigerové "Etiketa a špionáž" - Kniha první

Zdroj: TADY

Šťoural Facebookový

28. července 2014 v 12:37 | Cherrybumbum |  Z mého života
Máte pocit, že máte všude tak dobrá hesla, že nikdo nemá šanci se za vás přihlásit na Facebook, Instagram, E-mail, Blog...? Já ho do včera měla taky, než mě nějaký prevít, který měl vyloženě hovno co na práci (pardon, ale slušně to dneska nepůjde), přesvědčil o opaku. A tak začíná story o tom, jak se někdo pár hodin za mě vydával na Facebooku.

Když to vlastně zpětně zrekapituluji, vlastně můžu říct, že ten pan Hacker byl celkem i hodný. Jenom rozeslal pár žádostí o přátelství lidem, které jsem buď nikdy v životě neviděla nebo které jsem si rozhodně přidat neplánovala i kdyby nastal konec světa. Pak si četl moje zprávy... ale vezmu to pěkně postupně.

Piercing do pupíku? Dá se přežít...

27. července 2014 v 13:30 | Cherrybumbum |  Z mého života
Pravidelní čtenáři mého blogu již zajisté vědí, jak moc jsem po této ozdůbce toužila. Nejprve jsem se zdráhala, protože mi bylo trapné mít piercing v něčem tak nehezkém, jako je moc břicho, ale nakonec jsem se odhodlala a vstoupila do jednoho místního piercingového studia, aby mi vpíchli tu roztomilou kytičku, kterou jsem si pár dní předtím koupila. A jak to bylo dál?

Pro-ana blogy - šílenost nebo nebo jen touha po dokonalosti

25. července 2014 v 22:08 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
Je to další blogový fenomén. Holky, které na blog přidávají své denní "jídelníčky", pláčou nad každým přibraným gramem, které cvičí jako o život nebo si, nedej bože, strkají prsty do krku. Takhle přesně je vidíme my, nezasvěcení čtenáři, kteří právě teď do sebe tlačí chipsy a zapijíme je coca colou. Ano, i já jsem pro-ana blogerky odsuzovala, jen si vzpomeňte na můj článek: "Blogerky, které mi (a nejen mně) pijí krev!" Ale každá věc má svůj důvod a tak jsem se rozhodla zjistit, co přivedlo tyto slečny na jejich cestu za perfektní váhou.

Zdroj: TADY

Co si myslím o zákazu kouření v restauracích

24. července 2014 v 12:10 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Dokážete si představit, že byste šli večer s přáteli nebo partnerem na večeři, vešli jste do restaurace celí voňavoučtí a také se tak odtamtud vrátili? Že to zní jako skvělé sci-fi? Opak bude možná co nejdříve pravdou, ale než se to odhlasuje, objeví se na toto téma ještě spousta názorů - jako například ten můj.

Jen si to představte - vychutnat si své jídlo bez toho, aniž byste do toho museli čuchat cigaretový kouř.

Už asi vím, proč jednou budu bezdětná

23. července 2014 v 12:05 | Cherrybumbum |  Z mého života
... nebo si adoptuju černouška.

Zdroj: TADY

Správná manželka ze mě asi nikdy nebude

21. července 2014 v 23:42 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
"Dokážeš si představit, že v tvém věku už jsem byla vdaná, bydlela jsem s tvým tátou a čekala jsem tě?" zeptala se mě nedávno máma, když mi opět kladla na srdce, jak bych se v devatenácti letech už měla postarat nejen o sebe, ale i o ostatní. Myslím si, že všechno bych zvládla - až na vaření, to jsem se ještě učit nezačala, ale myslím si, že na tom není nic těžkého. Ale to už jsem odbočila.

Nevím, jestli si dokážu představit, že bych teď měla být už vdaná a měla bych bydlet s přítelem. Neříkám, že je nějaký příšerný tyran, který má o sobě mínění, že je pánem tvorstva, přitom není schopen po sobě dát dolů prkýnko nebo se odnaučit házet špinavé trenky pod postel. Prostě mám obavy z toho, jak moc bych se zvládla o něho postarat. Vím totiž na 100 %, že nikdy nebudu taková ta správná hospodyňka, která bude mít každý den doma naklizeno, jako by měli přijet nějací králové (pozor - neříkám, že budu mít doma bordel, pořádek ano, ale ne, abych přišla z práce domů a do noci všechno drhla, aby se vše blýskalo), nebudu denně péct buchtičky, aby byly na ráno k snídani. Rozhodně také nehodlám být "ženou v domácnosti" jen proto, aby můj milý manžílek mohl každý den přijít přesně ve 12 domů, kde už bude mít teplý oběd na stole. Zkrátka - nikdy nebudu dokonalá manželka, kterou si vysnily milióny mužů na celé planetě.

Recenze, recenze everywhere

19. července 2014 v 21:59 | Cherrybumbum |  Z mého života
Asi jste si stačili všimnout, že jsem teď ponořena do psaní různých recenzí. Nebojte, čekají vás ještě v brzké době ještě minimálně 2 (hehe). :P A předem říkám, že budou opět knižní. Jaké tituly se chystám zkritizovat si však nechám pro sebe.

Asi se ptáte, co jsem posledních pár dní dělala. Tak kromě toho, že jsem psala recenze na krém na ruce a knihu, kterou jsem zhltla během dvou večerů, jsem nedělala nic příliš zvláštního. Chodila pro ségru do školky, zařizovala nějaké zábavné věci ve městě, fotila selfie i věci kolem sebe a hlavně šokovala své okolí. A přitom jsem neudělala nic, jen jsem na Instagram a následně i Facebook vložila svou selfie s rozpuštěnými vlasy a hned se mi v chatu začaly objevovat zprávy o tom, jestli náhodou nemám prodloužené vlasy. Ne, jenom jsem do teď pořád nosila culík, vy hlavy. -_-

Selfie, které vyvolalo takové velké diskuze...


Nasaj atmosféru Paříže s Amélií

19. července 2014 v 0:16 | Cherrybumbum |  Knížky
Dokážeš si představit, že by ses náhle rozhodla odcestovat na rok do Paříže? A dokážeš si ještě k tomu představit, že bys měla možnost účastnit se tam natáčení nového romantického filmu? A dokážeš si ještě jako třešničku na dortu představit, že bys právě tam, k tomu všemu, potkala kluka svých snů? Že to zní jako úžasný sen? Tak si představ, že jedné dívce se tohle všechno opravdu splnilo. Ačkoliv jen v knížce... Cože? Stejně tě zajímá, jak se to všechno seběhlo a jak to pak dopadlo? Tak to rozhodně koukej sáhnout po knize "Amélie v Paříži" od Angie Westhoffové.

Zdroj: TADY