7 důvodů, proč nezačít hubnout

15. července 2014 v 12:37 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
Ať si to, my holky, přiznáme nebo ne - jsme dost přecitlivělé, co se týče otázky naší postavy. Nejprve máte pocit, že můžete sníst na posezení třeba tunu čokolády a nepřiberete, ale pak stačí malá negativní reakce na váš roztomilý špíček na břiše a propadáte v depresi. Neříkejte, že se vám tohle nikdy nestalo ;)
Rozhodla ses teď ještě na poslední chvíli zhubnout do plavek, a tak držíš různé diety nebo dokonce hladovíš?! A proč? Nejsi doufám jako spousta holek, které to dělají protože...:


1. Rodiče
Lidé, kteří nás znají už od plenek a snaží se nám neustále udílet dobré rady. Někdy jsou jejich snahy marné, když své názory a poznatky na naši osoby dostatečně "nezabalí". Pak vznikají takové nepříjemné situace, jako když vám na rodinné oslavě přede všemi lidmi začnou nahlas dávat přednášku o tom, jak byste si neměly dávat k obědu ten řízek, protože vám během zimy parádně narostl zadek.
Ať se to pak rodiče přiznají nebo ne, takovéhle poznámky dokážou dost ublížit. Na druhou stranu je pak dost komické, když tedy opravdu zatnete zuby, zhubnete pár kilo a oni pak do vás začnou rvát všechno možné jen proto, aby se z vás náhodou nestala nějaká anorektička. Takže rodiče bych v otázce hubnutí (pokud tedy netrpíte nějakou morbidní obezitou) brala lehce s rezervou.

2. Kluk (který ještě není tvůj)
Typická dívčí naivita. "Když zhubnu pár kilo, tak o mě určitě Petr bude stát." Jako vážně si tohle myslíš? A není spíš problém v tom, že neví, že vůbec existuješ, protože ho akorát pozoruješ někde zpoza rohu a když máš šanci se s ním dát do řeči, tak bereš roha? Holka, tohle nezachrání nějakých pár kilo dole, ale nějaká snaha o kontakt. Ono to půjde, neboj. ;)

3. Kluk (který o tobě ví, ale nechce tě)
Často si nám v poradnách také stěžujete, že vám nějaký váš objev naznačil, že se mu celkem líbíte, ale bohužel by si vás představoval v menších velikostech oblečení.
Holky, upřímně - tohle je blbost. Buď se mu líbíte i s tím větším zadkem a nebo se mu prostě nelíbíte. Tohle není jako u trička, že se vám líbí střih, ale nelíbí se vám ta mašle, kterou na něj našili, tak jí prostě ustříhnete. Buď ať si ten týpek rozmyslí, jestli vás dokáže mít rád i s velikostí 40 místo 32 nebo ať vám řekne na rovinu, že nejste jeho typ. On se svět přece nezboří.

4. Kluk (se kterým už nějaký ten pátek chodíš)
Velký problém mnoha vztahů a také jejich (po nevěře) největší zabiják. Váš přítel si najednou usmyslel, že jste vlastně hrozně tlusté a že byste měly mít figuru jako Johana z vaší třídy. A víte co? Klidně ho s tím pošlete do háje. Buď ať vás má rád takové, jaké jste nebo ať si jde za svojí Johanou, Terezou nebo třeba i Amálkou.
Na druhou stranu - pokud jste, jako já, za rok vašeho vztahu nabraly 10 kilo, tak asi někde bude opravdu problém a váš přítel to s vámi myslí dobře. Ale i tady by mělo platit, že by se měl snažit vám s vaším bojem pomáhat, to znamená: nechodit s vámi každý večer do Meka, chodit s vámi třeba běhat, plavat a zkrátka - měl by být vaší oporou. A nebo to udělejte jako já - prostě si počkejte, až bude měsíc pryč a začněte na sobě makat - překvapíte ho. I když, v mém případě jde spíš o to, namotivovat ho k tomu, aby se sebou začal taky něco trošku dělat.

Zdroj: TADY

5. Kámoška
Díky kamarádkám se spousta holek nechala uvrtat do různých blbostí, například: piercing do pupíku, zelené melíry nebo dokonce nošení stejného oblečení do školy. Jednou ale vaše kamarádka začala do školy místo svačin nosit jednu mrkev, před školou a po škole začala běhat jako splašená a večer pro jistotu jídlo úplně vynechala. A tak se vám začala ztrácet před očima, všichni jí začali chválit její novou figuru a najednou začala hecovat i tebe, ať se dáš na její nový superduper životní styl, díky kterému za měsíc shodila 6 kilo.
Hele, jestli vaše kamarádka Mářa si tímhle způsobem akorát pěkně ničí zdraví, tak to neznamená, že vy musíte jít a začít to dělat také. Spíš byste jí měli nějakým způsobem naznačit, že tímhle stylem sebou za chvíli akorát někde praští. Ano, já vím, je těžké vaší friend říct, že s ní nesouhlasíte - mohla by se urazit, přestat se s vámi bavit... - ale máte přece vlastní hlavu a vlastní mozek ne?

6. Nekámoška
Když už tuhle holku někde potkáš, tak vždycky jako naschvál někde na koupališti, kde se vždycky promenáduje v drahých plavkách s naprosto výstavní postavou, o které si je moc dobře vědoma. Máš pocit, že ve svých plavkách z výprodeje a pár kilo "nadváhy" se jí musíš vyhnout naprostým obloukem, protože by si jí dala akorát příležitost k tomu, aby si z tebe mohla utahovat.
Ale proč? Hezká postava a pěkné hadříky nespraví to, že je ta holka třeba dutá jako bambus nebo má pověst městské matrace. Proto jdi klidně kolem ní, hezky se usměj a dej jí najevo, že je ti naprosto ukradená. Víš, nic nepřítele nenaštve víc než to, když vidí, jak jsi dobře naladěná.

7. Modelky v časopisech
Často projíždím vaše dietní blogy a když vidím, že jako důvod vašeho hubnutí uvádíte fakt: "Protože chci vypadat jako Britney Spears", tak bych si z toho vždycky nejraději vyškubala všechny vlasy a omlátila si hlavu o stůl. Panebože, proč?!!
Holky, toto téma už bylo tolikrát rozebírané, že mě ještě překvapuje, že vám nějak nedochází, proč jsou ty lidi na těch titulkách tak perfektní.
Za prvé - Každý z nich má kolem sebe tým stylistů, vizážistů, osobních trenérů, výživových poradců..., takže by mě celkem překvapilo, kdyby někdo takový vypadal jako nějaká obyčejná Anča z Dolní Lhoty. To nemluvím o všech těch plastikách.
Za druhé - Photoshop - kdo by po řádění tohoto grafického programu nevypadal skvěle? Když totiž s tímto programem opravdu umíte zacházet, tak najednou vám mohou zmizet vrásky, roztomilé špíčky na břiše, kruhy pod očima, akné... na co si jen vzpomenete. A neříkejte, že by se vám nelíbilo, hodit si do nějakého programu vaši fotku v plavkách a pak si jen tak umazat 5 kilo.
Za třetí - Už jsi někdy slyšela o všech těch praktikách modelek, jako je třeba požívání vaty napočené v džusech, užívání projímadel, kdy se pak záchody na přehlídkách mění v jeden velký průjem... pardon, jestli teď zrovna jíte. :D

Úžasný příklad šílených manýrů modelek můžete také vidět v novém klipu Beyoncé - Pretty hurts

Závěrem: Ať už jsem vyjmenovala všechny důvody nebo ne, záleží hlavně na tobě. Opravdu chceš na sobě něco měnit? Myslíš si, že vypadáš tak moc špatně, aby si kvůli tomu najela na dietní návyky a začala cvičit jako o život? Nebo jsi se sebou vlastně docela spokojená a nic bys na sobě moc měnit nechtěla? Tohle všechno je dobré zvážit, zamyslet se nad tím a podle toho jednat. Není ale od věci začít nějakou tu lepší stravu a začít zlehka cvičit, aby na tebe tvé špatné návyky jednoho krásného dne nepadly a ty se nestačila divit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terry Terry | E-mail | Web | 15. července 2014 v 13:22 | Reagovat

Tohle je tak úžasnej, úžasnej článek a já bych ho hrozně ráda viděla normálně na titulce blogu. Mluvíš mi z duše. Sama jsem si prošla poruchou příjmu potravy a když vidím, jak se anorexie stává hitem, je mi na blití. Dělat to jen pro to, že to chce někdo jiný..Hlavní je zdraví, až potom co si o sobě myslím já a nakonec co si myslí ostatní, protože je to přece moje tělo.
Mohla bych tu takhle psát ještě hodinu, dalším důvodem který s tím souvisí je třeba hubnutí, protože je to in, nebo aby na sebe holky poutaly pozornost, ale to bych tu byla fakt dlouho, takže jen díky za perfektní článek.
PS: Ano, jedla jsem...

2 Terry Terry | E-mail | Web | 15. července 2014 v 13:23 | Reagovat

Mimochodem, v anketě nebudu hlasovat, protože mi tam chybí odpověď: Ne, protože nemůžu vědět jestli třeba nemají nějakou hormonální poruchu...

3 hogreta hogreta | E-mail | Web | 15. července 2014 v 14:14 | Reagovat

Hehe, a já mám jeden důvod, proč hubnout začít: špek na břiše :-D. Před týdnem jsem se vrátila z dovolené s přítelem, all-inclusive je moje zlo, raději jsem se ani nevážila :-X. Ale cítím to na sobě téééda... :-D

Co se týče té ankety, dala jsem první možnost, protože se nejvíce blíží tomu, co si o tom myslím. Kdybych si měla tu odpověď napsat sama, napsala bych "Nevadí mi ty děti, ty za to nemůžou, vadí mi jejich rodiče, protože jsou to oni, kdo nesou za ně a jejich zdraví zodpovědnost".

4 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 15. července 2014 v 14:19 | Reagovat

[3]: Mě stačilo občasné grilování, když jsme byli teď na dovolené a na váhu jsem lezla s hrůzou :D

5 Evlia Evlia | Web | 15. července 2014 v 22:51 | Reagovat

htěla bych ti odpovědět na tvou anketu, ale žádná odpověď nepatří mezi mé nezory, řeknu to takhle: Těch dětí je mi líto, ale nemohu říct, že mi vadí! Nevadí mi nikdo, proto, jak vypadá! Je mi líto jich, proto jaké mají rodiče, kteří nevidí, jak ty děti ničí. Vadí mi jejich rodiče ne obezní děti!!! Jinak o tom hubnutí, já jsem právě cvičit začala, ale ani jeden důvod neni v tvém článku. Sice do mě máma cpa, jak tlustá jsem a jak děsně dopadnu, ale to důvod neni.. S mojí paličatostí, bych se začala cpát ještě víc a to na truc vůči ní. Cvičím pro zdravý, cvičím pro kondičku...ne postavu. I když ta tu nějakou roli má. Ale především to zdravý, moje geny mi nedovolují dělat nic jiného, jestli se chci ve 30 ještě hýbat a nemít záda v prd*li!

6 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 15. července 2014 v 23:02 | Reagovat

[5]: A tak to má být. :) Musíš chtít sama a ne proto, že ti to někdo přikazuje. :)

7 Pralinka2 Pralinka2 | 16. července 2014 v 7:10 | Reagovat

Pěkný a výstižný článek. Právě jsem si ho přečetl při snídani.

8 Kerr Kerr | Web | 17. července 2014 v 17:06 | Reagovat

Achjo, a já se jako jediná z mnoha snažím přibrat. Ani byste nevěřili, jak je to těžký, když má člověk rychlý metabolismus.. Ono se řekne "Jo, ta se má, neztloustne." Jenže když člověk váží na 173 centimetrů 47 kilo, něco není v pohodě, že:) Moc pěkný článek, některý holky hubnou kvůli naprostým blbostem a pak to dopadá špatně..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama