Jaké to je studovat Etiketu a špionáž?

29. července 2014 v 12:30 | Cherrybumbum |  Knížky
Sofronie je pěkné kvítko. Narozdíl od svých starších sester se nezajímá o poslední módu, nemá žádné způsoby a místo pití čaje v salónku se raději vrtá v různých mechanických strojích. Jednoho dne však její matce už dojde trpělivost a rozhodne se přihlásit svou dceru do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ačkoliv se Sofronii představa pobytu v Penzionátu nejprve vůbec nezamlouvá, záhy zjistí, že to není škola jako každá jiná.

Po řadě nepříjemných situací (které nehodlám prozradit, abyste měli chuť si pak knihu přečíst) se Sofronie konečně ocitá v Penzionátu, který se nachází na obrovské vzducholodi a jak záhy zjišťuje, bude zde studovat obor Etiketa a špionáž. Protože jedna věc je naučit se správně udělat pukrle a něco docela jiného je umět přitom vrhat nožem. Nebo je libo v hodinách matematiky řešit, kolik jedu je nutné k otravě půlky hostů u večeře? Penzionát má ovšem i své mouchy - místní Vzducholapkové po něm vyžadují jakýsi prototyp a dávají škole ultimatum. Do tří týdnů jim odevzdají prototyp nebo zaútočí. Jak tohle vše dopadne? Zjistíte v knize Gail Carrigerové "Etiketa a špionáž" - Kniha první

Zdroj: TADY


Můj názor na knihu:
Byla jsem zvědavá na tu "Steampunkovou verzi Harryho Pottera", o které jsem už několikrát slyšela. Spousta dívek z dobrých rodin žijících v 19. století, kde ale každou chvíli zakopáváme o mechanické služky, komorníky, ale i psy!
Ačkoliv příběh na první pohled vypadá velice zajímavě, nedokázala jsem se do knihy pořádně začíst. Po několika stránkách jsem ji odkládala a tak mi její čtení trvalo docela dlouho. Je to možná tím, že už jsem na tuto knížku už tak trošku stará (-_-'), proto si myslím, že čtenářkám od 14 do 17 let by se mohla líbit více. Ale abych nebyla příliš kritická, musím ocenit, že toto je jedna z prvních knih, kdy čtenář od začátku do konce netuší, jak to celé vlastně dopadne. Často jsem byla zklamaná z knih, kdy jsem si přečetla prvních pár kapitol a už jsem věděla, jaká bude přesně zápletka a jak to celé dopadne.

Celkové skóre knihy: 8/10

Na závěr o knize:
Název: Etiketa a špionáž (z anglického originálu Etiquette & Espionage)
Autorka: Gail Carrigerová
Nakladatelství: CooBoo ve společnosti Albatros Media a.s.
Vydání: 1.
Počet stran: 284
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 MooX MooX | Web | 31. července 2014 v 10:49 | Reagovat

Moc pěkná recenze. :) Knihu mám doma, ale ještě jsem se k ní nějak nedostala, vlastně ani nevím, jestli stále ještě chci. :D

2 ANA ANA | Web | 2. srpna 2014 v 23:50 | Reagovat

Dobrá recenza na zajímavou knížku, o této jsem zatím neslyšela.
Jestli by se mi líbila, nevím, jsem už tomuto věkovému rozmezí dost vzdálená, ale zase, dovedu se ještě vcítit do doby, kdy je člověku -náct.
Záleží, jak je to psané. Jestli na ni narazím v knihovně, zkusím si ji půjčit, investovat do koupě bych si asi netroufla. ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama