Nasaj atmosféru Paříže s Amélií

19. července 2014 v 0:16 | Cherrybumbum |  Knížky
Dokážeš si představit, že by ses náhle rozhodla odcestovat na rok do Paříže? A dokážeš si ještě k tomu představit, že bys měla možnost účastnit se tam natáčení nového romantického filmu? A dokážeš si ještě jako třešničku na dortu představit, že bys právě tam, k tomu všemu, potkala kluka svých snů? Že to zní jako úžasný sen? Tak si představ, že jedné dívce se tohle všechno opravdu splnilo. Ačkoliv jen v knížce... Cože? Stejně tě zajímá, jak se to všechno seběhlo a jak to pak dopadlo? Tak to rozhodně koukej sáhnout po knize "Amélie v Paříži" od Angie Westhoffové.

Zdroj: TADY


Příběh začíná v německém Frankfurtu, kde se patnáctiletá Sina, po rozchodu se svým přítelem Sebastianem a neshodách s máminým novým přítelem Gundolfem D., rozhodne využít nabídky výměnného pobytu a na rok odcestovat do Paříže. Sina je velkou filmovou fanynkou, ve volném čase často navštěvuje kino, které sídlí v jejich domě. Nejraději má film, ve kterém se objevuje její oblíbená hrdinka: Amélie Poulainová. Proto je nadšením téměř bez sebe, když zjistí, že bude žít i ve stejné pařížské čtvrti, jako právě Amélie.

Po příletu do Paříže si Sina okamžitě oblíbí svou novou "rodinu" - rodinu Dupontových, která jako bonus ke své dokonalosti má i nádherného syna Rafaela. Rafael je kluk, o kterém každý mluví jen v superlativech, a aby toho nebylo málo, bude hrát hlavní roli v novém romantickém filmu. Ještě před natáčením vezme Sinu ven, aby ji seznámil se svými přáteli. Ta si nejvíce padne do noty s Juliette, praštěnou holkou, se kterou pak bude chodit na exkurze na natáčení filmu. Tam se ale seznámí i s Jeanem - na první pohled arogantním a namyšleným asistentem produkce, který Sině od samého začátku pije krev. Ale znáte romantické knihy - vždy se děj tak trochu zamotá a nakonec je vše úplně jinak. Proto už víc neprozradím a pokud vás zajímá, jak tohle všechno asi mohlo skončit, uhánějte do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny.

Můj názor na knihu:
Myslím si, že je to naprosto dokonalé letní čtení. Nenáročné, ale přesto čtivé a zábavné. Rozhodně doporučuji všem čtenářkám, které mají v sobě alespoň zárodek romantické duše.

Na závěr o knize:
Název: Amélie v Paříži (z německého originálu: Alles wegen Amelie - Paris)
Autorka: Angie Westhoffové
Nakladatelství: COOBOO ve společnosti Albatros media a.s.
Vydání: 1.
Počet stran: 142


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kupují ti rodiče čas od času nějakou tu drobnost?

Ano
Ne

Komentáře

1 oliviecupstyle oliviecupstyle | Web | 22. července 2014 v 12:04 | Reagovat

Skvěle jsi mě nalákala na čtení týhle knížky,hned jak bude možnost letím do knihovny a budu doufat že tuhle knížku tam mají :)

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 22. července 2014 v 12:08 | Reagovat

[1]: To jsem ráda :) Určitě si ji zkus někde sehnat, je to vážně skvělá knížka :)

3 Hannie Hannie | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 10:18 | Reagovat

Četla jsem natěšeně celou knížku, hltala jsem každé slovo, ale celkově mě kniha zklamala. Dal se předvídat děj a děj se odehrával jen asi pár dní. Dost by mě zajímalo, co se tam dělo po zbytek jejich dní v Paříži. :(
Souhlasím s tebou, je to také letní čtení, u kterého se nemusí příliš přemýšlet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama