Pro-ana blogy - šílenost nebo nebo jen touha po dokonalosti

25. července 2014 v 22:08 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
Je to další blogový fenomén. Holky, které na blog přidávají své denní "jídelníčky", pláčou nad každým přibraným gramem, které cvičí jako o život nebo si, nedej bože, strkají prsty do krku. Takhle přesně je vidíme my, nezasvěcení čtenáři, kteří právě teď do sebe tlačí chipsy a zapijíme je coca colou. Ano, i já jsem pro-ana blogerky odsuzovala, jen si vzpomeňte na můj článek: "Blogerky, které mi (a nejen mně) pijí krev!" Ale každá věc má svůj důvod a tak jsem se rozhodla zjistit, co přivedlo tyto slečny na jejich cestu za perfektní váhou.

Zdroj: TADY


Proto už nějaký ten pátek sleduji různé pro-ana blogy. Brodím se jejich jídelníčky, motivačními obrázky, příběhy a stále si kladu otázku - Proč? Proč tak krásné holky mají potřebu ničit svá těla jen proto, aby je ostatní už konečně zaškatulkovali mezi ty "Dokonalé'. A vždycky, když už jsem myslela, že mám odpověď na dosah, tak jsem ji opět musela zpochybnit. Co za tím vším stálo? Hloupí spolužáci, rodiče nebo modelky na titulních stránkách časopisů?

Abych si udělala alespoň malý obrázek, požádala jsem jednu pro-ana blogerku, aby odpověděla na pár mých otázek. V blogovém světě už ji bohužel s blogem nezastihneme, ale vystupovala zde jako Nicol na webu www.skinnynicol.blog.cz. A já jí tímto děkuji za její čas, který mi věnovala.

1. Kdy jsi pocítila potřebu jít s váhou dolů?
Uvědomila jsem si to tehdy, když jsem se pořádně zakoukala do modelek a ostatních holek co měly mnohem lepší postavu jak já, ale to nebyl jediný důvod. Taky jsem si všimla, že mi určité věci oblečení už nejsou a že některé věci kvůli velkému břichu a stehnům jsem prostě nemohla nosit. Styděla jsem se za svojí postavu. Bylo hrozné sledovat ty ostatní holky jak jsou hezčí. Proto to rozhodnutí.

2. Jak reaguje/ reagovalo tvé okolí na tvůj životní styl? Dal ti někdy někdo najevo odpor k tvému hubnutí?
Nejprve to vzalo okolí dobře, ale pak mi to začali vyčítat. Že už sem hubená dost a hubnout nepotřebuji. A odpor na moje hubnutí mi teď dává více lidí, ale já se tak cítím dobře.

Zdroj: TADY

3. Máš/měla někdy pocit, že to co děláš je špatné? Měla jsi touhu začít žít trochu jinak?
Samozřejmě, že vím, že to co momentálně dělám je špatně. Mám velkou podváhu, ale nechci být jiná. Konečně jsem se sebou spokojená až na některé maličkosti. Každý nějak žije a já takto.

4. Jaký je tvůj názor na lidi, kteří mají opačný problém - trpící obezitou?
U spoustu lidí to je dědičné a je těžké třeba zhubnout ať ten dotyčný dělá cokoliv. Ale ti co si zato můžou sami by se měli vzpamatovat a konečně něco dělat. Raději budu jak špejle než tlustá.

5. Na svých blozích máte často spřátelené další pro-ana blogy, se kterými si vyměňujete zkušenosti a podporujete se? V čem vaše podpora vlastně spočívá?
Asi bude nejlepší, když to vysvětlím vyloženě z mého pohledu. Já už mám nějakou tu dobu taky spřátelené ana blogerky a pokaždé, když jsem nadávala a byla špatná, protože jsem třeba snědla nějakou sladkost nebo cokoliv jiného nezdravého, tučného tak mě podpořili, že to zvládnu, že příště už to bude lepší. Vlastně ta podpora tu nebyla jenom z toho důvodu, že jsem je měla mezi spřátelenými blogy, ale protože chtěli. V tomhle mám určitě jasno, protože si všímám kdo a jak často mi blog navštěvuje. Dříve jsem vlastnila i blog s úplně odlišným tématem a i když mi bylo třeba hrozně, nikdy jsem neviděla takovou podporu jako teď od mých ana kamarádek.

6. Přemýšlela jsi někdy o tom, jestli tohle všechno snažení stojí opravdu za to? Co tě motivuje/motivovalo při tomto životním stylu zůstat?
Přemýšlela jsem už kolikrát jestli to má cenu, ale vždycky jsem došla k jednému. Ano má to cenu, protože se konečně cítím lépe a i když mi to spoustu jiných lidí vyčítá, jsem to prostě já. Motivovaly mě skinny slečny. Strašně moc jsem toužila mít takovou postavu. Ano spoustu lidí je proti tomu, ale mě se to líbí takže je neřeším. Každý má jiný názor a každý je nějaký. Já jsem taková.

A já se ptám: Jaký je VÁŠ názor?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marillee Marillee | E-mail | Web | 26. července 2014 v 12:00 | Reagovat

Já mám celkově strašný odpor ke společnosti a tzv. společností určeným ideálům. Vidím to na svý kamarádce. Přijde, řekne že ji ztloustly stehna (asi o 2 mm), je z toho na větvi a chce hrozně zhubnout a zpevnit svaly, aby si připadala VE SPOLEČNOSTI dobře. Samozřejmě je v tom i jakési osobní uspokojení, ale pořád za cílem vypadat podle společenských ideálů. Nenávidím to. Nenávidím, že jsou holky tak lehce ovlivnitelný. Sama mám kolikrát namále, naštěstí je tu můj přítel, který mi opakuje, jak jsem krásná. A jelikož ho mám ráda, tak je mi jedno, jestli to je podle společenských hodnot pravda nebo ne, záleží jen na jeho názoru. Na názoru lidí, kterých si vážím. A tak by se podle mě měl řídit každý. :-)

Těm holkám přeju jen hodně štěstí do budoucna, některé si to uvědomí, některé jsou tím zaslepený. Tak jako tak, ať z toho žádná nemá trvalé následky. Není nic horšího, než přijít o plnohodnotný život.

2 Klein. Klein. | Web | 27. července 2014 v 13:39 | Reagovat

Neodsuzuju takové slečny. Sama mám něco co lidi nechápu, ale chápu to já a to je hlavní. Jenom takovým dívkám asi nikdy přesně neporozumím, ale je to každého věc, každého volba. Člověk může akorát třeba jenom poradit nebo říct svůj názor ale odsuzovat či urážet? To už si nikdo nezaslouží.
Z jedné strany mi to příjde i jako hazardování se zdravím, ale tak bohužel. Ty slečny buď na to příjdou časem sami a urči si třeba nějaké meze a nebo bohužel ..

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 31. července 2014 v 14:10 | Reagovat

S větou: "Raději budu jak špejle než tlustá" nesouhlasím.

Tlustá (neříkám obézní) je podle mého názoru mnohem lepší, než být jak kost a kůže.

Neodsuzuju je, protože za to nemůžou, je to psychika. Ale nemůžu to ani pochopit nebo to schvalovat.
Sama taky nežiju kdovíjak zdravým životem a nejsem žádná vychrtlinka, ale znám mnoho, mnoho lidí, co jsou na tom mnohem hůř než já - na obě strany. (Jediné, co je, - měla bych víc sportovat - ani ne tak kvůli postavě, jako kvůli zdraví)... Ale tyhle extrémy nemám ráda. Ani jeden z nich.

Není to hezké. Fakt ne.
Krásné holky jsou: štíhlé, normální, a baculaté...
Takže ode mě asi tak. Kostíci mě děsí - a kuličky děsí zas mou nejlepší kamarádku :D

Prostě... to nepochopím. Pro mě anorexie je jako kouření. Ničí to zdraví a může to zabít.

4 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 31. července 2014 v 14:11 | Reagovat

*Zapomněla jsem dodat, že když chce být někdo štíhlý, měl by cvičit (neříkám vypadat jak rambo z posilovny), a ne nic nejíst. A úplně miluju, když někdo celý den nic nejí a večer si dá kousek dortíčku. To ať si dá něco zdravějšího - a pořádně.

5 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 7. října 2014 v 12:13 | Reagovat

Mým názorem je, že k lepší postavě se dá dopracovat jinými způsoby, než je hladovka, šílené diety a zvracení. Jak napsala Lillen- cvičení. Pravidelné a rozumné cvičení s adekvátní stravou umí divy. Říká holka, která kouří jako fabrika, každý večer si dá čínskou polévku a jí, co ji napadne a kdy ji napadne, jinak cvičí denně a dělá Krav Magu :-D

6 Alue Alue | Web | 7. října 2014 v 13:35 | Reagovat

Je to projev komplexu méněcennosti, kerý si některé mladé holky prostě kompenzují tímto způsobem...
Odsuzovat je za to je nesmysl, protože ony potřebují v první řadě zvednout sebevědomí a uvědomit si svoji cenu... Tu ale nepoznají hladem a blitím do záchodu, ale třeba nějakými koníčky a přes přátele. A to dá taky dost práce, přitom výsledek je nejistý....

7 domovina domovina | Web | 7. října 2014 v 14:01 | Reagovat

Chybí mi v rozhovoru trochu útočnější otázky. Jako, že jestli si uvědomují, že tímto životním stylem moc dlouho žít nebudou a že výčitky, které slyší od okolí je jen zoufalá snaha pomoci jim

8 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 7. října 2014 v 14:02 | Reagovat

Tady by byly asi na místě chápavý řeči a tak, ale tohle se mi prostě hnusí. OK, má anorexii, ale ať z toho nedělá životní styl a taklový ty ublížený kecy kolem. V tomhle musím souhlasit s Alue [6]:

9 Terka Terka | E-mail | Web | 7. října 2014 v 14:21 | Reagovat

Je smutné, že si ty holky takhle ničí život,.. jasně, ať člověk, kdo to potřebuje, hubne, ale ať nehubne holka, co vypadá jak nic, jako kost a kůže,.. přesně si nejsem jistá, ale spolužačka ze základky kdysi trpěla anorexií, netuším, jak to probíhalo, už je to několik let, co jsem ze základky vylezla,..

10 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 7. října 2014 v 14:37 | Reagovat

Přijde mi to velmi, velmi hloupé, jestli je to, co ta holčina píše, opravdu skutečné. Nenávidět se a nadávat pro každou sladkost, co sní? Co je to za hloupé stanovisko? Dělá to, protože se tak cítí lépe? No až bude mít žaludeční potíže a bude ležet někde nemocná na JIPce, to už asi ona nebude. Je to strašně nebezpečný životní styl a ona je akorát tak naivní a tvrdohlavá, protože nikoho, kdo jí to její "úžasné hubnutí" vyvrací, neposlouchá. Jenom svoje "kamarádky", které jí všechno odkejvou. Taková škoda...

11 Katie Katie | Web | 7. října 2014 v 14:51 | Reagovat

Také jsem si tím prošla. Nikdy jsem nebylo pro ana (anorexii), ale tíhla jsem k extrémní štíhlosti.
Protože se mi to líbilo.
Dosáhla jsem váhy 45 kg ale nebyla spokojená. Byla jsem podrážděná a připadala si tlustá. Až jsem ztloustla na 55 kg, což bylo oproti mé běžné váze o 5 kg více, uvědomila jsem si, že jde udělat kompromis a že bych měla být ráda za své zdraví a za své ženské křivky.
Ty nezměním, vždy budu mít tlustší stehna a tak to je.

Trvalo to roky a chtělo to hodně trpělivosti a vůle začít žít a jíst normálně. Byla bych ráda, aby lidé tyto holky a ženy (netýká se to jen náctiletých) neodsuzovali. Ideály ženské krásy nám tuto myšlenku podsouvají denodenně a je velmi lehké začít nemít ráda svoji postavu. Naopak naučit se ji mít ráda je velmi těžké.

Děkuji za přínosný článek i když mohl být trochu více do hloubky a obohacený o nějaké statistiky a fotky :).
Přeji ti hezký den.

12 Em s tečkou Em s tečkou | Web | 7. října 2014 v 15:00 | Reagovat

Anorexií jsem si prošel a jediný slovo, který mě k tomu napadá, je: neštěstí.
Já jsem měl onehdá ještě alespoň tolik soudnosti, že jsem to nikomu necpal na odiv jako "lájfstájl", ale tiše jsem se užíral sám. A jsem za to rád, protože by se taky mohlo stát, že bych se dostal do grupy podporovatelů tohohle "životního stylu, kterej si každej dobrovolně (chacha :D) zvolí" a plácal bych se v tom ještě dneska.
Slečna na tom ještě nebude tak špatně, pokud se cítí dobře. Až jí začnou padat vlasy a zuby, až začne omdlívat, tak třeba možná prozře... doufejme.

13 Will-R Will-R | Web | 7. října 2014 v 15:16 | Reagovat

perfektní váha? To jako vážne?
Áno nôžky do O a žiadna riť, v tomto storočí teraz žijeme bohužiaľ
úprimne lutujem každú kravu ktorá trapoší zo skinny a podobnými pi...debilinami... nemáte tušenie ako škodíte svojmu zdraviu, áno ty sa cítiš skvelo ale však počkaj, všetko raz príde a tvoje telo ti dá za toto, čo si mu spravila poriadny úder, len treba čas no a lutujem teda každú kravu pretože takto sa problémy neriešia ;-) tek kto ide do debiliny pro ana alebo mia alebo jak sa to do riti volá tak je zrelý na psychiatriu a má problémy ;-)
ale však dobre, poďme kostičky, poďme vyzerať jak kosť a koža veď to je predsa sexi? Načo vápnik pre kosti? Načo, veď ja nechcem kosti, ja chcem len kožu mať na sebe nič iné :-!
FUJ HNUS GRC :-!
toto nosím na blogu v menu:
Výška: 166.62 cm
Váha: 53.5 kg
Dievčatká VIETE čo
je SEXI postava?
toto a nie tie vaše
dementné "skinny"

14 sarush ef sarush ef | Web | 7. října 2014 v 15:57 | Reagovat

Je to nemoc, nemůžou za to, nebo ano, ale to jim moc nepomůže. Jinak je to hnus.

15 Pražský poděs Pražský poděs | 7. října 2014 v 16:06 | Reagovat

Proboha, to je nemocný... no jo , každej má prostě jinej životní styl. Hlavněže to slečnu očividně baví...

16 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 7. října 2014 v 16:09 | Reagovat

Dřív jsem proti pro-ana blogům tvrdě bojovala. Teď, po tom, co jsem zjistila, co dokáže pochroumaná psychika s člověkem udělat, už je neodsuzuju, naopak, dokonce je chápu. Když se člověk nevidí reálně a trápí se hlady, není to rozmar, ale skutečná porucha a není tedy na místě holkám s anorexií nadávat do krav. Samozřejmě, že pro-ana blogy jsou plné pózérek, které třeba ani anorexií netrpí, jen se v tomhle vzhlídly a chtějí si něco dokázat. Ale už jen to, že někdo má tuhle potřebu, svědčí o tom, že si něco kompenzuje. Všeobecně to chce alespoň snahu o vcítění se do mladý holky, která neví co se sebou a tak se upne k tomu, že štíhlost je ta největší životní meta (a společnost ji v tom utvrdí.) Spíš než výsměch to chce ukázat jim, že nemusí hubnout pod hranici podvýživy, aby si mohly připadat dobře...

17 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. října 2014 v 16:16 | Reagovat

Tak ony to dělají kvůli společnosti a to je to nejlepší svinstvo. Kdyby nebylo medií a okolí, nikdy by na to nepřistoupily, neměly by proč. Je to až k pláči. Ano, tyto slečny potřebují pomoc, ale nejdřív by chtěla trochu ozdravit sama společnost jinak je z toho bludný kruh :-|

18 Spencer Spencer | Web | 7. října 2014 v 16:36 | Reagovat

Nesnášim je :-/

19 A.- A.- | Web | 7. října 2014 v 16:45 | Reagovat

Takové blogy tu jsou už od roku 2003 :-)

20 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 7. října 2014 v 16:48 | Reagovat

Nikdy jsem nebyla žádná hubeňoura a proto chápu jaké to je, když nemůžete nosit oblečení které se vám líbí, když se musíte koukat na kamarádku která je přirozeně hubená a hezká, když si nemůžete dát ani jednou pořádně do nosu aniž byste nepřibrali, vím je to hrozné ale to neznamená že by hned člověk měl začít držet hladovku a přihodit si pěknou poruchu přijmu potravy. Zhubnout se dá i zdravým životním stylem, bohužel to někomu nejde ale v takových případech je tu výživový poradce. Stejně mi to přijde že to některé holky dělají jen proto že je teď podle nich taková "móda" :-|

21 V. V. | Web | 7. října 2014 v 17:06 | Reagovat

Sama nežiju zdravě, piju kafe, jiné tekutiny tělu dodávám jen zřídka, jím když si vzpomenu..takže rozhodně nemám právo někomu říkat, co je správné a co ne, ale každý ví, že mít depresi z jednoho bonbonu je směšné..:D

22 luxusni-spolecnice luxusni-spolecnice | 7. října 2014 v 17:07 | Reagovat

ty holky nevidí vypadané vlasy, omdlívání, úplně přeprogramovaný mozek. Prošla jsem si tím včetně strhaného obličeje, rodina o mě měla strach, od přátel jsem přestala slyšet "vypadáš skvěle" ale místo toho na mě jen vyděšeně zírali a mezi sebou si něco špitali. Jsem zpátky, zdravá, silná, hezká. Na koberci se mi nemotají nohy do lián z vlasů a můžu nastoupit do mhd bez toho, aniž bych po dvou minutách ve stoje omdlela. Tyhle holky mají psychickou poruchu způsobenou nedostatkem lásky a pozornosti. Každá na sebe upozorňuje jinak a hubenost je v dnešní společnosti vysoce ceněna. Tak proč nemít obdiv od "společnosti", když se jim ho doma nedostalo. Případem takového rodiče kreténa je v dokumentu Show, otec jedné z dospívajících holek z 5angles a jejich manažer. Dala bych mu přes hubu.

23 L. L. | Web | 7. října 2014 v 18:10 | Reagovat

Doufám, že to děvče zjistí, že svět není o tom zalíbit se ostatním, dřív než se sama zabije. A nejhorší je, že jí k její vlastní smrti doženou kamarádky na internetu, který ji hecují k tomu, aby dál nejedla a přitom nevidí, že moc hubená holka vypadá v podstatě docela hnusně.

24 Janča Janča | E-mail | Web | 7. října 2014 v 18:14 | Reagovat

Moc dobrý nápad, udělat rozhovor s takovouhle dívkou, abychom viděli proč to vůbec dělají. Jasně, chápu, že chtějí zhubnout a tak pro to dělají cokoli, ale když už zhubnou, tak nechápu, proč se trápit dál. Stále na to mám stejný názor - radši 5 kilo navíc, než 20 chybějících.

25 Foxie Foxie | E-mail | Web | 7. října 2014 v 19:20 | Reagovat

Já je chápu... možná je to tím, že i když anu nemám, mnoho lidí mi to říká a díky stále většímu nátlaku společnosti se tak už i pomaličku začínám cítit. Nejíst je úžasný pocit... a tohohle přesvědčení se musím zbavit. Jde to těžce.

26 Daisy Daisy | Web | 7. října 2014 v 19:20 | Reagovat

Můj názor se nemění. Slečny si chtějí hlídat svůj denní režim, který si naplánovaly, ale pokud by to viděl nějaký výživový poradce nebo jiný odborník zabývající se touto problematikou, asi by jim nezatleskal. Kolikrát jsem psala, že tím, že budou hladovět si akorát přitíží, ale nedají si říct, tak ať je tedy po jejich.
Také chci být hezká. Srovnávám se s hezčími holkami a pak mám akorát deprese, ale o postavě to podle mě není.  Mně se to teda mluví, když jsem štíhlá, ale uvědomuji si, čím jsem starší, že člověk by měl začít nejdřív s tím, co má v hlavě. :)

27 Merilyn Merilyn | Web | 7. října 2014 v 19:57 | Reagovat

Vždycky jsem byla silné dítě, až jsem se dostala do obezity. Chtěla jsem to změnit, tak jsem začala hubnout, viděla jsem změny.. na sobě, i v okolí..  a chtěla stále víc a víc.. viditelnější výsledky.. :/ holky, je to závislost, stejně jako alkoholismus, kuřáctví či braní drog. To je důležité si uvědomit... I přes toto všecko, že vím, co to obnáší se vezu v kolotoči pro ana životního stylu, shodila jsem 40 kilo, a nejsem stále spokojená.. člověk si je vědom, že má problém, že to není zdravé, ale je těžké z toho vystoupit.. stane se to pro vás fixní, zvykáte si :/ Jediný lék? nezačínat s tím..

28 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 7. října 2014 v 20:25 | Reagovat

Zlatá středí cesta, to je správné. Přílišná hubenost nebo tloušťka s sebou přináší zdravotní problémy. Žít, potažmo stravovat se máme tak, abychom přitom pociťovali radost, ne výčitku, že jsem si vzala něco nezdravého. Když vím, že dělám něco špatně, ale přesto jsem se sebou spokojená a líbí se mi to, asi bych se měla zamyslet nad tím, jestli jsem sama k sobě upřímná. Názor raději budu hubená jak špejle než tlustá mluví sám za sebe.

29 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. října 2014 v 20:37 | Reagovat

Ty holky by potřebovaly prostě pomoc... jsou tady však od toho, aby nám řekly, že naše společnost nefunguje "zdravě". Je fakt, že kdyby byly vychovávány v jiném stylu, že se jim nápad "lepší být špejle než tlustá" nezrodí v hlavě. Proč si huntovat zdraví, proč? Zdraví to je nejdůležitější, co člověk má a všichni si ho ničíme.

30 Seiya Kuroi Seiya Kuroi | Web | 7. října 2014 v 22:28 | Reagovat

Osobně nechápu ty holky, co to dělají kvůli tomu, že kolem sebe vidí hubené holky, modelky a podobné věšáky na hadry. Chápu ty, které se sebou nejsou spokojené kvůli sobě, ne nějakým hloupým ideálům. Kdybych já neměla takové stehna jako teď, tak si připadám krásná a pořád bych měla tu zatracenou velikost 42, kvůli které si lidé myslí bůhvíjak nejsem tlustá/ošklivá. Proč se sakra všichni ohlížejí na lidi, co si na ně po pěti minutách ani nevzpomenou:

31 Pervy Salamander Pervy Salamander | Web | 7. října 2014 v 23:04 | Reagovat

já nevím. Na tohlem ám dva naprosto protikladné názory.
Díky rozhovoru tu dívenku i všechny ostatní ana chápu. Naprosto.

zároveň ale vím, jak jsou ohroženy jejich životy... sama jsem takhle jednu velmi blízkou osobu ztratila... a to nedávno... takže nevím no.
možná je to proto, že ve mně něco málo z any taky je. Ale nevím. Je to velmi složitá záležitost. Prostě ty holky chápu a rozumím jim a zároveň bych chtěla aby si uvědomily, že je jejich život v ohrožení. Že jednou usnou, upadnou, omdlý a už se neprobudí...

32 Clara Black Clara Black | E-mail | Web | 8. října 2014 v 1:06 | Reagovat

Když vidím prostý komentář od Spencer (Nesnášim je :-/) tak jen doufám, že myslí JEN pro-ana BLOGERKY. Je to věc psychiky. Je fakt, že existují případy, kdy to některé holky dělají jen kvůli pozornosti, tak jako v případě sebepoškozování - ale to, že do toho sklouzly nemusí nutně být jejich vina v plné čáře. Znala jsem hned dvě takové dívky a docela jsem se s nimi skamarádila. Obě byly skutečně krásné, ale obě měly už v dětství spouštěč, který jim zapříčinil právě toto. Jedna z nich to měla takhle: do malička byla silnější. Zkrátka silnější dítě, ostatní děti si z ní nejdřív utahovaly, potom ji kvůli tomu šikanovaly a později se do ní kvůli tomu začal navážet její bratr doma. Urážel ji kvůli její váze, neustále jí říkal, jak je tlustá, že je jako prase, později ji začal bít a pořád jí říkal, že je tlustá jako prase - a ona nakonec skončila právě u anorexie. Jediné, co chtěla, bylo být normální. Ne tlustá, ne hubená, ale hezká. Bohužel se pod vlivem špatných myšlenek, příšerného nátlaku okolí, šikany a posměchu její představy zdeformovaly a ona jen dál a dál hubla. Přestávala jíst a neustále cvičila. Nejíst, cvičit, to byl její život. A jasně - každý má svůj názor, ale mě se přímo hnusí to, jak někteří takové lidi nenávidí. Nenávidí je, protože dělají něco, co oni zkrátka nepochopí? Nebo proč? Ti lidé jsou v podstatě nemocní, takhle bychom potom mohli začít nenávidět lidi, co mají rýmu, protože pořád kýchají, smrkají a nám se to nelíbí. Já osobně pro-ana blogy nemám nijak v lásce, protože by bylo mnohem lepší, kdyby se zakládaly blogy s opačnou tématikou, když už, aby si pomáhaly se z toho naopak dostat...

33 Nika Caesaris Nika Caesaris | E-mail | Web | 8. října 2014 v 1:08 | Reagovat

Já bych tímhle snad i opovrhovala, i když vím, že to není správné. Nechápu, jak by inteligentní člověk mohl tohle nazvat životním stylem a dobrovolně to provozovat. Pak se diví, že na nich je každý kus jídla vidět, když to tělo extrémně trpí a snaží se uložit si každý ždibíček, protože v hlavě majitelky těla je to, že tělo bude hnát do extrémní nepřirozenosti. Nežrat je ta nejdebilnější dieta vůbec. Kdyby cvičila a jedla zdravě a pravidelně, tak je z ní krásná holka bez jakýchkoliv mindráků a zdravotních problémů.
A ještě si o tom veřejně vést blogísek... Prostě puberta a hloupost, to nic jiného není.

34 Takara Takara | Web | 8. října 2014 v 6:54 | Reagovat

"nezasvěcení čtenáři, kteří právě teď do sebe tlačí chipsy a zapijíme je coca colou" Pěkný nesmysl...to že neholduju pro-ana neznamená, že se futruju chipsy a colou... O_O Nic ve zlém, ale ve zdravém těle, zdravý duch. BMI pod 18 ani BMI ke 30 o zdraví není...Chce to najít zlatý střed ;-)

35 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 8. října 2014 v 8:47 | Reagovat

[34]: Říká ti něco pojem "vtip"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama