Správná manželka ze mě asi nikdy nebude

21. července 2014 v 23:42 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
"Dokážeš si představit, že v tvém věku už jsem byla vdaná, bydlela jsem s tvým tátou a čekala jsem tě?" zeptala se mě nedávno máma, když mi opět kladla na srdce, jak bych se v devatenácti letech už měla postarat nejen o sebe, ale i o ostatní. Myslím si, že všechno bych zvládla - až na vaření, to jsem se ještě učit nezačala, ale myslím si, že na tom není nic těžkého. Ale to už jsem odbočila.

Nevím, jestli si dokážu představit, že bych teď měla být už vdaná a měla bych bydlet s přítelem. Neříkám, že je nějaký příšerný tyran, který má o sobě mínění, že je pánem tvorstva, přitom není schopen po sobě dát dolů prkýnko nebo se odnaučit házet špinavé trenky pod postel. Prostě mám obavy z toho, jak moc bych se zvládla o něho postarat. Vím totiž na 100 %, že nikdy nebudu taková ta správná hospodyňka, která bude mít každý den doma naklizeno, jako by měli přijet nějací králové (pozor - neříkám, že budu mít doma bordel, pořádek ano, ale ne, abych přišla z práce domů a do noci všechno drhla, aby se vše blýskalo), nebudu denně péct buchtičky, aby byly na ráno k snídani. Rozhodně také nehodlám být "ženou v domácnosti" jen proto, aby můj milý manžílek mohl každý den přijít přesně ve 12 domů, kde už bude mít teplý oběd na stole. Zkrátka - nikdy nebudu dokonalá manželka, kterou si vysnily milióny mužů na celé planetě.


Neříkám, že budu nějaká taková ta flegma: "Jestli máš hlad, objednej si pizzu nebo se běž najíst k mamince", budu se válet ve špíně u televize a místo starání se o rodinu budu chodit po nákupech. Ačkoliv, po téhle planetce pobíhají takoví týpci, že by si někoho takového jedině zasloužili. Ale ať ode mě nikdo nečeká, že taková ta puťka, jejíž existence spočívá pouze v úklidu, praní, žehlení, vaření a pečení. Co takhle nějaký osobní život? Na to asi podle některých mužů nemáme žádné právo. Oni mohou chodit na fotbal, každý večer "na jedno", o víkendu mají na programu rybaření, ale ženský musí zůstat doma. Proč? Protože se to od nich očekává, alespoň to si tihle muži myslí. A co jim vzkazuji? Že pokud na mě jednou narazí a budou se snažit tuto myšlenku prosadit, tak u mě absolutně nepochodí. Žena totiž není stroj, který nepotřebuje ani trochu volného času.

Řada těch již zmiňovaných "Pánů tvorstva" má také nějaký dost podivný pocit, že pomoct občas s nějakou tou domácí prací je vlastně pod jejich úroveň, ale hlavně pod úroveň jejich partnerky, protože "ONA MUSÍ NAPROSTO VŠECHNO ZVLÁDNOUT". Vlastně si v praxi představují, že přijdou domů, po cestě ke gauči ze sebe svlíknou vše, co mají na sobě (kromě trenek a fuseklí), hodí nohy na stůl, zařvou si o jedno pivo a budou koukat celý večer na fotbal. Ale takhle to, pánové, nefunguje. Myslím si, že občas pomoct vyluxovat, vynést odpadky nebo jenom posekat venku na zahradě trávu, ještě nikoho nezabilo, tak nevím, proč by to mělo zničit zrovna vás.

Vím, co si teď spousta z vás myslí - Holka, s těmito názory se v životě nevdáš. Ale proč bych neměla? Jenom proto, že nesouhlasím s nějakou nadřazeností jednoho pohlaví? Jako vážně? Tak v tom případě konstatuji, že jde svět do kytek. A ať si o tomto článku myslíte cokoliv, tak je mi to jedno. Chtěla jsem hlavně poukázat na mentalitu některých lidí, kteří čekají, že jim někdo bude ještě ve čtyřiceti pomalu zavazovat tkaničky u bot. A co je nejsmutnější? Že tuto mentalitu má stále více pubertálních výrostků, kteří mají pomalu ještě na bradě mléko a už se světu chlubí těmito řečičkami. Jo, hoši, abyste se jednou nedivili. ;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Romi Romi | Web | 22. července 2014 v 17:25 | Reagovat

když tobě tohle povídaj v 19 letech tak co potom mě kdyý už mi je 21 xD

souhlasím s nazory jsme an tom stejně přítele také zaměstnávám :) pomahama mi luxovat a utírat nadobí :)
Svatbu ani nechci :) a že budem bydlet spolu nekdy na to se těším :)

2 hogreta hogreta | E-mail | Web | 22. července 2014 v 22:24 | Reagovat

Tak ono je to taky o tom, jestli žena zároveň i pracuje (popřípadě je na mateřské, to se dá s prací klidně srovnávat) a nebo jestli práci nemá. Pokud oba partneři chodí do práce, pak je jasné, že by se o domácí práce měli podělit rovným dílem. Ale pokud žena do práce nechodí, pak nevidím vůbec nic špatného na tom, když to bude hlavně ona, kdo se bude starat o domácnost a muže nechá po práci odpočinout:).

Jinak co se týče přítele, tak ten je samostatný dost, od deseti let vaří pro celou rodinu a třeba si žehlí svoje věci. Jen se trošku bojím, že tak, jak je šikovný, je taky líný, takže ho asi budu muset občas k některým věcem dokopat :-D.

3 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 22. července 2014 v 22:28 | Reagovat

[2]: Tak to ten můj mi rovnou řekl, že ať rovnou zapomene na to, že by někdy vzal žehličku do ruky, že to je ženská práce. Na otázku, co by dělal, kdyby se mi něco stalo, tak řekl, že má ještě maminku. :D To je teprve super :D

4 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 22. července 2014 v 22:29 | Reagovat

*zapomenu

5 oliviecupstyle oliviecupstyle | Web | 23. července 2014 v 11:54 | Reagovat

Já mám 16. Vařit umím od jednoduchý bramborový kaše až pravou svíčkovou. Řekla bych že umím vařit více jak některé dospělé baby,které mají chlapy. Myslím že baba která neumí vařit je chlapovy na hovno,tedy mohu posoudit od mé tety které sotva ví jak se vaří kuřecí vývar. Sice mám 16 sex a vztah neplánuji,ale dokázala bych si představit že bych měla 20 a už bych měla rodinu a práci a žila životem rodiným.

6 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 23. července 2014 v 12:12 | Reagovat

[5]: Asi k tobě začnu chodit na soukromé lekce :D

7 ANA ANA | Web | 24. července 2014 v 10:56 | Reagovat

Nemyslím si, že tvé myšlení je špatné nebo vadné. Spíš mi vadí ten výčet chlapského očekávání. Jo, kdybys zůstala doma a chlap nosil výplatu za dva, pak by se dalo čekat, že se postaráš, aby byla domácnost pěkná a teplé jídlo na stole. Je to i férové. Ale pokud budete oba chodit do práce, pak by nemělo ležet úplně všechno na tobě. Na tohle mysli, pokud byste chtěli zůstat spolu napořád. Nedávno jsem četla na jiném blogu podobné diskuze, ale už od vdaných ženských. Padaly tam různé názory, ale jeden byl dobrý - jedna z žen tvrdila, že překousne poházené prádlo na zemi a zvednuté prkýnko, pokud chlap udělá jiný kus práce a než se hádat, tak to prádlo sesbírá a prkýnko prostě sklopí. Je to otázka rovnováhy, když vidíš, že ten tvůj v tobě bude vidět jen kuchařku, uklizečku a pradlenu a nic víc, tak to je špatně. Nějaké malé rozdělení práce by nebylo na škodu, jinak bude tíha celé domácnosti jen na tobě.
Ještě je jedna možnost, obědy si můžete objednávat s dovážkou a o víkendu prostě uvaříš, nebo si někam zajdete, na větší úklid si můžeš pozvat firmu nebo nějaké lidi, co se tím živí. Dáš jim vydělat a ušetříš si spoustu práce a času. Všechno se dá zvládnout...

[3]: Na žehličku se vykašli, žehli sama, aspoň budeš mít jistotu, že nebudeš mít prádlo zmršené ;-)  :-D Ale nenech ho, aby nedělal vůbec nic...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama