Šťoural Facebookový

28. července 2014 v 12:37 | Cherrybumbum |  Z mého života
Máte pocit, že máte všude tak dobrá hesla, že nikdo nemá šanci se za vás přihlásit na Facebook, Instagram, E-mail, Blog...? Já ho do včera měla taky, než mě nějaký prevít, který měl vyloženě hovno co na práci (pardon, ale slušně to dneska nepůjde), přesvědčil o opaku. A tak začíná story o tom, jak se někdo pár hodin za mě vydával na Facebooku.

Když to vlastně zpětně zrekapituluji, vlastně můžu říct, že ten pan Hacker byl celkem i hodný. Jenom rozeslal pár žádostí o přátelství lidem, které jsem buď nikdy v životě neviděla nebo které jsem si rozhodně přidat neplánovala i kdyby nastal konec světa. Pak si četl moje zprávy... ale vezmu to pěkně postupně.


Začalo to včera asi touhle dobou, kdy jsem jako obvykle seděla u Facebooku a snažila se zkrátit si dlouhou chvíli. Venku hnusně, doma uklizeno, tak co jiného dělat? A za chvíli mi přišla zpráva. Od někoho, koho nemám v přátelích, takže mi blikala jen taková ta ikonka v horní liště. Rozklikla jsem si jí a nestačila se divit.

"Proč si mě přidáváš?" Kdyby se mohl pomocí zpráv šířit i stupeň arogance, tak bych se dostala na stupeň 2000000/100. Bohužel, psal mi můj bývalý, kterýho bych v jiných situacích nazvala hodně ošklivě, ale z jedné ankety jsem zjistila, že spousta čtenářů je stále na základní škole, takže je to prostě jen nenáviděný bývalý, o kterého, za celý skoro 2 roky co jsme od sebe, holka ani nezakopla, ale oholil si hlavu a myslí si, že je king. Přitom... no škoda mluvit. Zkrátka mi určitě věříte, jak moc mě jeho zpráva překvapila. "Sorry, hochu, ale radši bych umřela, než abych se s tebou snažila navázat kontakt," měla jsem chuť mu na to odpovědět, ale řekla jsem si, že budu lepší člověk. Tak jsem to nějak okecala, že je to asi omyl a svou žádost jsem zase zrušila.

Pak se začali dít takové divné věci, jako že jsem si psala s kamarádem, který mě denně točí svými novinkami z Anglie (já chci taky!), kde momentálně žije. Psala jsem si v chatu jen s ním, nikoho jiného jsem zapnutého neměla. Pak jsem překlikla na jinou stránku a když jsem se vrátila zpět na FB a aktualizovala ho, tak jsem najednou měla otevřený chat s dalšími dvěma lidmi, se kterými jsem si rozhodně ten den nepsala, takže jsem neměla ani důvod je "otevírat".

To už mi přišlo hodně divný. A za hodinu? BUM - "Uživatelka XXX YYYová přijala vaši žádost o přátelství".
"Cože? Ale já si jí nepřidávala?" už jsem se musela divit nahlas. Tuhle holku sice znám a nějak mi nevadí, ale prostě vím s jistotou, že jsem jí rozhodně o přátelství nežádala. Ale už jsem si jí tam musela nechat. A pak mi to nedalo a podívala se do takového toho seznamu lidí, které "znám a mohla bych je mít za své kamarády", jak si myslí Facebook. A? Představte si, že jsem tam měla zakliknuté další asi 4 žádosti, ale u lidí, které jsem nikdy v životě neviděla, ale pan Vtipný Hacker je asi chtěl mít mezi mými Pokémony. To už mi pomalu prdla cévka a rozhodla se změnit hesla, kde se dala.

Tak snad to alespoň trochu pomohlo :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaké články tě nejvíce zajímají

Úvahy
Deníček
Fotografie
Rady, typy

Komentáře

1 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 28. července 2014 v 12:53 | Reagovat

Jeden z důvodů, proč na xichtbooku zavedli i dvousečné přihlášení. Mohu jedině doporučit. I když,... Když ztratíš mobil jsi trochu v čudu, ale jinak. Pokud se někdo bude chtít přihlásit z jiného zařízení, přijde ti smska či pokud máš tablet tak na něj číslo, které musíš zadat, aby ses do neznámého zařízení přihlásila. Mám to tak, protože se mi stalo něco podobného.... A to dokonce dvakrát. Jednou v tom byl můj bejvalej, který se oháněl tím, že jeho kamarádi to svým slečnám dělají také (ubohá odpověď) a jako druhý byl idiot, který mě chtěl "postrašit" a změnil mi několik údajů... Tak jsem si nastavila dvousečné přihlášení a jsem ráda, že tohle samé je i na googlu ^^

Lidi jsou hrozní. Někteří si myslí, že xichtbook je všechno, a tak udělají cokoliv, aby se ostatním na něj dostali - ale nemusí to být jen hacker, může to být i vir - na něco klikneš a ostatním se rozesílají zprávy -> proto ponaučení - pokud přijde nějaký odkaz nebo někdo chce po tobě číslo a přitom ho má - zeptat se proč nebo co to je :D

2 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 28. července 2014 v 20:30 | Reagovat

wow to bych nechtěla zažít kdyby se mi někdo naboural do fb :D já si heslo měním každý měsíc a mám vcelku těžké, takže snad se mi na žádný účet nikdo nedostane:)

3 ANA ANA | Web | 2. srpna 2014 v 23:53 | Reagovat

To zní děsivě. Nevím, co bych v tomto případě dělala, asi bych vysvětlila situaci těm žadatelům, ale než by mi to docvaklo, pořádně bych se tím potrápila.
Rady z komentáře č.1 se mi zdají být dost dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama