"Tour de Prague"

20. srpna 2014 v 0:04 | Cherrybumbum |  Fotky
Bylo nebylo... A nebo víte co? Přejdeme rovnou k věci.

Tak jsme si jednoho krásného zimního večera povídali s přítelem o všech školních výletech, které jsme kdy absolvovali a dostali se k tématu PRAHA. Z našeho rozhovoru jsem si náhle nějak uvědomila, že byť od našeho hlavního města bydlíme cca 60 km, nikdy jsem z něj neviděla víc než obchoďáky, aquapark a zoo. Jo a ještě planetárium, tam jsem byla asi 3x - se školkou i školou. Takže jsem ten večer dostala slib, že JEDNOU (pěkně záludný slovíčko, zvlášť když ho vysloví chlap, hehe) si uděláme takový větší výlet, abych dohnala svojí pražskou nevědomost. A to jednou nakonec přece jen přišlo, a to dnes. (Stejně moc mluvím, co?)

Přibližná trasa našeho výletu. Na mapě začínám od Palladia, kde jsme se skutečně stavovali omrknout boty. Skutečný začátek ale byl na jednom parkovišti, které jsme na mapě ale nenašla. I tak to ve finále byla celkem štreka. :D
Zdroj: Google mapy


Takže jsme od výše zmiňovaného Palladia, kde přítel pokukoval po několika Air Maxech (boty, pro ty nezasvěcené), vyrazili směr Petřínská rozhledna. Cestou jsme potkali spoustu hasičských aut, které zrovna měli výjezd někam pod (podle mapy) Most legií. Nevíme, co se tam dělo - nechtěli jsme vypadat jak nějaká Kelišová, co o všem musí mít přehled - tak jsme šli dál. Možná, že to dneska řešili na Nově, ale to jsem bohužel neviděla. Ale už z tohoto mostu jsem stihla udělat pár fotek.


Hlavy, hlavy, všude něčí hlavy. Proč musím být tak mrňavá, že je pak mám v každém záběru? :(

Dole pod Petřínem nás čekalo nemilé překvapení. Lanovka, kterou jsme se chtěli svézt až na samý vrchol, byla tak zaneprázdněna, že se na ní čekala alespoň 200 metrů dlouhá fronta. Jelikož jsme nechtěli strávit celý den čekáním, rozhodli jsme se vyšlápnout si celý kopec hezky pěšky. Ehm, myslím, že už hodně dlouho takovýhle nápad opět nezrealizujeme, i když procházka to byla celkem příjemná. Jen mě celkem udivilo, že všude byla taková spousta cestiček, které vedly do různých koutů a nikde žádný ukazatel, kudy na rozhlednu.

Cesta nahoru...


A už jsme nahoře. Zpocení, udýchaní, ale stálo to za to. :)

Nahoru na rozhlednu jsme se ale podívat nešli. Možná škoda, ale tak nějak jsme si říkali, že je asi zbytečné dávat za jednoho 120 Kč, kdybychom si to pak náhodou v půlce rozmysleli a vrátili se hned dolů - to se nám stává docela často. Tak jsme šli zkusit alespoň druhou atrakci, která se v blízkosti rozhledny nachází - Zrcadlové bludiště.

Byl celkem haluz, když někam vejdete, říkáte si, jak je kolem vás spousta lidí a pak si uvědomíte, že to bude tím, že sebe a lidi před vámi vidíte minimálně pětkrát. Smějící se Bohužel, v části s různě zkroucenými zrcadly jsme pak byli otrávení z toho davu, který se tam vytvořil, jenom proto, že někteří jedinci měli potřebu vyfotit u každého z 15 zrcadel alespoň 40 fotek. Takže jsme prohlídku ani úplně nedokončili.

I toto lze v Zrcadlovém bludišti najít - kresba zachycující hrůzy Třicetileté války


Fešáci, co? :D

Z Petřína jsme se pak pomalu vypravili na Pražský hrad. Musíme se přiznat, že jsme v jednu chvíli byli tak zmatení, kudy jít, že jsme museli na pomoc zavolat samotnou GPSku. Nakonec jsme ale dorazili v pořádku.Katedrála sv. Víta pěkně zevnitř - a zase ty hlavy!

Ehm já a boty, které mě zradily - ať žijí náplasti z IKEY, mám teď olepené celá chodidla

Z Hradu jsme pak sešli na Karlův most. Na něm mě nejvíc zaujala jedna věc - jak se vedle sebe může uživit cca 10 pouličních malířů?
Z Karlova mostu jsme se pak "nějak" prokličkovali na rozkopanou Pařížskou, kde jsem pobíhala od jedné výlohy k druhé a sestavovala si svůj wishlist, až jednou budu hrozně moc bohatá. No jo, vesničan v Praze. Chudej vesničan v Praze na Pařížský. A pak bum, byli jsme na Staromáku.


Pokud můžu doporučit - u Orloje mají naprosto skvělou zmrzlinu, tak na ní určitě někdy zajděte. A touto fotografií pak končí mé fotostory. Co k tomu říct. Výlet úžasný, konečně jsem poznala Prahu i trochu jinak než tak, jak jsem ji popisovala v úvodu. Pravda, nohy mě bolí ještě teď a mám je celé polepené náplastmi s motivy vesmíru, ale určitě to za to stálo. Příště určitě někam vyrazím. Jen si vzít pohodlnější boty...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké články tě nejvíce zajímají

Úvahy
Deníček
Fotografie
Rady, typy

Komentáře

1 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 20. srpna 2014 v 10:27 | Reagovat

Stará Praha je doopravdy velmi nádherná ^^  Ale.. Pod Petřínem znám jednu takovou lavičku, ze které je krásný výhled na celý park :D Ale bohužel, jsou chvíle, kdy je okupována cizími lidmi -__-"
Fotky máš krásné a je vážně hezké, že sis to užila ^^
A boty - ty pro příště vychytáš :)

2 ANNihilation ANNihilation | Web | 20. srpna 2014 v 11:38 | Reagovat

Tak se výlet povedl, ne? :) Myslím, že jste viděli úplně to nejzajímavější, ono se stejně za odpoledne nedá stihnout všechno. A ještě vám vyšlo hezký počasí. Akorát jak je hezky a jsou prázdniny, tak není k hnutí, což dokazuje ta lanovka na Petříně nebo neprůchodnej Karlův most. :))  
A překvapení dne je, že mají u Orloje dobrou zmrzku! :) To jsem netušila a ani bych to tam netipla. :D (podle toho jak se v centru šmelí svařák)

3 pribehovost pribehovost | Web | 21. srpna 2014 v 16:27 | Reagovat

Ahoj, ja som bola pred mesiacom v Prahe a mali sme s priateľom podobnú trasu. Na Pražský hrad sme veru aj my museli použiť GPS. :-)
Inak nad tou myšlienkou na Karlovom moste som sa pozastavila aj ja. :-D
Mne sa najviac z Prahy asi páčilo metro, ktorým sme chodili, ale my sme tam boli na 3 dni.
Inak super fotky, aj ty. Nech sa darí s priateľom. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama