Moje povstanie.sk

6. září 2014 v 19:10 | Cherrybumbum |  Co se jinam nevešlo
Hola,
tak jsem se vám vrátila o dva dny dříve ze seznamováku. Bohužel mě zradilo zdraví, takže teď ležím v posteli, piju čajík, smrkám jak o život a za chvíli nastane čas i na nějaký ten lék. A když tak člověk nemá co dělat, tak začne hledat něco zajímavého ke koukání. A já něco nejspíš opravdu našla.
Zdroj obrázku: TADYNedávno jsem na Faceboocích Celeste Buckingham a Majka Spirita viděla fotografie a později i trailer k novému slovenskému projektu s názvem Moje Povstanie.sk. "Proboha, jak můžou vzít několik lidí, kteří nemají příliš velké zkušenosti s herectvím, a natočit s nimi film?"říkala jsem si. A dneska jsem tak narazila na odkaz k jedné části tohoto filmu a rozhodla jsem se tomu dát šanci. A povedlo se.

Moje povstanie.sk je multimediální projekt pro mladé lidi, který odstartoval šestidílnou sérií k připomenutí 70. výročí Slovenského národního povstání. V každém ze šesti dílů jsme mohli vidět příběh šesti různých lidí, kteří se v dobách 2. světové války, nebáli zachovat jako hrdinové. U mnohých z nich však bylo jejich hrdinství zapomenuto. Cílem tohoto projektu tedy je opět připomenout tyto činy a zároveň vyzývá mladé lidi, kteří znají nějaký podobný příběh o neuvěřitelné odvaze, aby se s ním podělili s ostatními buď formou písemnou a nebo aby zkusili natočit vlastní povídkové video, které by se do tohoto projektu pak také mohlo zařadit. Bude zrovna vaše tím 7. dílkem této vzpomínkové skládanky?

Jaké snímky již viděly světlo světa?
Nyní bych vám ráda představila všech šest dílů, které již byli odvysílané. Ráda bych vám ke každému tak nějak pověděla, co si o něm myslím, ale pak mi došlo, že bych vlastně prozradila, jak jednotlivé příběhy skončí, co se v nich děje a to by byla prostě škoda.
Ať každý z nás vidí, že ne každý hrdina nakonec dosáhne šťastného konce. Často za to může smůla, podraz nebo nepřipravenost. Ale ať také vidíme to, že i když nějaká situace vypadá naprosto bezvýchodně, tak nakonec se i malá jiskřička naděje může rozhořet a vše nakonec dobře dopadne.

Mária - hraje Celeste Buckingham

Zoltán - hraje Miroslav Šatan

Pavel - hraje Tomi Kid

Milan - hraje (a recituje) Majk Spirit
Marta - hraje Dominika Cibulková

Ján - hraje Lukáš Latinák

Doufám, že se vás projekt zaujal stejně, jako mě a také se tak těšíte na nové části. A i když není vždy příjemné, se k takovým hrůzám vracet, je stejně potřeba si je znovu připomenout, jako varování před válkou, nenávistí a zlobou.

Který příběh vás zaujal nejvíce? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama