Kraviny se prostě řešit musí!

7. října 2014 v 20:58 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Kolik času průměrně strávíme tlacháním po Facebooku, Skypu, telefonu nebo jenom někde na zastávce při čekání na tramvaj? Hodinu, dvě, tři? Deset? A jakou část našeho povídání strávíme tím, že řešíme věci naprosto nepodstatné, ale kdyby jste je s někým neprobrali, měli byste pocit, že vaše konverzace byla jaksi.. neúplná? A je možné se malichernostmi vůbec nezabývat?Nejdřív by asi stálo za to si tak nějak ujasnit, co je to vlastně ta, lidově řečeno, kravina. Přemýšlela jsem na tím celých těch 50 minut, než se můj zpožděný vlak doploužil do našeho města a víte co? Nepřišla jsem na nic konkrétního. A víte proč? Tak nějak mi došlo, že to, co je naprosto nepodstatné pro mě, může být hlavním tématem dne pro někoho jiného. Za sebe můžu říct, že nejsem žádným zastáncem takových těch historek, jejichž hlavní náplní je:
"A Pepa mi řek, že se mu Veruna nelíbí, tak jsem mu řekla, že to nechápu a on mi řek, že to chápe, páč jsem její kámoška, tak jsem mu řekla, že to teda jako že jsem..."
Chápeme se, ne?

Ale představme si teď na chvíli, že bychom se měli zabývat jenom závažnými věcmi. Nebo věcmi důležitými. Nebyla by na tom světě nuda? Ne, schválně si to představte. Jdete s kamarády v pátek večer na vodnici a pár drinků a celý večer se budete zabývat ekonomickou krizí, hladomorem v Africe a vašimi problémy v práci či ve škole. Neříkám, že tato témata by měla být tabu, ale člověk si potřebuje občas tak nějak přeladit na lehčí notu. Osobně si nedovedu teda představit, že bych po náročném týdnu ve škole a práci měla ještě sílu řešit nějak smysluplně výše zmíněná témata. A tak se opět dostáváme k našemu Pepovi a Veronice. Ovšem, dostáváme se i k tomu, že i hladomor v Africe pro někoho může být naprostou malicherností a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna a ještě dál.

Asi správně chápete, že i celý tenhle článek je jedna velká blbina (asi mi ta rýma tlačí na můj blonďatý mozek či co), ale o tom přece všechno tohle je ne? Uvolnit se, vypustiit a prostě si občas dovolit hodinovou debatu o zadku Nicki Minaj.

Kdy jste naposledy strávili spoustu času nad úplnou prkotinou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 9. října 2014 v 16:32 | Reagovat

Blbina to není, mluvíš mi z duše :D pro někooh je hold důležitá ěc řešit kdo se komu líbí a pro někoho zase maličkost :D já fakt kde jakoiu prkotinu neřeším, co by se za ní druhý člověk rozbrečel, na to je život moc krátký, na světě jsou totiž o dost vážnější problémy, než řešit proč mě ten nechce nebo něco podobného :D ale miluji někdy takové lidi poslouchat v tramvaji :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama