Neboj se článků o sexu

21. října 2014 v 14:13 | Cherrybumbum |  Krásná.cz l moje tvorba
Asi není žádnou novinkou, že nás nepřinesla vrána nebo čáp - nebo pardon, pokud jsem vám teď nechtěně prozradila nějaké tajemství. Dennodenně na internetu, v časopisech, v televizi, mezi kamarády narážíme na jedno z nejrozšířenějších témat vůbec: Sex. Pro někoho už naprosto běžnou záležitostí, někdo se tomuto okruhu vyhýbá naprostým obloukem, protože má pocit, že se ho to vůbec netýká. Čas od času ale také pod různými internetovými články, zaměřenými na tuto tématiku, narážím na názory, že něco takového je projevem nějaké úchylnosti a že např. na dívčím webu to vůbec nemá co dělat. A to bych nebyla já, abych se k tomu nějak nevyjádřila.


Důvod biologický
Jak už jsem nastínila v úvodu. Nebýt této, pro někoho dosud zapovězené činnosti, asi by jste tu nebyly ani vy, ani já, ani kamarádky - tahle planeta by byla pustá a neobydlená, maximálně by se tu proháněly nějaké bakterie, které se rozmnožují dělením. Pokud tedy na sex pohlížíš jako na něco odporného a úchylného, vzpomeň si na bakterie a myslím, že toto téma pro tebe bude hned o něco stravitelnější. (Uff, už si začínám připadat jako paní učitelka, která všechno vysvětluje na motýlcích a včeličkách)

Důvod preventivní
Někomu o různých nebezpečích, které provázejí sexuální život, povídali rodiče nebo učitelé v rámci rodinné výchovy, někdo ale žádné povídání nikdy neabsolvoval a proto pro něj mohou být internetové články o sexu doslova záchranou.
Nevím jak vy, ale čas od času jsem sledovala ten pořad "16 a těhotná" a v jednom díle mě upoutalo povídání jednoho páru na téma: "Proč jste se nechránili? Vždyť vám ve škole určitě na toto téme mluvili do duše." A tak ti dva povídali a povídali, až z nich vypadlo, že v USA vlastně sexuální výchova spočívá v tom, že si studenti vyslechnou jen frázi: "Vezměte si kondom" a tím to hasne. Ale proč si ho mají vzít? A kam si ho mají dát? Na hlavu? Na parapet? Na Facebook s popiskem: "Jdeme na to"?
Ale nejde jen o těhotenství. Určitě si slyšela o takových těch "pěkných" věcech, jako jsou různé pohlavní nemoci. Od nějakých mykóz až po takový AIDS. Už mi věříš, že v tomto duchu jsou podobná povídání doslova pokladem?

Důvod inspirační
Téměř žádný člověk nedělá rád pořád to samé dokolečka. Ať už v práci, ve škole, v oblékání, líčení... stereotyp je zkrátka pěkná potvora. Co ale dělat, když vám jednou skočí až do postele? Necháte ho tam a nebo se podíváte po mocné zbrani jménem inspirace, kterou ho vyženete zase ven?
Čas od času není od věci vyzkoušet také něco nového. Možná se vám to zalíbí, začne vás to bavit a nebo taky naopak. Se smíchem zjistíte, že to byla ta největší kravina, jakou jste kdy mohli udělat. Ale to nezjistíš, když to nevyzkoušíš. ;)

Sečteno podtrženo, nevidím jeden jediný důvod, proč by se na dívčích webech neměly tyto články vůbec objevovat a proč by pro někoho měli být naprosté tabu. Ano, je zde šance, že si to přečtou i malé děti, ale není i stejně velká šance, že se proklikají na nějaké brutální video (teď nám jich na internetu koluje až nehezky mnoho), tvrdé porno nebo hůř, že narazí na někoho, kdo se jim pod maskou kamaráda bude snažit ublížit? Není oproti tomu nevinný článek o sexu naprostá prkotina? ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaké články tě nejvíce zajímají

Úvahy
Deníček
Fotografie
Rady, typy

Komentáře

1 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 21. října 2014 v 15:11 | Reagovat

Teda, mně fakt nepřijde, že by se lidé článku o sexu nějak báli :) Spíš naopak.
Mimochodem, právě mám na liště otevřené dva blogy prostitutek o své "práci" :D S jednou z nich jsem dělala rozhovor, který vyjde na blogu. A taky jsem psala o pedofilii.

Kde jsi přišla na to, že by se lidé takových článků "báli"?

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 21. října 2014 v 15:19 | Reagovat

[1]: Jak jsem na to přišla? Zcela jednoduše, chce to občas zajet i dolů pod články a počíst si některé názory. Zvlášť na dívčích a dámských webovkách často čtu takové komentáře typu:
"Takové úchylárny byste si měli nechat do nějakého pornáče, tohle si můžou přečíst i malé děti" a přitom je článek jenom o základních zásadách, pokud chce člověk provozovat sex, jako je například: hygiena, ochrana...

Chce to všímat si :)

3 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 21. října 2014 v 15:23 | Reagovat

[2]: Zajímavé. Já právě komentáře čtu a na tohle nějak nenarážím :)

4 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 21. října 2014 v 15:36 | Reagovat

[3]: Ony se časem ukáží samy, toho se neboj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama