Asi sem prostě nepatřím

20. listopadu 2014 v 18:40 | Cherrybumbum |  Z mého života
Za nedlouho mi ve škole nastane zkouškové období. Na začátku příštího týdne píšu dva testy - jeden zápočtový před zkouškou a druhý půlzápočtový (musím pak napsat ještě jeden, abych dostala zápočet). A co já dělám? Ano, snažím se učit, ale prostě to nejde. Zmatkuju, nervuju se, brečím, jsem úplně nahraná a lituji, že jsem se nezačala učit dřív.

Začínám být dokonce tak zoufalá, že jsem zrovna včera koukala na nabídky práce - jo prostě bych se nejradši na tu školu úplně vykašlala, protože tam za jedno nemám co dělat a za druhý jsem stejně úplně blbá, takže to tam nezvládnu. Proč tam nemám co dělat? Jak si myslíte, že se můžu cítit mezi všemi těmi kravaťáky, co řeší akcie, ekonomické krize, jaký plánují jednou udělat velký business, když vlastně ani nevím, co bych jednou chtěla vlastně dělat. Nebo ano vím, ale nevím, jestli mě tomu tady naučí.

Bohužel, po všech těch histerických záchvatech na mě začíná doléhat stav: "Je mi všechno úplně jedno", který se ještě dal dohromady s prokrastinací - což znamená, že místo toho, abych se víc snažila se učit, píšu články na blog, čtu si Fan Fiction o Tokio Hotel, uklízím si pokoj, přemýšlím na tím, že bych zítra něco upekla... Myslím, že tohle je zkrátka projev naprostého zoufalství. Ale nějak to do té hlavy všechno nasoukat musím - alespoň tu ekonomii, kterou píšu v pondělí, s matikou to bude teda horší, ale v sobotu mám další doučování, tak snad zvládneme všechno za ty dvě hodiny probrat.S hrůzou zjišťuji, že mé okolí mělo zase jednou pravdu. Měla jsem se vykašlat na ekonomii a jít zkusit tu žurnalistiku. Nebo jinak - měla jsem přijímačky na tu žurnalistiku brát vážně. Nevím tedy, jestli bych pak zvládla druhé kolo v podobě pohovorů, ale myslím, že kdybych se tam dostala, dělala bych něco co mě vážně baví. Což se o grafech, řečech o velkých kšeftech říct nedá. Až z toho začínám mít chuť, dát si přihlášku někam jinam.

Nejhorší na tom je, že jsem si byla zkrátka tak jistá, že tuhle školu zvládnu. Odmaturovala jsem se samýma jedničkama, neměla jsem na střední problém s učivem, všemu jsem rozuměla, všechno dávalo smysl. Měla jsem pocit, že konečně jsem našla něco, v čem jsem dobrá. A teď bum prásk, neudělám test ze ZÁKLADŮ účetnictví, o kterém jsem si myslela, jak to zvládnu. Dobře, udělalo to 10 lidí ze 140, ale i tak si pořád vyčítám, že kdybych byla tak dobrá, jak jsem si myslela, tak jsem klidně mohla být 11.

Moje pochybnosti však nastaly už předtím zpackaným testem, kdy jsem na hodině angličtině dostala otázku: "Jakého managera si nejvíce vážíte?" Po chvíle přemýšlení jsem jen pokrčila rameny a vypadlo ze mě: "Aj dont nóu". Čímž jsem pobavila ty kravaťáky, kteří čekali, že blbá blondýna jako já, vymyslí jen něco mainstream, jako Steve Jobs nebo Bill Gates, protože jako oni nemám přehled i o těch méně známých jménech. A já jim udělala ještě větší radost tím, že jsem neřekla nikoho. "Tak jinak, myslíte si, že tihle lidé, v téhle učebnici jsou jen nějací idioti, kteří v životě nic nedokázali?" rozhodl se situaci vylepšit učitel, tentokrát byl z toho asi tak hotovej, že se mě zeptal prostě česky. A začal mi tam ke každému jménu sypat několik důvodů, proč jsou tak skvělý.

Ale proč si mám vážit někoho, kdo vyhodí půlku podniku jen proto, aby ta fabrika pak vydělávala? No a co, že někdo přišel s tím, že by klávesnice mohla mít bílou barvu. A už je mi naprosto proti srsti, že svět považuje někoho za jednoho z nejlepších manažerů někoho, kdo dělal podvody kde mohl. Když jsem i podruhé řekla, že si nemohu vzpomenout na žádné jméno, tak jsem si vyslechla, že bych se měla zajímat i o jiné lidi, než jen o sebe. Pak hodina pokračovala a já cítila, jak mě polil ruměnec studu. Proč jsem si alespoň něco nevymyslela?


Ale víte co? Já to prostě jen tak nevzdám. Teď už vážně vypnu Facebook, blogy, Mentalistu a ponořím se do učení. Jestli to mám v pondělí a úterý podělat, tak alespoň s vědomím, že jsem pro to udělala maximum (navíc, budou i další pokusy). A zkrátka teď budu koukat na to, jestli je obor Ekonomie pro mě to pravé ořechové. Kdyžtak se dá jít jinam vždycky a prostě přijdu o rok studia. Hlavně, abych pak byla šťastná. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 21. listopadu 2014 v 14:38 | Reagovat

Přesně tohle uvažování znám, ale musíš si říct, že zase tak blbá nejsi a že to chceš zvládnout a naučíš se to. :) Ale jestli ti ten obor je vážně proti srsti, pak bych na druhou stranu možná volila i zkusit štěstí někde jinde :)

2 Angel Angel | Web | 23. listopadu 2014 v 21:17 | Reagovat

Přeju ti hodně štěstí při zkouškách. Tyhle stavy mám občas také (i když jsem zatím jen na střední, jsem hrozný plašan, zvlášť v období, kdy si učitelé usmyslí, že musíme v jeden týden napsat úplně všechno, co se dá -_-). Ale co mi vždy pomůže je věta, že to musím dát, že jsem se na tu školu dostala proto, že si pár lidí myslelo, že jsem inteligentní a přijali mě s přesvědčením, že to zvládnu. A to samé platí o tobě. Kdybys byla úplně blbá (jak píšeš), tak by tě přece nemohli na tu školu vzít. Takže nějakou tu chytrost a inteligenci v sobě mít budeš! A z toho vyplývá krásná rovnice, že ty zkoušky prostě uděláš! :)

3 Hannah Hannah | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 9:06 | Reagovat

Holka neboj, ty to zvládneš. Jo ekonomie není zrovna nejlehčí, taky sem s ní bojovala, ale dala jsem to :-) :-) A radím ti, aby si se vykašlala na to, jaký si měla známky na střední, protože na vejšce ti někdy prostě nebude stačit to co si se naučila...někdy dokážou být profesoři i zlí...:-/ :-/ :-/ hale já když byla v prváku, tak se v zápočtovém období s**lo snad všechno, co se dalo a taky jsme si nemyslela, že to dám, a hele, už jsem v páťáku :-) :-) první rok bývá nejtěžší, protože nevíš co a jak...takže bych nevěšela hlavu, protože já si tím prošla taky...:-) :-) neboj, ty to zvládneš ;-) rozhodně nejsi blbá ;-) to dělá ten vysokoškolský život, nemusíš se půl roku učit a pak se můžeš...:-D :-D já jsem teď na dálkovém studiu a mám udělat asi 3 seminárky a ani na jednu sem ještě nešáhla :-) takže buď v klidu nejsi jediná kdo prokrastinuje :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama