Blog či Blogspot - to je to, oč tu běží

28. listopadu 2014 v 19:36 | Cherrybumbum
Po dnešním dni stráveném v posteli jsem opět pochopila, proč mě nebaví být nemocná a ležet. Samozřejmě na tento důvod zapomenu vždy, kdy jsem nemocná, ale nemůžu si marodění dovolit, takže chodím normálně do školy, polykám prášky jako lentilky a čekám, kdy mě to už konečně přejde. Dneska mám za sebou příšerný den, kdy jsem viděla snad 10 dílů Mentalisty, cpala se vším, co mi přišlo pod ruku (na normální jídlo chuť nemám, ale zase jsem se tláskala různýma kravinama). Taky jsem musela zrušit na tento víkend brigádu, což mi dost komplikuje situaci, protože jsem potřebovala víc peněz na vánoční dárky. Ovšem na druhou stranu jsem byla pracovat minulou sobotu, kdy jsem v práci vůbec neměla být, takže se to alespoň trochu vyrovnalo.

Můj dnešní postelový společník. Konečně může legálně spát v mojí posteli, ale že je tak drzej, že mě ráno vzbudí vrčením, abych se posunula, to už mi zase přijde přehnané.

Celý den také přemýšlím nad jednou docela důležitou otázkou: zůstat na Blogu, nebo se přesunout na Blogspot? Na jednu stranu je mi líto nechat tento blog jen tak ladem a prostě si jen tak zmizet někam jinam, na druhou stranu - změna je život a docela si všímám, že se začínají množit názory, že je Blogspot mnohem lepší než Blog. Zase zpátky k té první straně: jsem přeci jen zvyklá na tu komunitu tady, na články na téma týdne, na vybrané články dne (i když co se týče výběru, tak v poslední době mám kolikrát dost velké pochybnosti o tom, proč se tyto články umisťují na titulku, ale o tom později). Zkrátka už jsem se zžila se starým dobrým Blogem a jestli se rozhodnu jinak, tak mě to bude stát určitě spoustu času a přemýšlení.


Dokonce se přiznám, že jsem včera měla již založený blog na Blogspotu a chystala se přesunout na něj některé své články. Ale po chvíli jsem ho opět smazala a rozhodla se zůstat. Nevím, zda je to obyčejný projev zbabělosti nebo jen toho, že jsem tady opravdu spokojená, jen si to neuvědomuji.

Proč mám pochybnosti vůči článkům na titulce jako Články dne? Všimli jste si poslední dobou toho, jak se stávají vyloženě terčem posměšků našeho drahého Standy? Nevím, jak dlouho už to trvá, ale poprvé jsem si toho všimla, když se obouval do Hogrety, jak všechny otravuje tím, že má božího přítele a jak je s ním šťastná. Přitom pár dní předtím se její článek, kde se mimo jiné opět zmínila, jaký spolu mají skvělý vztah, objevil právě na titulní straně Blog.cz. Možná jsem divná, ale přijde mi to prostě ujetý.

Podruhé jsem si toho všimla dnes, po vidání článku na Srdci blogu o PR článcích. Nejen, že se obul snad do všech skupin tady na blogu, ale ještě opět začal vyloženě zpochybňovat rozhovor, který se před pár týdny opět objevil na titulce. A já se ptám - dávají se tam ty články proto, aby si čtenáři měli co zajímavého počíst, a nebo je to spíš: "Podívejte se, co ti idioti zase napsali"? Protože tak to na mě začíná celé působit a to není dobře. Ale to je takový drobný detail, který jsem nechtěla rozebírat v nějakých komentářích.

Co myslíte? Stálo by za to založit si znovu i Blogspot a nějakou dobu publikovat jak zde tak i na nové adrese a podle toho se rozhodnout, kde nakonec zakotvit? Budu ráda za vaše komentáře a názory, přece jen se nudím.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 asanita asanita | Web | 29. listopadu 2014 v 20:00 | Reagovat

Ano to se Standou mě také štve, ale co s tím mi obyčejní blogeři naděláme? Když si Standa řekne, že chce psát tyhle posměšné články, tak s ním podle mě nikdo a nic nehne. Pro mě byl ten příspěvek o PR článcích poslední kapkou a od té doby se Srdci blogu vyhýbám velkým obloukem.

Ohledně toho Blogspotu... Znám spoustu blogerů, kteří na Blogspot přesídlili a někteří jsou díky tomu i šťastnější, pokud tedy i Tebe ten přestup udělá šťastnou, tak proč ne? Ostatně jak jsi sama psala změna je život...
Každopádně si buď jistá tím, že pokud bys přesídlila, tak bych Tě na Tvé nové adrese určitě sledovala. :-)

2 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 29. listopadu 2014 v 20:48 | Reagovat

Jak píše asanita - pokud to tebe udělá šťastnou tak jdi na blogspot. Já tam byl a vrátil jsem se vždy na blog. Mě osobně to tam nevyhovuje, ale jdou lidé, kteří tam jsou radši. Celkově je to tam jiné co se i komentování týče. Každopádně pokud tě to tam láká tak by jsi to zkusit měla. ;-)

3 Blondie Blondie | Web | 30. listopadu 2014 v 18:52 | Reagovat

Taky nesnáším být nemocná.. ale někdy není jiná možnost než zůstat doma.

Jinak já bych určitě zůstala na blog.cz, blogspot mi přijde takovej moc komplikovanej :)

4 Em Age Em Age | Web | 10. prosince 2014 v 9:38 | Reagovat

Standa je úchyl, o tom žádná. :-D Já si zase všímám toho, že za týden minimálně dvakrát je na titulce článek o sexu. :-D

Jinak rozhodně blog! Blogspot je nejenže těžký, ale má absolutně debilní způsob komentování. :-( Naprosto debilní! Pije mi to krev, na některé ani nemůžu komentovat, protože si neaktivovaly v tom komentářovém formuláři anonymní profil, anebo profil Název/URL. Kromě toho ve většině ještě musím vyplňovat nějaké ověřovací kódy, apod., je to prostě všechno na prd.
Navíc neznám hodně blogspotů, které by byly hodně komentované. Lidé na blogspotech jsou hrozně líní komentovat totiž. :D

5 lamentia lamentia | Web | 12. prosince 2014 v 16:34 | Reagovat

O přesídlení na blogspot jsem taky přemýšlela, účet tam mám založený už dlouho, ale nějak jsem se tam nedokázala zorientovat. Přišlo mi to jako "reprezentativnější" místo, ale blog.cz je prostě domácí. Líbí se mi tu možnost maximální úpravy designu (kterou jsem na blogspotu nepochopila). Začala jsem na sblogu, chvíli jsem byla na blog.com a teď mám blogy i na wordpressu, kam přesouvám více "intelektuálnější" myšlenky. Za mě tedy takto: deníčky na blog.cz, repre věci na wordpress, blogspot nechápu, tak ho raději přeskakuji :D

Ty články dne mě rozesmívávají. Začala jsem znovu psát po několikaleté pauze, kdy ještě žádné články dne nebyly, a teď se na to dívám s naprostým údivem a nepochopením. Možná je to nějaká "ala Nova taktika", tedy násilí, sex, skandály. Když už náhodou nějaký ten článek rozkliknu, často nepřečtu ani první odstavec a zavírám. Našla jsem tam jen málo dobrých článků (třeba Em Age! ale to byla asi rarita :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama