Můj rok 2014

18. prosince 2014 v 22:27 | Cherrybumbum |  Z mého života
Do Silvestra ještě daleko, ale jelikož se nám konec roku celkem dost blíží a během vánočních prázdnin budu pracovat, učit se na zkoušky a zápočty a ve volných chvílích i se snažit bavit jinak, než internetem a blogem, tak jsem se rozhodla napsat shrnutí roku 2014 již dnes. :) Předem upozorňuji - článek je dlouhý, dlouhý, dlouhý!!!
Leden 2014
Co se týče letošního ledna, tak ten se nesl hlavně v duchu mého maturitního plesu. Těsně před tím probíhaly veškeré přípravy, po něm zase následovalo spočítat veškeré utržené korunky a nějak si je mezi sebe rozdělit. :)
Snad nejkrásnější večer mého života. Když si ale vzpomenu na všechny ty hádky a nebavení se, tak mě jen mrzelo, že celý ten večer nebyl nakonec přece jen o něco delší. Ještě jednou všem moc děkuji za jejich účast a doufám, že se nás co nejvíce sejde v únoru na maturitním plese současných čtvrťáků naší bývalé střední. :)

Ještě k videu - spousta z vás se mě ptá, proč v některých částech je záběr na lidi, co jsou tak vyumělkovaně postavení a usmívají se (např. 0:12). No, je to proto, že celý náš ples nebyl natáčen na kameru, ale na fotoaparát. Kdyby jste viděli celý záznam našeho plesu, tak takových momentek je tam celá řada, kolikrát někdo točil třeba něčí tanec a najednou přiběhla banda holek, postavila se před záběr a našpulila svoje rtíky. :D

Leden ve fotografiích:Únor 2014
V únoru už jsme se všichni tak nějak vzpamatovali z té plesové pohádky a začali si uvědomovat tu tvrdou realitu - jdeme k maturitě. Po uvědomění nastala děsivá panika, že nemáme stále vypracované maturitní otázky a hlavně, že je ještě vůbec neumíme. A co bylo pro některé to nejhorší - jak mají za 3 měsíce přečíst všech 20 knížek?! Myslím, že všichni pomaturanti to moc dobře znají a kdo tohle nezná, ten to určitě pozná! :D

Únor pro mě také znamenal začátek - začátek spolupráce s Krásnou. 14. února jsem byla oficiálně přidána jako nová blogerka a o pár dní později jsem obdržela svůj první balíček plný různé kosmetiky, knížek a dostala jsem i své tričko Krásná.cz (u kterého by mě moc zajímalo, kdo ho šil - dole mi plandá a přes prsa jsem v něm narvaná).

14. února jsme s přítelem také oslavili svého prvního Valentýna - no, oslavili. Dali jsme si nějaké maličkosti a šli spolu na večeři. Tenhle svátek jsme se rozhodli jakkoliv neprožívat (stejně jako výročí, ale o tom až později). A nakonec - Únor 2014 se nesl v duchu Zimních olympijských her v Soči, takže jsme jednu zimní neděli neváhali a vyrazili našim fandit na Letnou.

Únor ve fotografiích:
Březen 2014
Březen 2014 se zdá jako měsíc, kdy se prostě nic zajímavého nestalo (soudě podle FB příspěvků a článků z blogu). Výuka v některých případech jela na 1000 % (hlavně u předmětů, které s maturitní zkouškou absolutně nesouvisely) a v některých naopak už začala nastávat taková ta ospalá pohoda typu: "Na příští hodinu si vezměte fotoaparáty nebo si dobijte mobily. Půjdeme na parkány fotit." Dá se ale říct, že i tu nejnabitější hodinu stejně narušovalo hraní v té době velice populární hry Pixwords, kterou hrál prostě snad každý. I naše ředitelka údajně chodila do vedlejší třídy pro rady, co se to tam vlastně skrývá za slůvko (ale tento fakt je na základě: Jedna paní povídala, takže kdoví, jak to vlastně bylo).

Březen ve fotografiích:

Vyfoceno mnou právě o hodinu počítačů na parkánech u naší školy. Schválně kdo pozná, v jakém městě je toto foceno :)


Sestřička šla na princeznovský bál :)

Duben 2014
Duben je tu, maturita na spadnutí a nás se již uzavírají známky a půlky. Jestli jsme do teď panikařili, tak teď jsme to dotáhli do naprosté dokonalosti - však šlo také k připuštění ke zkoušce! Vzhledem k tomu, že ale celá naše třída nakonec k té maturitě došla (ačkoliv u některých jedinců tomu dodnes hodně silně stále nemůžu uvěřit), tak si ale myslím, že je to docela dobré skóre. A tak jsme si v den uzavření známek oblékli kostýmy (tedy ta netrapná půlka z nás) a vyrazili do ulic v rámci Posledního zvonění.

O pár dní později jsme usedli do lavic k praktické maturitní zkoušce z účetnictví a ekonomie (v mém případě) a v tu chvíli nás na chvíli humor opravdu přešel. Ale světe div se - uspěli jsme. Všichni!

V dubnu jsme zároveň "slavili" i své 1. výročí. Ani výročí jsme příliš neslavili, opět jsme šli akorát na večeři a ani dárečky jsme si tentokrát nedávali, ale tentokrát to měli důvod čistě ekonomický. 20. dubna máme výročí. 12. května slaví narozeniny přítel a o týden později já. Tak jsme se dohodli na tom, že dárky si dáme jen k narozeninám, které budeme slavit společně, a výročí jsme opět tak trochu odbyli.


Duben ve fotografiích:
Dobře, tak né každý tu maturitu tak moc prožíval... :DKvěten 2014
Po absolvování státní části maturity nastal čas na plné věnování se té školní části. Dala jsem do toho všechno - pot, slzy, nervy, ale i spoustu energie a vyplatilo se. 20. května jsem od maturity odcházela s pocitem štěstí, protože jsem vše zvládla se samýma jedničkama. Najednou nastal problém - co s tolika volného času? 4 měsíce volna, to je jako sen!


Květen ve fotografiích:
Ano, toto jsou seznamy maturitních otázek, který jsem úmyslně přidělala na dobře viditelné místo! :)


Dobré pomaturitní ráno, které mi připravil přítel. Pak nemám pořád tak kynout! :D


Výlet na "Kalich".

Červen 2014
Po dlouhé době se dá říci, že opět nastal opravdu měsíc, kdy jsem se snad ani jednou nenudila. Stále jsem chodila do práce, jezdila po přijímačkách (celkem neúspěšně, můžu být happy, že na tuhle školu mě vzali bez přijímaček), jela do Prahy na první akci, kterou mi zařídila Krásná.cz a to Hlas Československa, kde jsem hlavně viděla svého favorita Majka Spirita. O pár dní později jsem balila kufr a jela s rodiči a přítelem na dovolenou do Maďarska. V té době už jsem byla šťastná vysokoškolačka. A abych nezapoměla - dělala jsem i autoškolu! :)


Červen ve fotografiích:A abych nezapomněla - sestřička měla narozeniny. :)

Červenec 2014
Po velmi narvaném červnu nastal ospale nudný červenec. Přítel celý měsíc jezdil v práci traktorem a já chodila občasně do práce, občasně se nudila doma nebo se snažila o nějaké to shození pár kil. Kamarádky také někde v trapu nebo po brigádách (a nebo mi to alespoň tvrdily), takže červenec byl pro mě byl opravdu přežitkem.

Tento měsíc jsem zjistila, že moje dlouholetá kamarádka vlastně už mojí kamarádkou ani není. Že se už akorát přesunula do pozice mé známé, se kterou se občas potkám někde na diskotéce, prohodíme tam ze slušnosti pár slov a pak si opět jdeme svou vlastní cestou. Smutné, smutné, smutné... ale takhle to občas prostě chodí.

Červenec ve fotografiích:Srpen 2014
Miláček posledních pár dní v práci a pak se rozhodl mi svou nepřítomnost vynahradit výletem. Přesněji řečeno výletem do Prahy, kde jsem v jeden den viděla Petřín, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Pařížskou ulici a spoustu dalších věcí, ze kterých mě pak ještě několik dní brutálně bolely nohy. :D

Srpen ve fotografiích
Za mužem v práci, kdy jsem musela sedět za ním, jel se mnou zkratkou přes všechny hrboly, kameny, díry, takže jsem po 20 minutové jízdě byla naklepaná jako řízek. :D
Září 2014
Mé čtyřměsíční volno pomalu, ale jistě končilo, ale předtím jsem ještě stihla odjet na seznamovák, ze kterého jsem ovšem odjela kvůli nemoci předčasně (no, možná bych to tam ty dva dny ještě vydržela, ale když se vás během půl hodiny 7 lidí zeptá, jestli je vám dobře, tak je na vás asi vaše chřipka opravdu dost vidět). Tento měsíc jsem i skončila ve svém milovaném krámě a 22. září nastoupila oficiálně na vysokou. Zatím se tam držím.

Září ve fotografiích

Prostě znáte to, ne? Ráno se vzbudíte, otevřete dveře od chatky a po kempu se producírují labutě. :D


Ano, byla jsem i vytažena na koncert Michala Davida. Naposled! :D

Dvě minuty nejste v posteli a hned toho někdo využije... Ještě si klidně lehne k mému Spongebobovi!

Říjen 2014
Zimní semestr v plném proudu a já mám pořád pocit, že je všechno neuvěřitelná pohodička. :D Až na matematiku, které nerozumím od první chvíle (prostě limita, integrály - co to jako je? Na chleba si to nenamažu, tak proč to proboha řešit?!)
Ani to mi však nebrání jet za kulturou a tak vyrážíme do nedalekého města na The One Festival.

Říjen ve fotografiích:


"Pokaždé, kdy vidím matematické slovo PROBLÉM, vypadá to asi takhle:
Mám 10 kostek ledu a ty máš 11 jablek. Kolik palačinek se vejde na střechu? Odpověď: Fialová, protože mimozemšťané nenosí čepice"

Listopad 2014
V listopadu mi tak nějak začíná docházet, že vejška opravdu není žádná prdel. Šup, nezdařený první zápočet, šup, nezdařený druhý, takže jsem opravdu šťastná, že i na ty zápočty máme 3 pokusy. Učím se mikroekonomii. Brečím, vztekám se, mám hysterické záchvaty, ale někdy jsem i šťastná a říkám si, že mám tuhle školu vlastně hrozně ráda (než opět něco zvořu). Stále zápasím s matematikou.

Listopad ve fotografii

Prosinec 2014
Aktuálně prožívám vánoční šílenství (nemám stále nakoupené všechny dárky) a mám úspěšně složené dva zápočty. Zítra píšu dva testy z matematiky a pak už se jen psychicky a hlavně vědomostně připravit na leden, který bude ve znamení zkouškového období, které končí až 6. února. Tak zatím...

Prosinec ve fotografiích:
Poslední seminář z mikroekonomie, kdy nám vyučující jako poděkování donesl do výuky koláčky.


Cha, cha, cha - a najednou nás smích přešel.


Vánoční stromeček u nás ve školní knihovně. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přispěl/a jsi někdy svým článkem na Krásná.cz?

Ano
Ne

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 14:12 | Reagovat

Á, taky bych chtěla samé jedničky :DDD
A ten vánoční stromeček máme v knihovně taky. Uvažovala jsem, že bych si ho udělala doma, ale s mojí šikovnosti by to hned spadlo :D

2 Hannah Hannah | E-mail | Web | 22. prosince 2014 v 11:40 | Reagovat

hezký článek :-) :-) Tak hlavně že si to všechno zvládla a určitě další rok bude ještě úspěšnější ;-)

3 Daisy Daisy | Web | 22. prosince 2014 v 11:48 | Reagovat

Nekecej, že si z Liťáku :D:D:D Bydlíš za rohem :D Jinak mě tohle šílenství čeká až za rok (jsem ve třeťáku) a řidičák za měsíc :D.. Uvidíme jak dopadnu

4 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 23. prosince 2014 v 10:26 | Reagovat

Vypadá to, že rok 2014 byl pro tebe super rokem. Tak snad i ten 2015 bude stát za to. Vánoční stromeček ve školní knihovně mě tedy dostal! 8-)  :-)

5 Berry Berry | Web | 27. prosince 2014 v 21:19 | Reagovat

Tybrďo, samé jedničky - vážně respekt. A trochu závidím index - u nás nejsou a trochu mi to chybí, že je všechno jen elektronicky, má to své kouzlo. Pěkný rok - tak držím pěsti, aby ten další byl taky skvělý a s vysokou ses zžila ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama