Značkové hadry

13. prosince 2014 v 13:38 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Pokud v článku naleznete většího množství překlepů, než je u mě normální, tak je to proto, že jsem celou noc strávila v práci, před chvílí jsem vstávala, tak mi to tak nějak příliš nemyslí. Díky za pochopení :)

Koupit si něco hezkého na sebe, je čas od času celkem podstatná věc. Někdy je to náročné - nemají vaší velikost, vypadáte v tom jako jitrnice, mají akorát střihy, které vám zvýrazňují jen to nehezké, stojí to tolik, že se vám to na místě zhnusí a radši nenápadně odejdete... Tohle všechno se vám může stát v jakémkoliv obchodě - od toho nejobyčejnějšího na rohu vaší ulice po nějaký ultra luxusní, za kterým musíte jet přes celou republiku, abyste si tam mohli nakoupit (i když myslím, že u nás žádný takový asi ani není ne?) A pak jsou tu lidé, kterým se výběr oblečení ještě zužuje, jelikož vyloženě jdou po značkách a pokud možno, musí být jasně vidět.


"No a minulej tejden jsem tak lítala po Aukru a uviděla tam TOHLE!!!" Chlubila se mi jedná známá před cca 2 lety. To co vytáhla ze skříně - no, dá se říct, že jsem v tu chvíli byla šťastná, že se mě neptala na můj názor. Poznala jsem z toho, že to má být tričko, bylo celé maskáčové, na prsou mělo název jedné nejmenované známé značky. Ale byl to hadr. Hadr všech hadrů. Nemělo to žádný tvar, byl to takový ten tenoučký materiál, na kterém se vám po dvou vypráních udělají ty nehezké cucky. Hadr, se kterým bych se asi styděla jít i ven na chodbu vytřít chodbu. "VIDÍŠ - TU - ZNAČKU?!" ptala se mě v neskutečné euforii.

Jo, značku jsem viděla, ale mám silné podezření, že se jednalo o nějaký hodně nepovedený fake nebo s hrůzou musím konstatovat, že se vážně už vyrábějí i drahé značkové hadry na mytí oken. Zajímavé je, že v tomto modelu jsem svou známou nikdy neviděla - a že se vídáme velice často. Buď se jí v pračce opravdu na tom něčem udělaly cucky, nebo se jí náhle otevřely oči a viděla, že si zkrátka pod vidinou drahé značky koupila šunt. Hlavně, že stál pár korun.

Proč se lidé tak moc honí za značkami?
Je mi jasné, že něco hodně drahého může představovat jakýsi luxus. Teď nám v nákupáku kousek od školy otevřeli nový obchod s jednou nejmenovanou, ale dost oblíbenou značkou oblečení (nechci tu někomu dělat reklamu), co tam mají, ale přece jenom se na ty věci chodím koukat jen do výlohy. Je mi jasné, že v tom, co mám na sobě bych mezi ostatními vypadala akorát jako chudinka, nedejbože by mě mohli považovat za nějakou zlodějku (bohužel musím konstatovat, že čím lépe ti lidé kolikrát vypadají, tím víc kradou - nemyslím to obecně, ale někdy to tak prostě je). Ale já nevím - proč bych si nemohla koupit tepláky naproti u paní Novákové, na kterých bude maximálně nějaký nápis nebo obrázek, dám za ně 150 Kč a budou mi držet, dokud do nich neztloustnu nebo nezničím nešikovným zacházením. Proč bych měla kupovat nějaké za x tisíc, jenom proto, že přes celou nohavici nějaký Číňan našil název té značky?

Ano, ať si každý nosí, co se mu líbí. Ale pořád nechápu ten důvod. Proč lidé tak moc touží po tom, nosit na mikině, na kabelce nebo na botách nějakou značku, klidně i za cenu, že to bude padělek? A pozor, neodsuzuji ani padělky. Sama jsem jich několik vlastnila (je dost možné, že dokonce i nějaký vlastním a ani o tom nevím) a stalo se mi i, že mě zastavovali lidé na ulici, kde jsem koupila tak úžasnou kabelku. Většinou jsem se vymluvila, že netuším, jelikož to byl dárek (lež jako věž) a zkrátka jsem pokračovala v cestě.

Ale stále je tu otázka - proč je nějaký specifický nápis nebo obrázek na něčem takovou úžasnou vidinou k tomu, abych i za naprosto obyčejnou, kolikrát i hnusnou věc, byla ochotná dát strašný peníze. Sice mi to nepřijde tak hezké, jako "obyčejné věci z obyčejných krámů", ale JE TO PROSTĚ ZNAČKA, TAK TO MUSÍM MÍT!! Nevím, přijde mi to neuvěřitelně postavené na hlavu. A nejhorší je, že čím víc se snažím naleznout odpověď, tím víc mám pocit, že se mi to asi jen tak nepodaří. Lidé jsou totiž neuvěřitelně...

... divní. Ano, jsme hrozně divní. Všichni do jednoho. Bez výjimky.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat blogerce Em Age, za její podporu tohoto blogu. Neskutečně si toho vážím :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 JaF JaF | Web | 13. prosince 2014 v 13:54 | Reagovat

Pěkný článek. Osobně mám problém s těmi "holčičkami", co se strašně potřebují vytáhnout. Nosí značkové věci, ale jsou chudinky a snaží se vyrovnat jiným ženám, které oblečení tohoto typu nosit umí.
Tím, že má někdo hrdě na prsou značku si myslí, že je něco více a svému okolí dokazuje, že by se "zplodinou" jejich typu nechtěla nic mít. Tyhle lidi nemám ráda, ale co se dá dělat. Já sama dávám přednost značkovým sportovním botám, protože mi zase přijde, že u téhle kategorie se za pohodlí připlatit musí. Vím, že občas platím za tu značku, ale jedna mne nezklamala.
Pěkně shrnuto... ^^ Máš hezký blog.

2 stuprum stuprum | Web | 13. prosince 2014 v 16:57 | Reagovat

Značka ma teritoriálni charakter a svědčí o moci, že si ji ten někdo může dovolit. Lpění na značkách ukazuje, že jsme furt jeskynní lidé, jen civilizovanější. :D

3 Daisy Daisy | Web | 14. prosince 2014 v 13:04 | Reagovat

Já jsem ještě nedávno holdovala značkám. Ale jak tu bylo zmíněno, neuměla jsem to nosit, s ničím skloubit, ty věci mají kolikrát svou specifickou barvu, takže to ani k ničemu neladilo...
Tak jsem se vydala úplně jiným směrem. Vlastně celou střední se můj styl mění. V prváku ještě dětský, legíny s potiskem, sportovní tríča, ve druháku to bylo tak na střídačku a teď, KONEČNĚ, nosím oblečení, které si myslím, mi sluší, i okolí mi to chválí a to prostě obyč. Černá, bílá, modrá... Jednobarevný, sladit s hezkými doplňky a jak to vypadá k světu a nedám za to ani moc, protože tyhle věci moc nikdo nechce a i v krámech jako je H&M, Orsay (no, myslím, že patří k těm kvalitnějším) se dají koupit levně :)).

4 Em Age Em Age | Web | 16. prosince 2014 v 17:43 | Reagovat

Jééé, malý štěk na tvém blogu o mně, toho si také moc vážím. :-)

Jinak s tímhle článkem naprosto souhlasím. :-) Například moje ex-kamarádka nakupovala výhradně jen ve značkových obchodem a na oblečení, které stálo méně než 500 se dívala s opovržením. Také nechápala, jak můžu nakupovat v sekáči. V sekáči bývají mnohdy naprosto boží věci. :-D  :-? Není na tom nic špatného.

Tento článek jsem nominovala do výběru na blogosvet.blog.cz

5 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 23. prosince 2014 v 10:35 | Reagovat

Já si pamatuji jak u nás před několika lety otevřeli přestavěné centrum s obchody se značkovým zbožím a najednou pak všichni po městě chodili v tom samém od stejné značky. :-D Chápu, že si jednou za čas chce někdo udělat radost a tak si koupí něco značkového, ale jinak to také moc nechápu. Jaký je v tom rozdíl - ta značka? No lepšího člověka to ze mě (a z nikoho) stejně neudělá.

6 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 24. prosince 2014 v 14:37 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem v Praze spěchala a nejrychlejší cesta k metru byla přes jedno z velkých nákupních center. Cestou jsem jen tak narychlo mrkla do výloh těch rádoby luxusních značek a viděla jsem přesně jak říkáš drahý hadry na okna. A plus k tomu davy pindulín v kožíškových vestičkách a šátcích s elvéčkama. Tyhle holky snad vyrábějí sériově :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama