"Proč jsou ty děti tak sprosté?"

15. března 2015 v 19:39 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Dá se říct, že v dnešní době jsou čím dál mladší děti čím dál více vulgární. Toto úterý jsem jela konečně domů ze školy, před sebou vidinu báječných 5 dnů volna. Ve vlaku jsem si všimla, že již několikátý týden sedí na tom stejném místě malý kluk (asi tak 9 mu může být maximálně) a jako každé úterý sedí, má před sebou svůj obrovský dotykový telefon a kouká na nějaká videa. Nepřišlo mi na něm nic zvláštního, možná bylo i celkem zvláštní, že se vždycky potkáme ve stejném vagóně a na stejných místech. Tak čekáme až se vlak konečně rozjede a najednou přistoupí banda nějakých kluků. Fotbalistů. Všichni sprostí jak dlaždiči, tady to není jen o tom, že by u nich "vole" mohlo nahradit tečku. A tak se tak baví a baví a je to samé "p*čo, z**de, kre*éne...", až se to nedá poslouchat. Ale pak přichází něco ještě horšího. Ten kluk s obrovským mobilem najednou vstane, sedne si k nim a zeptá se: "Tak co, vy čů*áčkové, už jedete domů z tréninku?" A mě padla pusa pomalu až na zem.
Asi jsou nejspíš pryč doby, kdy se malé děti báli těch větších. Představa, že bych jako devítiletý capart šla za nějakými deváťáky a tohle jim řekla, byla pro mě naprosto nemožná. Tenkrát jsem se jenom bála toho, že bych kolem nich měla jen projít, aby si ze mě neutahovali. A dneska? I don't care, jak se zdá.

Kdo za to ale může? Rodiče? Je to dost možné, sama jsem nedávno v Ústí zažila, jak jela máma s kočárkem, na kterým měla naložený asi dvouletý dítě. A to řvalo, ale neuvěřitelně. A po chvíli máma s kočárkem zastavila před večerkou, vyndala dítě a se slovy: "Mě moc nes*r, ty malej z*rde," si šla nakoupit.
Další perličku, kterou bych k tomuto odstavci chtěla dodat, nám kdysi vyprávěla naše třídní (byli jsme asi v 7. třídě). Prý si šla z práce domů a před školou potkala nějakou maminku s malým klukem. Máma se ho zrovna ptala, co bylo ten den ve škole, tak jí chlapeček odpověděl, že nic, ale že dostali dva domácí úkoly. A na to konto se maminka začala rozčilovat: "Co si jako ta kráva myslí, vždyť máme jít dneska na návštěvu!!"

Aby ale nebyla všechna vina na rodičích, kteří se občas zkrátka neumí ovládat, musíme si přiznat, že děti tráví spoustu času u televize. Mí mladší sourozenci také, nejčastěji sledují jednu nejmenovanou dětskou stanici. Když vám ale řeknu, že jsem je v týdnu při hlídání donutila přepnout někam jinam, jelikož v jednom pořadu hlavní postava říká: "Tak už bychom ale vážně mohli vyhodit toho de*ila," a v druhém se zase ozvalo: "Pokud mě tentokrát nena*erete, tak si novou skupinu hledat nebudu." A pak se divíme, co nám dětičky vypráví.

Zdroj: TADY

A od bedny se děti pak zvednou, sednou si k počítači a zapínají internet. Ten je, jak jistě všichni víme, doslova rájem pro všechny ty krásné výrazy, kterým dětičky pak upgradují svou slovní zásobu. Ať už si jdou zahrát nějakou hru, pod kterou jsou nějaké nevhodné komentáře od někoho, koho příliš nezaujala nebo nějaké video, kde se to těmi krásnými slůvky jen hemží. Bohužel, nikdo stále nevymyslel systém, který by před tímto varoval a pro děti blokoval. To je nejspíš ještě sci-fi.

Kdo za to vlastně může? Já bych odpověď zkrátila: My všichni. Všem z nás občas nějaké nehezké slůvko uklouzne nebo ho vypustíme úmyslně, ale někdy se pak nestačíme divit následkům. Například když potkáte ve vlaku chlapečka s velkým dotykáčem...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 15. března 2015 v 19:49 | Reagovat

Já si teda nemyslím že mluvím sprostě, jen někdy když je někdo debil či blb tak by se to mělo dát ostatním vědět. A i když mně článek zaujal tak s hodně věcmi nesouhlasím. Rodiče ani televize za to většinou nemůžou, to je tím v jaké společnosti ti děti (no spíš lidi) žijí. Ale teda stejně si myslím že by se s tím mělo něco udělat a že za to můžeme mi všichni. Je dobře že někdo o tom napsal článek. Jinak zajímala by mně ta televizní stanice co si jí nepojmenovala, fakt nevím o kterou jde.

2 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 15. března 2015 v 19:54 | Reagovat

Až mě to někdy děsí, co všechno ty malé děti vypustí z pusy. :-|
Jednou jsem šla ze školy domů a na ulici stála dvojice - nějaká puberťačka, odhadem 13-14 let a a její (pravděpodobně) malý bráška. Kluk řval a řval a řval, že chce mámu. A co mu na to slečna odpověděla? "Máma tu není, tak přestaň řvát jak pi*us."
Pak se divíme, kam na to chodí...

3 Nika Nika | E-mail | Web | 28. dubna 2016 v 16:35 | Reagovat

Já myslím, že si přesně vystihla, ty důvody. Rodiče, kteří v mnohých případech mluví jak dlaždiči. Televize, internet... Já bych možná ještě dodala to, že za to z velké části může to, že dětičky se nesmějí trestat (a oni to moc dobře vědí)... [šmejdi malí] :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama