Duben 2015

Jsem asi hodně špatně vychovaná

29. dubna 2015 v 12:31 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Někdy si kladu dvě zásadní otázky:
1.) Jde tahle společnost do kytek? (řekla bych to jinak, ale rozhodla jsem se, že vulgarismy budu co nejvíce omezovat)
2.) Nebo jsem já jenom špatně vychovaná a nechápu tedy, jak to dneska vlastně mezi námi chodí?


O Češích se často říká, že se chovají jako burani. A často s takovým tvrzením musím jenom souhlasit. Je mi sice jasné, že za našimi pomyslnými hranicemi se všichni k sobě také nechovají vlídně, mile, ohleduplně - zkrátka slušně, ale to, jak jsou někteří jedinci schopni se k ostatním chovat, to zkrátka zdravý rozum nechápe, ani trošičku.

Co se to, sakra, děje?!

21. dubna 2015 v 20:09 | Cherrybumbum |  Z mého života
Ahojky!!! (bléé pozdrav, já vím)

Je čas na další deníčkový článek. Tentokrát je na téma, které řeším asi tak už měsíc, je to vážně, vážně dost divné a normálně mě to neskutečným způsobem děsí. Možná přeháním, možná mám důvod být vyděšená a možná prostě věci moc prožívám, ale prostě to tak je. Takže můj problém zní: neustále mě zdraví úplně cizí lidi.

A tahle fotka k tématu patří jen proto, že je taky naprosto děsivá (ale hrozně se mi zároveň líbí!) :D

Je čas začít se učit k maturitě!

16. dubna 2015 v 23:03 | Cherrybumbum |  Manuál maturanta
Polovina dubna za námi a za chvíli pro všechny maturanty začne období didaktických testů, slohů a ústních zkoušek. Maturita už je doslova za dveřmi a možná právě ty jsi další maturantkou, která nervózně kouká do kalendáře a běduje, že ještě vůbec nic neumí, a že už to nemůže v životě stihnout. A já ti teď zkusím dát pár rad, jak s maturitou zatočit. Ale nebude to žádný med - učení totiž bolí, o tom ses určitě již několikrát přesvědčila.

1.) Zkompletuj si maturitní otázky
Pokud jsi teď vytáhla kus papíru, se kterým sis akorát tak vypodložila stůl, na kterém máš vypsány veškeré maturitní otázky, bylo by dobré si podle tohoto seznamu dát všechny dohromady. A to v co nejkratší dobu. Bude se ti tak učit mnohem lépe, než když budeš hledat všechny své sešity, ve kterých by mohlo dané téma být zpracované. Pokud máš pocit, že nestíháš nebo jsi líná se do toho pustit, zkus oslovit někoho z předchozích maturantů, aby ti věnoval ty své. Ale připrav se, že to nebude zadarmo, pokud na tom daný student strávil spoustu času a úsilí, bude chtít minimálně nějakou flašku nebo třeba peníze. A pak je tu strýček Google, ale na internetu jsou dost často podklady plné chyb, takže si je překontroluj předtím, než stiskneš CTRL + C, CTRL + V.


Na rodičáky vážně chodit nebudu

9. dubna 2015 v 21:47 | Cherrybumbum |  Z mého života
Alespoň po dnešním zážitku. Po hodině ve třídě jsem vylezla ze školy zralá na to, jít si dát někam pořádnýho panáka a přítelovi do telefonu jsem zoufale řekla, že jestli se mnou vydrží a budeme mít spolu děti, tak na rodičáky chodí on - já bych na to neměla ani nervy, ani patrony.

Abyste to chápali - dnes jsem zastupovala naše rodiče, a šla jsem na rodičák mého malého bráchy (no malého - je mu už skoro 12). Tak jsem si připravila doma bloček, propisku a vyrazila na nějaké nudné povídání o tom, na jaký školní výlet se do konce školního roku pojede, kdy bude předávání vysvědčení, když se jejich škola bude rekonstruovat apod. V tomto duchu také polovina schůzky probíhala.

Pak po výzvě třídní učitelky, aby rodiče vznášeli své případné dotazy či připomínky, povstala jedna maminka a začala si stěžovat, jací jsou dětičky chudáčkové, kteří dostali hrozně těžký test z počítačů. Je to totiž asi měsíc, kdy i můj bráška domů donesl 4, protože nejdřív házel machry, že je to easy předmět, na který se nemusí učit a pak dostal písemku a byl spolu se zbytkem třídy namydlenej.

"Co mají znamenat ty známky?" ZDROJ

Zrušme romantické slaďárny - dělají z nás naivky!

8. dubna 2015 v 17:00 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Nemusí být ani vědecky dokázáno, že romantické filmy a písně jsou spíš naší, dámskou parketou. Pokud v kině při promítání nějakého nejnovějšího romantického snímku narazíte na nějakého muže, je na něm vidět, že je tam vyloženě jako za trest. Ani se mu nedivím - i já mám občas co dělat, aby mi nepřeskočilo ze všech těch plačících dívčin, které vytahují už pátý kapesníček, protože Chozé právě požádal Esmeraldu o ruku a vyznal jí lásku silnou jako trám. Ale i nepříliš romantický člověk jako já má své slabé chvilky.

"Protože, zlato, tvá duše nemůže nikdy zestárnout
Je věčná
A tvůj úsměv je
Navždy v mé mysli a mé paměti"


Zdroj: Youtube

Recenze: Úklony a úklady

4. dubna 2015 v 14:55 | Cherrybumbum |  Knížky
Sofronie se vrací v druhé knize ze série "Trochu jiný penzionát". Pokud jste již četli "Etiketu a špionáž" a natěšeně čekáte na pokračování dobrodružství neposedné Sofronie, která se učí v penzionátu Mademoiselle Gerarldiny jak se stát ukázkovou dámou a špionkou. A to vše v steampunkovém světě, kde se to hemží mechanickými služebnými a dalšími podivnými stroji.

Sofronie má za sebou první půlrok studia v Penzionátu, během kterého válčila se svou nepřítelkyní Monique, řešila záhadu tzv Prototypu a seznámila se se spoustou zajímavých lidí. Nyní její dobrodružství však pokračuje. Jenže po incidentu na plese se najednou začínají dít podivné věci. Její spolužačky se jí začínají stranit, její přítelkyni Dimity se někdo pokusil unést a navíc se na scéně opět objevuje Prototyp, díky kterému si Sofronie v minulosti nadělala spoustu nepříjemností. Je to všechno jen náhoda nebo za tím někdo stojí? To, a mnohem více se dozvíte v druhém díle ze série "Trochu jiný penzionát" - Úklony a úklady.

Zdroj: ZDE

Než mi bude 25 - part 1

2. dubna 2015 v 11:11 | Cherrybumbum |  Než mi bude 25
Ahojky,

vím, že jsem poslední dobou neuvěřitelně neaktivní a taky se za to moc omlouvám, ale poslední dobou na mě pokaždé, když jsem doma upadá taková zvláštní nálada, kdy jen tak sedím, přemýšlím nad různými věcmi a pak většinou končím schoulená do klubíčka, když brečím, jak můj dosavadní život stál pěkně za nic.

V květnu mi bude 20 let a mám zkrátka pocit, že jsem nic výjimečného neprožila. Prostě jen tak přežívám ze dne na den a někdy si dokonce i myslím, že mám celý život dokonce i za sebou. ALE! Pak jsem dostala nápad. Založit si svou "Knihu možností" - všichni určitě viděli film Poslední prázdniny. Jen tohle nebudu pojímat jako "co bych chtěla", ale "co chci udělat". Je to také proto, že mě pokaždé neuvěřitelně namotivuje videoklip od Aviciiho - The nights a ta slova, která Rory Kramer na začátku říká:

"Když mi bylo 16, táta mi řekl: "Můžeš dělat cokoliv co chceš se svým životem. Jen musíš být ochoten tvrdě pracovat, aby si toho dosáhl." A tak jsem se rozhodl, že až zemřu, chci, aby si mě lidé pamatovali pro život, jaký jsem žil - ne peníze, které jsem vydělal." (Omlouvám se za takový vidlácký překlad) ZDROJ: Youtube