Přání #134

20. srpna 2015 v 21:01 | Cherrybumbum |  Než mi bude 25
Ahoj všem,

rozhodla jsem se chvíli přerušit tu menší štafetu recenzních článků , abych se pochlubila s jednou menší událostí, díky které si můžu ve svém dlouhém seznamu "Co chci stihnout do 25" odškrtnout první věc.

Jako první přišlo na řadu přání, které dostalo v mém seznamu číslo 134:

Dostat přítele na nějakou pouťovou nebo adrenalinovou atrakci
Zároveň musím provést něco jako menší aktualizaci u článku Croatia 2015, kde jsem se zmínila, že jsem si během parasailingu, který jsme s přítelem absolvovali zhruba uprostřed našeho pobytu ve Fažáně, nesplnila žádné z mých 200 přání.

Během listování v mém sexy sešitě plném přáníček jsem totiž zjistila, že jsem splnila právě bod číslo 134. Možná toto někdo nepovažuje za ten správný adrenalin, ale pro mě je to dostatečné splnění. Když si totiž vzpomenu na to, jak se mi před vydáním tohoto seznamu málem složil po dvou minutách na "lavici", tak si myslím, že dostat mého přítele sem, byl opravdu velký pokrok. A určitě to jistý adrenalin pro něj (i mě, samozřejmě) byl.

Sestřih z naší dovolené. Celý let můžete sledovat od 8:23 :)

Musím říct, že samotný let byl něco naprosto neuvěřitelného. Dokonce se přiznám, že jsem ani před samotným letem neměla strach. Jako by mi to nedocházelo, že za chvíli mě přiváží k padáku a pak mě vítr vyzvedne vysoko nad moře. Celých sto metrů. Byla to ta nejnižší možná výška, kterou jsme si mohli zakoupit, ale myslím si, že cenově, ale i zážitkově to naprosto stačilo.

Ve stejný čas se na tento zážitek objednalo více lidí. Celkem nás na člunu sedělo 9 + 2 členové obsluhy atrakce. 2 manželé středního věku neurčité národnosti, 2 Němky, které byly o něco málo mladší než já (tipuji tak 14 - 16 let) a pak holandští rodiče s holčičkou, které bylo asi 9 let. Každá dvojice (trojice) ve vzduchu strávila 10 minut, zatímco zbytek si užíval jízdy po moři s příjemnou hudbou, pálícím sluncem a větrem ve vlasech.

Naše vstupenka na atrakci

Z letu jsem stejně měla celkem obavy - před námi totiž byly ve vzduchu ty dvě Němky a po přistání jsem z jejich tváří nemohla vyčíst, jaké to vlastně bylo. Tvářily se pořád stejně otráveně, jako to mají puberťáci ve zvyku, jako před letem.
"Ach jo, takže jsme vyhodili 500 kun za něco, co stojí za nic," říkala jsem si zklamaně, když jsem se zvedala ze svého místa a mířila na záď člunu, kde nás připoutali. Naštěstí mé obavy byly jen jeden velký planý poplach.

Z té výšky totiž byl naprosto nádherný pohled na moře a okolí, které sice je vidět i na videu, ale ani sebelepší GoPro kamera nedokáže zachytit, jak moc to ve skutečnosti bylo skvělé. Viděli jsme všechny blízké ostrovy, městečka na pevnině s mini přístavy, ale i městečka, která byla od moře vzdálená několik kilometrů.

Ačkoliv byl horký den, nahoře bylo příjemně. Pofukoval vítr, který mi sice naprosto zkazil účes, ale stálo to za to. Po 10 minutách nás opět stáhli zpět na člun, kde mě málem čekalo nepříjemné přistání, nebýt duchaplnosti obluhy, která si ihned všimla, že mířím přímo na zábradlí na zádi člunu. Po takovém přistání by mě bolel zadek hodně dlouho (kdo ví, kde až bych to zábradlí měla vražené) .Smějící se Přistání přesto bylo celkem tvrdší, alespoň pro mě, ale hlavně mojí vinou. Šla jsem dolu s příliš nataženýma nohama, které mě pak donutily prudce padnout na zadek. AU!

Přesto tento zážitek opravdu stál za to, takže pokud máte možnost, tak rozhodně to někdy vyzkoušejte. Určitě nebudete zklamaní!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 Susan♥ Susan♥ | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 15:07 | Reagovat

Vypadá to naozaj Mega :o :) možno niekedy pôjdem aj ja :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama