Za týden už zase do školy...

13. září 2015 v 11:38 | Cherrybumbum |  Z mého života
Necelé tři měsíce volna jsou už téměř za mnou. Ptáte se, jak moc jsem si je užila? Upřímně, příliš ne, ale o tom se teď vážně nechci bavit. Příští pondělí nastupuji do druhého ročníku vysokoškolského studia a ve mě se právě teď míchají dva různé pocity:

1. Brutálně se těším na to, jak vypadnu z toho poflakování se doma, budu mít zase nějaký stálý režim, po prázdninách se potkám s těmi, se kterými se v té škole tak nějak držíme nad vodou (nebudu lhát, že kdybych tam neměla alespoň jednu spřízněnou duši, tak už jsem si dávno ze všeho šla hodit). Těším se na to, že spousta lidí, kteří celé léto strávili doma někde na druhém konci republiky, se zase přesune sem.

2. Mám brutální strach. A připisuju to tomu idiotskému zápočtu ze Základů financí z letního semestru, který jsem udělala na třetí pokus (ale udělala), a ještě určitě s nejodřenějšíma ušima na světě. Od té doby mám takový ten blbý pocit, že jsem totálně na hovno, a že tento rok bude naprostý horor. Je to taky proto, že tenhle semestr chytám samé kantory, o kterých jsem zatím neslyšela nic hezkého.Poslední dobou mě tak, kromě strachu, začínají doprovázet i menší noční můry, které mají většinou scénář, že buď sedím někde na zkoušce dutá jako bambus a všichni kolem mě se mi posmívají nebo mi někdo mluví do duše ve smyslu, že tak blbý člověk jako já by se měl rozmyslet, jestli opravdu chce studovat. Ale já opravdu chci!

Přesto na jednu stranu své pocity nechápu. Mám vše za uplynulý rok splněno. Žádný předmět si nebudu muset zapisovat podruhé, a nebudu mít tak staženou prdel, jestli ho letos udělám nebo neudělám, a vylejou mě. Proto si teď říkám, jak se asi cítí ti, kteří něco "nedali". Já být na jejich místě, tak už od srpna chodím k nějakému cvokařovi, ať mi dává koňské injekce něčeho na uklidnění. A nebo jsou oni naopak v takovém tom naprosto ledovém klidu?

Abych přešla na lehčí notu - ve středu si snad pojedu pro svého nového počítačového kamaráda, který mi nahradí můj 6 let starý stolní počítač, který poslední rok pěkně zlobí, ale jelikož se jedná o "all in one", tak každý od něj s opravou dává ruce pryč. Nebo ji nabízí za takové peníze, které mě bude stát ten notebook, který si chci koupit. Do školy tak půjdu s pomocníkem, který mi dost pomůže. Nebudu muset přednášky mastit ručně do svého Všehosešitu (sešit na všechny předměty - i když většinou je to spíš blok), a navíc nebudu pak ztrácet čas luštěním a přepisováním výpisků do počítače. Jen doufám, že s mým štěstím na všechny tyhle technické věcičky, mi neklekne zrovna uprostřed zkouškového. Mimochodem, asi jsem vám neříkala, jak mi z těch srpnových veder klekl telefon, který jsem neměla ani tři měsíce? Normálně se na férovku přehřál a umřel. Teda ne úplně, jednou za dvě hodiny si zapl svítilnu. :D

Jdu se radši lehce zkulturnit. Když už jsem toho po víkendové makačce moc nenaspala, tak to musím jít něčím zamaskovat. Mějte se :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Podařilo se ti toto léto sehnat nějakou brigádu?

Ano
Ne
Ještě nemůžu chodit na brigády.

Komentáře

1 Gabux Gabux | Web | 13. září 2015 v 12:04 | Reagovat

Být na tvém místě tak všechny ty starosti bych hodila za hlavu. Nějak to zase dáš. Nějak se s tím popereš. A vždycky může být hůř :D
Notebook ti přeju je to vážně skvělý pomocník :D
A toho telefonu mi je líto :D

2 Gauri Gauri | E-mail | Web | 14. září 2015 v 11:00 | Reagovat

Haha...Ty jsi trdlo. :-) Hele, já bych měla od října také nastupovat do druhého ročníku vysoké školy. Jenže se mi jaksi nepovedlo zimní zkouškové a letní taky ne tak úplně zcela. To znamená, že mám před sebou ještě čtyři zkoušky (do konce září!!!!), které prostě musím dát. Prostě musím. Jinak mě vylejou a můžu se jít klouzat. Do Alberta, nebo do Kauflandu, protože nevím, kde jinde by mě vzali s gympláckou maturitou... :-D A když se mi to nějakým zázrakem povede uhrát, tak budu mít příští rok, co dělat, abych ty mezery dohnala. A budu opakovat. Hodně předmětů budu opakovat. Takže buď v klidu. :-) Všechno se dá nějak zvládnout. Vždycky nějak bylo, je a bude. :-) :-)
Mimochodem hezké šaty! A taky blog. Líbí se mi tu. Asi Ti tu budu často oxidovat. Doufám, že jsi ráda. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama