O vodě s citrónem

2. prosince 2015 v 8:14 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Před časem jsem se rozhodla, že si při svých občasných návštěvách v restauracích či kavárnách nebudu dávat ty sladké coly a limonády, ale vyzkouším i tu zdravější variantu osvěžení. Tím mám na mysli "drink", který se nazývá voda s citrónem, a pro některé dokonce citronáda. Pod pojmem Citronáda si ale představím spíš nějakou směsici vody, citronu, limetek a třtinového cukru. Ale budiž, každý to prostě cítí jinak.

Nevěřila bych ovšem, jak velký problém, je v některých podnicích si toto pití objednat. Nebo spíš - objednat pohoda, ale co mi pak přinesou, to je jedna velká zajímavost.Story #1
Sedíme si s kámošem v jednom nejmenovaném podniku v Roudnici. Venku vedro k padnutí, tak jsme rádi, že alespoň tady funguje klimatizace tak jak má. Když k nám přijde obsluha, objednám si vodu s citrónem (prý to není vůbec žádný problém). Kamarád si objedná pivo a pak čekáme. Mluvíme a mluvíme (rok jsme se neviděli, to už se nabízí spousta témat k diskuzi) a pití nikde. V baru jsme jediní, kromě nějakého zarostlého Schwarzenegerra, se kterým se slečna obsluha vykecává u baru místo aby nás, jako jediné zákazníky, obsloužila.

Po 25 minutách se tedy dočkáme piva a vody. Obyčejné vody, ani náznak citrónu. Maximálně bych věřila tomu, že nám do toho slečna plivla po tom, co jsme jí už doslova propichovali pohledy, že už by se tedy mohlo začít něco dít. Že si nejnovější poznatky z fitka může vyprávět později. V tu chvíli do mě vjela taková ta popichovací nálada a vypadlo ze mě: "Páni, trvalo to tak dlouho, že ten citrón mezitím normálně odplaval pryč." A slečna? Ta to asi nepochopila. Odešla pryč si vykládat se svým svaloušem. Příště teda radši colu, na té se nic zkazit nedá. I když se místo obsluhování vykecáváte.

Story #2
Upřímně si příliš nevzpomínám, kde se tato story stala. Vím jen, že to bylo během našeho cestování s rodiči. Nabízí se tedy spousty možností, protože jsme jednu dobu výletovali neustále.

Přijdeme do jedné celkem slušné hospůdky, sedáme si na zahrádku. Přijde příjemná servírka, které když se zeptám, jestli by bylo možné si objednat i vodu s citrónem, tak mi řekne, že vůbec, a jaká je to maličkost něco takového donést. Fajn, říkala jsem si spokojeně. Za chvíli se nesou sklenice s pitím a přede mnou přistane obrovská sklenice perlivé vody. Než stačím cokoliv namítnout, tak paní je fuč.

"No nic, voda je taky dobrá volba," prohlásila jsem a napila se. A najednou jsem si uvědomila, co jsem to vlastně dostala. Dostala jsem vodu s příchutí citrónu. Vzhledem k tomu, že jsem takovou vodu ještě nikdy neviděla v těch malých skleněných lahvičkách, které najdete v těch hospodských lednicích od Coca Coly, tak mě napadlo jenom, z jaký petky mi to vlastně nalili, nebo hůř, který nebožáček z personálu si to donesl jako pití ke svačině a bylo mu kvůli mě zabaveno. Nebo že by v rámci skvělých služeb zákazníkům hupli do auta a jeli do nejbližší sámošky pro nějakou tu Poděbradku?

Normálně jsem z toho povídání dostala hlad :D


Story #3
Pohodový letní večer. Slunce zapadá, venku je ještě příjemné teplo, tak se s přítelem usidlujeme na předzahrádce jedné restaurace. Celý den na nohách, jídlo žádné, a tak si jdeme pořádně nacpat žaludky.
Obsluha rychlá, příjemná. Objednávám si vodu s citrónem, kterou si v této restauraci dávám celkem často. Nikdy žádný problém.
Slečna servírka se však na měm tak udiveně podívala a pak se zeptala: "Jako myslíte vodu, a v ní citrón?"

"NE, mléko a v něm rozmixované jahody!!!"


PS: Ano, jsem poměrně náročný host - a jsem na to pyšná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Péťa Péťa | Web | 2. prosince 2015 v 23:36 | Reagovat

Pořád ještě lepší, než když si řekneš o vodu z kohoutku :D to bych ti přála zažít ty pohledy. Nebo takové ty upozornění: "Ale za ni si účtujeme 25,- Kč" nebo "Klidně, ale u nás není pitná"
Prostě samé lepší. Někdy si říkám, že je fakt škoda, že nejsem pivař, protože pivo je, s ohledem na cenu, nejlevnější a největší obsah tekutin, jaký se dá k hospodě sehnat.

2 Pralinka2 Pralinka2 | 4. prosince 2015 v 15:09 | Reagovat

No, v tom třetím případě by se to ještě dalo pochopit, že když neví, tak se zeptá. Tam jsou totiž minimálně dvě možnosti, a to buď voda a v ní plovoucí kus citrónu, nebo voda a do ní vyždímaný kus citrónu.
A co se týče vody z kohoutku, to, že ne všude ji mají zadarmo, by se dalo pochopit, ale 25 Kč mi připadá moc. Tak asi 5 až 10 Kč by mi připadalo jako přiměřená cena, ale ne za dvě deci, ale minimálně za půl litru. Případně ji mít zadarmo jen jako přílohu k jinému pití nebo k jídlu.

3 Kerr Kerr | Web | 6. prosince 2015 v 20:13 | Reagovat

Tak to je dobrý teda :D Já si dávám v restauracích vždycky Sprite, tím se nic zkazit nedá :D sice je to děsně bublinkovatý a sladký, ale jednou za čas mi to nevadí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama