Ony mají být Vánoce?!

18. prosince 2015 v 12:19 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Ahoj všem,

venku už prý koluje ta pravá vánoční atmosféra. Tímto bych ji chtěla vyzvat, zda by se mohla zastavit i u mě, protože jako poslední 4 roky jsou Vánoce totálně mimo mě. Sice mi zbývají nakoupit už jenom 4 dárky, zítra máme jet do vánočních Drážďan (pokud se teda dostatečně vyležím, jinak pojedu akorát tak víte kam), ale pořád zkrátka mám dojem, že je snad nějaký říjen a všichni kolem mě se zkrátka jenom pomátli s Vánoci.Všichni pečou, balí dárky, dělají vánoční DIY, nakupují, broukají si koledy. Vánoce na mě dokonce padají i ve virtuálním světě., Z mailu dennodenně mažu upomínky různých e-shopů: "Koukej si nakoupit ještě dneska, jinak ti tvůj nákup do Vánoc už nedoručíme." Další den mi přijde: "No tak si můžeš nakoupit ještě do neděle, ale už je to opravdu deadline." A po neděli mi přijde: "Máš čas ještě do zítra, nebo už ti to vážně, ale vážně nedoručíme." Facebook se pomalu, ale jistě zahlcuje vánočními přáníčky, která blikají, svítí a přejí mír, lásku, štěstí, zdraví, peníze, hodné sousedy, méně zamotaných sluchátek a více pizzy pro všechny.

Instagram je zahlcen samými vánočmi svetry se soby, jmelím, hrnečky s kakaem, ozdobenými vánočmí stromečky, roztomilými pejsky v santovských oblečcích. A pak zapnete tu televizi... a tam milion reklam se Santou Clausem. Milon reklam "Já nemusím, já už ho vidím," ale hlavně... biliarda reklam na různé hračky a další vychytávky pro děti. Třeba moje mladší sestra teď neustále stojí u televize, a každou druhou reklamu okomentuje výkřiky: "To chciiiiiiiiiii!!!!!"

A já teď sedím v pyžamu u notebooku, piju svůj čaj na nachlazení, a říkám si: Co se to kolem mě děje? Proč opět jdou Vánoce kolem mě? Jsem už snad na to moc stará? Můžou za to zkoušky, nedostatek sněhu, vánoční atmosféry, nebo naopak příliš mnoho komerce? NEVÍM, OPRAVDU NEVÍM. Ale říká se, že nejlepší Vánoce jsou až s vlastními dětmi. Což znamená, že ty pravé Vánoce zažiju až tak za 7 let. To zní velice, ale velice pozitivně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama