Přání #181

31. ledna 2016 v 21:24 | Cherrybumbum |  Než mi bude 25
Na Silvestra jsme vyrazili oslavit příchod nového roku na hory. Počasí vyloženě vypadalo, že je po Vánocích, a že zima je v plném proudu. Viděli jsme to na pořádné zápasy v bahně. Sice jsme potají doufali, že přijedeme do té naší pohádkové destinace kousek od Jilemnice, a tam bude alespoň nějaký náznak sněhu. Nestalo se tak. Venku zima jak v ruském filmu, ale sníh nikde. Přišel čas se vybalit a ačkoliv jsme to neměli úplně v plánu, tak už od tří od odpoledne se začalo slavit. A překvapivě - nikdo na konci večera neležel pod stolem, nezvracel, ani nevyváděl takové ty divnověci, které jsou pak žhavým tématem na každém dalším setkání, kdy se tím baví všichni, kromě toho, kdo je dělal.

Kolem půlnoci jsme vyšli ven, kdy jsme čekali na to magické odpočítávání. Nalili zatím šampaňské do plastových kelímků a připravili si Lampiony štěstí, které jsme po půlnoci chtěli vypustit místo petard. A čekali. Na půlnoc a také na sníh. Už asi od 21 hodiny někteří z nás na Facebooku sledovali příspěvky, že v republice sněží. Chomutov hlásil sníh, Ústí nad Labem, Litoměřice, Brozany, Roudnice. A my v Poniklé jsme zatím měli akorát tak velké... nic. Ale jako dostatečnou kompenzaci jsme měli tu krásně jasnou oblohu plnou hvězd, kterou, jak prohlásil můj přítel - ukázkový kluk z vesnice - ve městě nikdy neuvidíme. Čekání na půlnoc jednomu z nás vnuklo nápad století - vzít jeden zavřený šampus, pořádně ho protřepat a pak udělat "Champagne shower" - to mi připomíná, že tomu frajerovi musím za tohle udělat pořádnou kanadu! :DPůlnoc za námi, vypili šampus, koukali chvíli na ohňostroj, který byl dole ve vesnici, a pak se dali na to vypouštění lampionů. Jeden vyletěl, druhý, třetí, jenom našemu se nějak nechtělo. Už při tom rozkládání jsme zjistli, že je nějaký zvláštně složený, takže jsme pět minut rozbalovali s naprostou opatrností, abychom si jej neroztrhli. Pak přišlo na řadu to zapalování. Ohýnek plápolal, lampión se ukázkově nafouknul, ale neletěl. Pokaždé upadl na zem. Po pár dalších minutách, když už jsme byli pro smích všem zúčastněným, jsme jej pustili a on pomalinku vzlétával. Pak nám došlo, že jsme si nic nepřáli, tak jsme se pro něj rychle natahovali, a zase ho stáhli k sobě.

Když jsme ho už konečně vypustili, dívali jsme se zaláskovaně, jak hezky stoupá a stoupá, výš a výš, až najednou zůstal stát na místě. A to už jsme si vysloužili ten největší posměch - prosím, až budete někdy takové věci vypouštět, očekujte si předtím terén. Ať ho nevypustíte pět metrů od obrovského stromu, jako my. Sice jsme se pak lampión snažili shodit házenými větvemi, petkami nebo cihlou, ale nepodařilo se.

Foceno na mobil - je zde použito asi stotisíc filtrů, aby bylo alespoň něco vidět

Nakonec shořel bez toho, aniž by přitom zapálil strom a dřevník, který byl hned pod ním - i když jsem v duchu už viděla ten titulek v novinách "Syn bývalého ředitele hasičů způsobil lesní požár" - tak naštěstí naše nešikovnost nezpůsobila žádnou větší újmu. Vrátili jsme se do vyhřáté chalupy, ve dvě ráno jsme se nakonec dočkali i toho sněhu. Sice oproti ostatním částem republiky jsme se dočkali jen pár milimetříků, ale i to se počítalo. Silvestr se tedy vydařil - jen si říkám, že jestli opravdu platí to pořekadlo "Jak na nový rok, tak po celý rok", tak nevím, jak si do budoucna naše lampiónové selhání vysvětlit. :D Ale i když se to tak úplně nepodařilo, přání číslo 181 - Vypustit lampión štěstí, se nakonec splnilo. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přispěl/a jsi někdy svým článkem na Krásná.cz?

Ano
Ne

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 31. ledna 2016 v 21:36 | Reagovat

Tyjo, tak to jste měli štěstí, že se nic nestalo :D

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 31. ledna 2016 v 21:40 | Reagovat

[1]: No to jo :D Hlavně ten zákon schválnosti, že pod tím stromem je zrovinka bouda plná dříví. Z toho jsem byla asi víc vyklepaná :D

3 dadainka dadainka | Web | 1. února 2016 v 0:30 | Reagovat

Náhodou, hezká fotka.

4 Pralinka2 Pralinka2 | 4. února 2016 v 20:48 | Reagovat

Můžu potvrdit, že v Ústí nad Labem byl sníh už před půlnocí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama