Únor 2016

Proč je to tak těžké?!

26. února 2016 v 13:50 | Cherrybumbum |  Z mého života
Druhý rok na vysoké už člověka trochu donutí přemýšlet o své budoucnosti. A ta bohužel nadělí nepříjemné série hledání práce a pohovorů, na kterých se budou zajímat, jestli po svém dlouhém studiu má nějakou tu praxi. Pokud možno, tak aspoň několikaletou. A bohužel, můj studijní obor, jako jediný na celé fakultě, nevyžaduje, abych během studia absolvovala nějakou tu praxi. Tak jsem se rozhodla, že to zkrátka udělám na vlastní pěst.

A tak jsem se před 14 dny zkrátka šprajcla, a denně projíždím různé pracovní portály, stránky různých firem a inzeráty na sociálních sítích, a snažím se sehnat si nějakou "rozumnou a zodpovědnou práci v oboru" (upřímně, koho jednou naprosto okouzlím tím, že jsem zatím jenom točila zmrzlinu nebo makala za barem?). A bohužel se mi to zatím příliš nedaří. A to hned z několika důvodů:

1. Pracovní doba
Nevím, jak si všechny ty podniky představují STUDENTA A JEHO BĚŽNÝ DEN. Docela často se totiž setkávám s inzeráty typu:

BRIGÁDA VHODNÁ PRO STUDENTY VŠ
Jsi hezký, chytrý, voňavý, cool a blablabla... Sháníme někoho takového na administrativní práce. Tato brigáda je určena především studentům VŠ.
PRACOVNÍ DOBA: Po - Pá 8:00 - 16:00 (NEBO V "LEPŠÍM PŘÍPADĚ": Nutno týdně odpracovat alespoň 30 hodin)

Zdroj: TADY

Recenze: Deadpool

14. února 2016 v 12:42 | Cherrybumbum |  Filmy
Komiksových hrdinů, kteří se z papíru dokázali dostat až na stříbrné plátno, bylo již celkem požehnaně. Všichni povětšinou měli za cíl zachránit svět, sbalit přitom krásnou holku, a pak se pod rouškou tajné identity snažit sklobit svůj superhrdinský život s tím normálním. Marvel však tentokrát přišel s novým hrdinou, který má vytříbený smysl pro sarkasmus, používání dvojsmyslů, hlavně na ty správně prasácké vtípky. Přichází Deadpool, jeden z největších antihrdinů všech dob.

Zdroj: Youtube.com

5 "hitů", které všichni milují, jen já z nich šílím!

12. února 2016 v 15:48 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Přiznávám, že jsem za posledních několik let nezažila den, kdy bych si nemusela pustit alespoň jednu písničku. Bez hudby nefunguji, možná je to projev slabosti, ale ať jsem klidně za slabocha. Navíc když děláte na diskotéce, tak se hudbě nevyhnete ani kdyby jste měli v uších několik špuntů.

Přiznám se, že dokud hrají tu "mojí" hudbu (chtěla jsem tu zamachrovat s pojmy jako EDM, Drum and Bass apod., ale je mi jasné, že spousta lidí by mi nerozumněla), tak jsem spokojená. Pak přichází ta třetí hodina ranní, a z repráků začnou vycházet "hity", ze kterých bych nejraději strčila hlavu do nádoby s ledem, a nechala ji tam po zbytek večera. Tak například:

1. Ben Cristovao - Sweet chilli life song
Ben mi nevadí. Jeho tvorba se mi celkem líbí. Ale co má být, sakra, tohle? Podle mého názoru jedna z nejhorších písniček všech dob, ale když vidím řady těch holek, které jsou celé nadržené na to, až DJ tohle pustí, tak si myslím, že asi nemám hudební sluch nebo vkus. Je teda fakt, že ta část o McDonaldu a práci má něco do sebe, ale zbytek? Asi ji všem těch DJům smažu z těch jejich počítačů a CDéček, a budu mít klid. To samé plánuju s...

Když chlapi drbou...

10. února 2016 v 17:13 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
O nás ženách se říká, že během jednoho posezení u vínečka dokážeme probrat až několik desítek témat, a to i přes to, že na sebe nemusí logicky navazovat. Muži to údajně neumí. Dokonce vznikla jedna celá studie o tom, že když chlapi v osm hodin začnou řešit fotbal, tak ještě o dvě hodiny později budou řešit ten fotbal. Je to prý i kvůli tomu, že muži narozdíl od nás nedrbou. To je podle mě blbost. Drbe každý, i ti chlapi, kteří se tváří jako největší neviňátka, ale kolikrát by i těm vesnickým Keliškám dokázali nakopat zadek.

Zdroj: TADY

Jednou jsme měli menší posezení v hospodě. Bylo nás tam asi 10. Půlka holek, a půlka kluků. Vzhledem k tomu, že jsem věděla, že dívčí osazenstvo bude řešit témata jako je škola, práce, čím je starý vytočil, kolik přes Vánoce nabraly, a další "velice záživná témata", zůstala jsem raději na velice strategickém místě. Uprostřed stolu, takže jsem slyšela jak kecičky holek, tak i velice "důležité řeči" těch kluků. Tam to zpočátku vypadalo taky dost nudně. V Autosalónu představili nové BMW, které má takový motor, taková kola, takový volant a makový podvozek. Z 0 na 100 to udělá asi opravdu rychle. Myslím si to, protože když to jeden z nich vyprávěl, tak ostatní se tvářili, jako by právě spatřili nějakou bohyni rychlých aut a sexu. Pak se debata stočila jiným směrem.

Co přinesl lednový Brandnooz box?

5. února 2016 v 22:42 | Cherrybumbum |  Recenze
Všechno je jednou poprvé. A včera bylo zrovinka to poprvé, kdy mi přišel můj Brandnooz box, který ukrýval několik potravinových překvapení. Jaké bylo mé první rozbalování, ochutnávání a zkoušení? Které výrobky zaujaly, a které naprosto propadly? Více v článku.


Co mě dokáže naštvat v dietních a fitness skupinách

4. února 2016 v 18:14 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Za chvíli bude léto, a tak se snažíme makat na sobě, abychom se nestyděli vyjít v plavkách mezi lidi. Já teda teď ne, už od neděle okupuju postel a je mi na umření. A jako určitý druh motivace se někteří z nás připojujeme do různých skupin, ať už těch hubnoucích, nebo těch naopak nabíracích, kde se teda nenabírá tuk, ale svaly. Protože jsem člověk zvědavý, tak jsem přihlášena v obou druzích, a kolikrát se fakt nestačím divit, co tam na mě vypadne. Za "moudra", ale i těžký nemoudra.

1. "Jé, nový rok, to zas prasata slezou ze svých gaučů, a budou týden dělat, jak na sobě makaj."
Kurvadrát, a není to na jednu stranu dobře? Neustále každý všechny ty obézní lidi kritizuje, jak jsou líní, jak nic nedělají, ale když už je alespoň nějaké to předsevzetí donutí to alespoň zkusit, tak je to opět špatně. A nejvíc vtipné na tom je, že tuto perlu vypustil zrovna týpek, který neustále nadává, jak jde svět do prdele, protože všichni jenom sedí a kynou.

A že to 3/4 lidí po pár dnech vzdá? No a co, to není vás problém. Aspoň zase budete mít volný svůj oblíbený stroj v posilovně, a nemusí vám být líto, že se o něj musíte s někým novým dělit.


Bylo filmových Padesát odstínů šedi překonáno svou parodií?

3. února 2016 v 16:21 | Cherrybumbum |  Filmy
Parodie vždycky byly, jsou a budou. Parodie na filmy, knihy, videoklipy, nebo jiné parodie, bereme je jako něco naprosto normálního, co nás už příliš nepřekvapí. Jak ale dopadne parodie něčeho tak kontroverzního, jako je film Padesát odstínů šedi?? Připravte se na Padesát odstínů černé!

Zdroj: Kinobox.cz

Tvůrci Scary movie se tentokrát rozhodli zpracovat, k obrazu svému, loňský trhák všech kin po celém světě - filmové zpracování bestselleru Padesát odstínů šedi. Abych řekla pravdu, tak si o svou parodii přímo koledoval. Je však z mého pohledu zdařilá?