Duben 2016

"Sháním NUTNĚ brigádu! Beru COKOLIV!"

27. dubna 2016 v 13:37 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Léto se blíží, všichni by chtěli jet někam na dovolenou, nakoupit si tunu řasenek, pořídit auto nebo jen vydělat nějakou tu kačku navíc. A tak všichni začali shánět brigády. Denně na Facebooku zakopávám o příspěvky typu, který je uveden v nadpisu. Každý bere vše, každý zoufale něco shání, každý děsně hledá, ale ve finále zjistíte, že drtivá většina těchto hledačů možná tak akorát "hledá". Chápete, ne? Držte se, další hejtovací článek je tu.

Zapřísáhla jsem se, že už v životě nikomu nebudu pomáhat s hledáním brigády. Důvod je prostý - skoro pokaždé, když jsem se za někoho někde přimlouvala, tak jsem se akorát drsně spálila. Tu výjimku tvoří akorát holčina, která si nakonec místo brigády našla normální stálý místo. To se dá pochopit, proti tomu nic nenamítám. Mluvím spíš o těch princeznách, které "strašně moc chtějí pracovat, ale nic nemůžou sehnat", ale pravda je spíš taková, že si představují práci, u které by celý den seděly na svém roztomilém zadečku s rukama v klíně, maximálně by se zaměstnaly svým smartphonem, a to vše za 150 Kč/hod.

Kam jsem se ztratila?

26. dubna 2016 v 12:28 | Cherrybumbum |  Z mého života
Kuk!
Mnozí z Vás si zajisté všimli toho, že jsem se na nějakou dobu ztratila z blogového světa, a ani jsem nenechala nikde lístek se vzkazem, co se se mnou děje. Bylo by asi fajn, a možná i slušné, udělat menší rekapitulaci posledních pár dní. Možná se mi tím podaří i vysvětlit to, proč jsem během nich nebyla schopná něco normálního vyplodit.

1. Pokračuji s bakalářským projektem
Jak už jsem psala v jednom ze svých předchozích článků, do konce dubna musím vypracovat bakalářský projekt, který 11. května musím obhájit před komisí. Momentálně jsem v celkem slušné fázi, blížím se do konce, vychytávám tomu mouchy, a zkrátka makám jako barevná.
Zároveň obesílám základní školy v našem regionu (moje bakalářka se totiž bude z velké části týkat právě jich), se žádostí o spolupráci, konkrétně budu v květnu nutit deváťáky, aby mi vyplnili pár dotazníků. Já, která vypadá spíš jako jejich vrstevnice - upřímně doufám, že mě nějaká paní učitelka zachrání ještě předtím, než mě rozsápou na kusy, a fotku pak hodí na Instagram s hastagem #ProNekohoToNeniDobryDen.

PS: Mimochodem - momentálně mám vypracovávat právě ty dotazníky, které těm chudinkám dětičkám strčím, a pak je budu pod pohružkou zablokování jejich Facebookových účtů a zabavením cigaret nutit, aby je vyplnily. No... něco málo jsem již vyplodila, ale žádná hitparáda to (alespoň z mého pohledu) zatím není, asi se neumím dostatečně vcítit do mozků 15 letých lidí.


Bezpečnost především - nebo ne?

12. dubna 2016 v 10:47 | Cherrybumbum |  Jak to vidím...
Jedna věc mi od včerejšího dne vrtá hlavou. Není to tak dávno, co jedna pomatená ženština naklusala na jednu základní školu, kde ubodala nevinného kluka, který se jen snažil bránit svou spolužačku. Tenkrát se všude mluvilo o tom, jak je třeba zvýšit bezpečnostní opatření, a zařidit, aby se na podobná místa nemohl dostat někdo cizí, a hlavně, aby se podobný čin neopakoval.

Zdálo by se, že po takové tragické události, a taky v době, kdy ze zahraničí každou chvíli přichází zprávy o tom, jak nějakou školu přišel "jen tak" vystřílet nějaký šílenec, nebo jak se někde někdo odpálil, se všude budeme snažit o co nejvyšší bezpečnost. Bohužel, včera jsem se přesvědčila o tom, že tomu tak není.