Knížky

Jak náročné je Zkrocení mlsného muže?

2. července 2015 v 11:54 | Cherrybumbum
Jak těžký má život obtloustlý postarší doktůrek, kterého do neustálých diet a cvičení nutí jeho energetická ženuška, které se úspěšně podařilo shodit 20 kilo, a nyní si jako svou životní misi zvolila změnit životní styl (a hlavně váhu) svého milovaného manžílka? Přesně o tom je kniha Jitky Ludvíkové "Zkrocení mlsného muže".

Recenze: Úklony a úklady

4. dubna 2015 v 14:55 | Cherrybumbum
Sofronie se vrací v druhé knize ze série "Trochu jiný penzionát". Pokud jste již četli "Etiketu a špionáž" a natěšeně čekáte na pokračování dobrodružství neposedné Sofronie, která se učí v penzionátu Mademoiselle Gerarldiny jak se stát ukázkovou dámou a špionkou. A to vše v steampunkovém světě, kde se to hemží mechanickými služebnými a dalšími podivnými stroji.

Sofronie má za sebou první půlrok studia v Penzionátu, během kterého válčila se svou nepřítelkyní Monique, řešila záhadu tzv Prototypu a seznámila se se spoustou zajímavých lidí. Nyní její dobrodružství však pokračuje. Jenže po incidentu na plese se najednou začínají dít podivné věci. Její spolužačky se jí začínají stranit, její přítelkyni Dimity se někdo pokusil unést a navíc se na scéně opět objevuje Prototyp, díky kterému si Sofronie v minulosti nadělala spoustu nepříjemností. Je to všechno jen náhoda nebo za tím někdo stojí? To, a mnohem více se dozvíte v druhém díle ze série "Trochu jiný penzionát" - Úklony a úklady.

Zdroj: ZDE

Recenze: Kde hvězdy stále září

8. března 2015 v 13:21 | Cherrybumbum
V dnešní době roste "trend" rozvedených rodičů. Najít tak ve skupině několika dětí takové, jehož rodiče jsou stále spolu, začíná být pomalu oříškem. A bohužel, nejčastěji rozchod rodičů odnáší nejhůř právě ty děti, které vlastně vůbec za ni nemohou, ale neustále se o ně někdo dohaduje a sobecky si na nich vynucuje své zájmy.

Podobný, ale trochu extrémní, příběh potkal i Callie Tzorvasovou. Když jí bylo pět let, její rodiče se rozešli. Po několika hádkách a naléháních, aby Callie zůstala v péči svého otce, se její matka neovládla a malou dcerku jednoduše unesla. Dlouhých dvanáct let se pak Callie živila jídlem z automatů, žila s matkou v levných motelech po celých USA a tolerovala jí její románky s pochybnými muži, z nichž jeden skončil velmi špatně i pro samotnou Callie.

Zdroj: Databazeknih.cz

Recenze: Podvol se

26. února 2015 v 11:55 | Cherrybumbum
Když se mi tato kniha dostala poprvé do rukou a já si na zadní straně přečetla její anotaci, napadlo mě, že se nejspíš bude jednat o nějakou novější verzi "Padesáti odstínů šedi", které jsem sice předtím nečetla, ale měla jsem tu čest vidět film. Dokonce i samotný obal knihy na mě vdechl takovou tu intimní náladu, a tak jsem se nakonec přeci jen rozhodla, nakouknout pod pokličku prvního dílu nové série z dílny Mayi Banks, která má na svém kontě již jednu eroticky laděnou sérii "Bez dechu".

Zdroj: Databazeknih.cz

Žít!

30. ledna 2015 v 1:30 | Cherrybumbum
První pololetí za námi, před některými z nás jarní prázdniny a ty přemýšlíš, jak vyplnit svůj volný čas? Pokud uvažuješ nad nějakou zajímavou knihou, dovol, abych ti představila čínský bestseller s názvem "Žít!"

Zdroj: www.kosmas.cz

Recenze: Proklej svítání

24. prosince 2014 v 1:39 | Cherrybumbum
Dostat za úkol udělat recenzi na knihu, která je posledním dílem tetralogie (zkrátka je 4. dílem), ze které jste jako bonus nečetli ani jednu knihu, zní jako sebevražedná mise. Ale když už mi v balíku z Krásná.cz dorazila kniha "Proklej svítání" od Karen Chance s tímto úkolem, nedalo se nic dělat. Musela jsem se pustit do čtení.


Zdroj: TADY

Jak to bylo dál s Christiane F.?

4. srpna 2014 v 17:35 | Cherrybumbum
Celý svět zná knihu Christiane F., která vyšla v 80. letech minulého století, a které konečně odhalila pravou tvář drogové závislosti náctiletých. Konečně to bylo něco jiného, než dlouhé studie nějakých odborníků, něco, co nám opravdu ukázalo, jak "funguje" závislost na drogách v reálném životě na reálných postavách. Ale jak to bylo dál s patnáctiletou Christiane, se kterou jsme se v závěru "Dětí ze stanice ZOO" rozloučili otevřeným koncem?

Jaké to je studovat Etiketu a špionáž?

29. července 2014 v 12:30 | Cherrybumbum
Sofronie je pěkné kvítko. Narozdíl od svých starších sester se nezajímá o poslední módu, nemá žádné způsoby a místo pití čaje v salónku se raději vrtá v různých mechanických strojích. Jednoho dne však její matce už dojde trpělivost a rozhodne se přihlásit svou dceru do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ačkoliv se Sofronii představa pobytu v Penzionátu nejprve vůbec nezamlouvá, záhy zjistí, že to není škola jako každá jiná.

Po řadě nepříjemných situací (které nehodlám prozradit, abyste měli chuť si pak knihu přečíst) se Sofronie konečně ocitá v Penzionátu, který se nachází na obrovské vzducholodi a jak záhy zjišťuje, bude zde studovat obor Etiketa a špionáž. Protože jedna věc je naučit se správně udělat pukrle a něco docela jiného je umět přitom vrhat nožem. Nebo je libo v hodinách matematiky řešit, kolik jedu je nutné k otravě půlky hostů u večeře? Penzionát má ovšem i své mouchy - místní Vzducholapkové po něm vyžadují jakýsi prototyp a dávají škole ultimatum. Do tří týdnů jim odevzdají prototyp nebo zaútočí. Jak tohle vše dopadne? Zjistíte v knize Gail Carrigerové "Etiketa a špionáž" - Kniha první

Zdroj: TADY

Nasaj atmosféru Paříže s Amélií

19. července 2014 v 0:16 | Cherrybumbum
Dokážeš si představit, že by ses náhle rozhodla odcestovat na rok do Paříže? A dokážeš si ještě k tomu představit, že bys měla možnost účastnit se tam natáčení nového romantického filmu? A dokážeš si ještě jako třešničku na dortu představit, že bys právě tam, k tomu všemu, potkala kluka svých snů? Že to zní jako úžasný sen? Tak si představ, že jedné dívce se tohle všechno opravdu splnilo. Ačkoliv jen v knížce... Cože? Stejně tě zajímá, jak se to všechno seběhlo a jak to pak dopadlo? Tak to rozhodně koukej sáhnout po knize "Amélie v Paříži" od Angie Westhoffové.

Zdroj: TADY

A pak, že v létě nebudu mít co číst

9. července 2014 v 13:41 | Cherrybumbum
O víkendu jsem jako většina národa, která nemá doma vlastní bazén, vyrazila na naše "mocinky moc boží" koupaliště. A znáte to - opalování je nuda. Proto jsem nějakou tu chvíli okukovala naši domácí knihovnu a s hrůzou zjistila, že už v ní není nic zajímavého ke čtení. Prostě nic, co by mě donutilo vzít knížku do tašky a pak se do ní pustit, až si budu smažit záda. Ale pak najednou nastal pořádný zlom. První radost jsem si udělala už včera, kdy jsem v rámci nákupování dárku pro mého bráchu k narozeninám, pořídila knihu od Christiane F. - Můj druhý život.

Této knihy jsem si všimla zhruba před měsícem, kdy jsem pobíhala zmateně po Praze, protože jsem tam měla jedny (neúspěšné) přijímačky. Bohužel jsem tenkrát tak moc pospíchala, že jsem knihu hned nešla koupit. Když jsem se minulý týden šla zeptat do knihkupectví v našem městě, tak na mě prodavačka koukala jako tele, pak mi začala nabízet "My děti ze stanice ZOO" (ALE TY UŽ MÁM!!!) a pak jen pokrčila rameny, že o žádné novince neví. A včera jsem knihu koupila až v Ústí u Dobrovského. Je vidět, že jsme pořád neuvěřitelný vidlákov...

RECENZE: Nikdy neříkej navždy

2. března 2014 v 21:12 | Cherrybumbum
Přiznám se, že jsem si v patnácti letech přísahala, že už nikdy neotevřu žádný dívčí román. Důvod byl takový, že mi všechny holčičí knížky připadali tak trochu na jedno brdo a po zhruba roce mě už prostě přestaly bavit. Ale když se mi do rukou dostala kniha "Nikdy neříkej nikdy" od autorky Ali Cronin, rozhodla jsem se, že dám dívčím románům ještě jednu šanci.

Sedmnáctiletá Sára se o rodinné dovolené ve Španělsku zamiluje do krasavce Joea, který studuje třetím rokem politologii na vysoké škole v Londýně. Během prázdninového románku se spolu sblíží a poslední den, kdy je Joe ve Španělsku, s ním Sára také prožije svoje poprvé. Při odjezdu si od ní Joe vezme telefonní číslo a slíbí jí, že se Sáře co nejdříve ozve.
Po několika týdnech nastupuje Sára opět do školy v a vypráví svým kamarádkám o svém vyvoleném, jaký byl její první sex a uvědomí si, že se jí její princ na bílém koni stále neozval. Ale naděje umírá poslední, že?

Opravdu znáte příběh Miliardářů z Facebooku?

2. srpna 2013 v 9:00 | Cherrybumbum
Kdo by tuto modrobílou sociální síť neznal? Podle posledních statistik už je na ní zaregistrováno přes 1 miliardu lidí a číslo každým dnem roste. Ale víte, jak to vše vůbec začalo? Pokud jste viděli film "The social network" a nestačilo vám to, rozhodně sáhněte po knize Miliardáři z Facebooku - příběh zakladatelů společnosti plný sexu, peněz, geniality a zrady.
 
 

Reklama