Manuál maturanta

Je čas začít se učit k maturitě!

16. dubna 2015 v 23:03 | Cherrybumbum
Polovina dubna za námi a za chvíli pro všechny maturanty začne období didaktických testů, slohů a ústních zkoušek. Maturita už je doslova za dveřmi a možná právě ty jsi další maturantkou, která nervózně kouká do kalendáře a běduje, že ještě vůbec nic neumí, a že už to nemůže v životě stihnout. A já ti teď zkusím dát pár rad, jak s maturitou zatočit. Ale nebude to žádný med - učení totiž bolí, o tom ses určitě již několikrát přesvědčila.

1.) Zkompletuj si maturitní otázky
Pokud jsi teď vytáhla kus papíru, se kterým sis akorát tak vypodložila stůl, na kterém máš vypsány veškeré maturitní otázky, bylo by dobré si podle tohoto seznamu dát všechny dohromady. A to v co nejkratší dobu. Bude se ti tak učit mnohem lépe, než když budeš hledat všechny své sešity, ve kterých by mohlo dané téma být zpracované. Pokud máš pocit, že nestíháš nebo jsi líná se do toho pustit, zkus oslovit někoho z předchozích maturantů, aby ti věnoval ty své. Ale připrav se, že to nebude zadarmo, pokud na tom daný student strávil spoustu času a úsilí, bude chtít minimálně nějakou flašku nebo třeba peníze. A pak je tu strýček Google, ale na internetu jsou dost často podklady plné chyb, takže si je překontroluj předtím, než stiskneš CTRL + C, CTRL + V.

Manuál maturanta 3. část - Fotíme tablo a...

10. října 2014 v 15:04 | Cherrybumbum
Domluvit se na tématu tabla a jeho nafocení, je podle mého názoru, druhý největší kámen úrazu, hned po šerpách. Ono, když má tablo nějaký ten pátek viset i někde ve výloze v centru města, tak je jasné, že tam všichni chtějí vypadat alespoň trochu k světu.

1. Domluvit si téma
Třídy, které mají už dohodnuté téma celého plesu mají tento bod vlastně vyřešený. Nemusí celé hodiny vymýšlet či dohledávat něco originálního, aby zaujaly. Pokud ale žádné téma plesu stále nemáte, můžete se třeba inspirovat internetem, kde najdete stovky hotových maturitních tabel, a zrovna jedno se vám opravdu zalíbí.
A nebo nemusíte mít téma žádné, prostě se jednoho dne všichni vykoupete, hezky obléknete, učešete, nalíčíte a půjdete se fotit. :)

Nebo je libo focení po vidlácku? Foto: Soňa Lechnerová

Manuál maturanta 2. část - Co nezapomenout připravit na maturitní ples?

12. září 2014 v 8:00 | Cherrybumbum
Maturitní ples je večer, na který se těší snad každý maturant. Někteří kvůli tomu, že se budou moct pořádně opít, někdo to zase bere jako příležitost ukázat své organizátoské schopnosti a připravit nejlepší ples sezóny. Ať už jsou důvody jakékoliv, je potřeba zařídit spoustu věcí, které když nebudou, mohou ve výsledku pokazit celkový dojem z vašeho večera. Máte tedy již vše připravené a zařízené?

Fotografie ze závěru půlnočního překvapení. Kdo mě najde? :D Foto: www.jaromirzubak.cz

Manuál maturanta 1. část - Jaké předměty si vybrat k maturitě?

8. září 2014 v 8:00 | Cherrybumbum
Nastává září a nejspíš si s hrůzou uvědomuješ, že už jsi ve čtvrťáku. Aby taky ne, najednou každou hodinu slyšíš, jak s velkou pravděpodobností všichni půjdete k maturitě; dostáváte jeden testík za druhým a pak vám na lavicích začnou přistávat seznamy s tématy maturitních otázek. Do toho neustálé dohady na témata: Tablo, Maturitní ples, Dárek pro učitele... Komu by z toho nešla hlava kolem. A proto jsem si pro tebe připravila několikadílný "Manuál maturanta aneb Jak zvládnout čtvrťák a nezbláznit se z toho". V dnešním díle se budeme zabývat tím, co si zvolit jako maturitní předměty.

Na rozmyšlenou máš jen omezený čas
Pokud jsi člověk nerozhodný, mám pro tebe špatnou zprávu. Na své rozhodnutí máš také nějaký ten deadline. To znamená, že ve chvíli, kdy vyplníš přihlášku k maturitě, už nemáš šanci se rozhodnout jinak. Pokud jsi zaškrtla, že chceš maturovat z angličtiny a týden po konečném termínu se rozhodneš, že bys raději brala matematiku, tak už máš bohužel smůlu. Proto nic neber na lehkou váhu a důkladně zvaž své možnosti a dovednosti.
 
 

Reklama