Moje hubnoucí challenge

Jedu od znova

19. března 2015 v 12:15 | Cherrybumbum
Vím, že se teď určitě všichni smějí, protože jsem takový nadpis uváděla snad milionkrát a ještě víckrát. Jenže teď se spousta a spousta věcí změnila. A zrovna takové věci, které mi dost pomohou v tom, dojít do svého cíle.

1. Doma už pochopili, že nemá cenu mě nutit do jídla - tím neříkám, že jím jenom suchý chleba a vodu, ale zkrátka už se doma pochopilo, že když mám chuť dát si večeři, tak si dám. Když mám chuť si jí dát, ale nechci zrovna to, co mají oni, tak si vystačím třeba s obyčejnou kaiserkou s cottage sýrem a zeleninou. A když prostě hlad nemám, tak si nedám nic, maximálně nějakou zeleninu. A když žijete v domácnosti, kde je to neustále nějaký řízek, gulášek nebo smažák, tak se pak hubne opravdu těžce. :D

2. Za chvíli je léto - a já se letos nechci za sebe stydět, až budu někde s kámoškama na koupališti. Sice mi lidé říkají: "Holka, vždyť ty máš takovou normální postavu, co by za to jiné daly," ale když prostě máte skoro 10 kilo víc, než v době, kdy jste se sebou byli maximálně spokojení, tak prostě není možné, se za sebe nestydět. Alespoň trošičku.

Zdroj: TADY

3. Potřebuji si zorganizovat čas - a tím myslím ten volný. A chci ho zaplnit buď sportem, nebo nějakými aktivitami, kdy budu venku a hýbat se. Protože také chci mít nějaký čas jen sama pro sebe. Zatím to totiž dopadá tak, že jsem se některým lidem pochlubila, že mám školu jen v pondělí a úterý a jak se těším na to, že budu moct chodit cvičit, učit se průběžně, abych to pak nehonila všechno na poslední chvíli a jak tohle bude nejlepší semestr všech dob.
A pak nastal ten velký omyl - když totiž máte tolika dní volných, tak vás najednou všichni začnou úkolovat. A to tím stylem, že splníte své úkoly a večer akorát sedíte otrávení u kompu a nemáte už sílu jít něco dělat. A pak v neděli večer plašíte, že nestíháte všechny ty domácí úkoly, které jste dostali. A kde je to fitko?

Takže jsem si na dnešek naplánovala alespoň kolečkové brusle. Protože mám takový pocit, že je lepší začít takhle zlehka, než hned naběhnout do posilovny a tam se sedřít k smrti. Pak bych nejspíš už neměla motivaci tam jít znovu. :)

Prostě jsem na to teď úplně kašlala

12. listopadu 2014 v 16:23 | Cherrybumbum
Asi se spousta z vás ptá na to, jak je možné, že jsem tento měsíc nepřidala žádný deníčkovský zápisek ohledně mého hubnutí, kolem kterého jsem minulý měsíc dělala takové hurá. Pravdou je, že jsem se na to opět vykašlala, tláskala se vším, co mi přišlo pod ruku a jediný pohyb, který jsem v poslední době měla byla rychlá chůze z domova na nádraží, z nádraží do školy a zpět. Až se za sebe brutálně stydím a říkám si, že na to prostě asi opravdu nemám. Ale abych k sobě nebyla příliš kritická...

Jdu znovu do své hubnoucí výzvy! A jo, a jo a JO!

5. října 2014 v 15:09 | Cherrybumbum
Ano, už mě to opět popadlo. Nebaví mě koukat na to, jak se opět začínám obalovat něčím tak nehezkým, jako je tuk. Nebaví mě ani to, jakou příšernou mám fyzičku a jak si nemůžu dovolit nosit legíny a další věci, které jsou na tělo, protože bych si v tom připadala jednoduše směšně. Takže opět začnu se svojí hubnoucí výzvou. Tentokrát už to musím ale dotáhnout do úplného konce.

Při starém zůstává moje měsíční měření. Alespoň budu vědět, na čem zhruba jsem. Během té předchozí výzvy jsem často sice četla komentáře, které ho odsuzovali, ale mě to tak prostě vyhovuje.

Tato výzva ale bude mít také pár změn:

1. Výzvový deníček alespoň 1x týdně. V něm se podělím o své pocity, výkony, ale také možné neúspěchy nebo dokonce zklamání. Je mi jasné, že ze začátku to bude asi samá deprese typu: "Celý týden jsem jedla zdravě, chodila cvičit a pak jsem se prostě neudržela a vyžrala půl sídliště," ale i neúspěchy k tomu patří.

2. Udávání cílů. A to alespoň 1x měsíčně. Budu mít celý měsíc na to, abych si rozšířila svůj senzam cílů nebo motivací, které mi budou pomáhat, abych zase nesklouzla k brambůrkovým a colovým večerům u počítače. (Jop, úplně nejlíp by se mi začalo jako minule, kdy jsem den po odstartování své výzvy chytla střevní chřipku)

3. Porovnávací fotografie. Plánuju ještě nějaké takové ty fotky "Předtím a potom", protože čísílka na metru mi sice budou našeptávat, jestli mé snažení bylo k něčemu dobré nebo ne, ale přece jenom, když člověk vidí pak ten rozdíl, tak má pak větší chuť na sobě makat. Toť změna číslo 3 a zatím asi poslední.

Hubnoucí challenge - měření za březen a obrovské zklamání

1. dubna 2014 v 21:26 | Cherrybumbum
Tak tu máme měření a vážení za měsíc březen a řeknu vám na rovinu - jsem hrozně zklamaná a zároveň na sebe naštvaná. Prostě jsem zase přibrala. Přitom jsem se tentokrát necpala, dokonce se snažila i hýbat a ve výsledku jsem zažila to, co zažívá spousta lidí, když se dá na dlouhou cestu zvanou "Hubnutí" - přibrala jsem. Mám sice "jen" o kilo víc, ale je to prostě děs, když se celou dobu tak snažíte a pak zjistíte, že vaše snaha byla marná. Až si říkám, jestli jsem se náhodou teď někdy nějak špatně nenadechla, že mi čísílka na váze ukázala takové číslo...

No nic, jdeme na výsledky měření. Omlouvám se, že tento měsíc nebude žádná tabulka, ale mám půjčený mámin notebook, než se můj drahý počítač dá do kupy (jestli se vůbec ještě vůbec dá), a nechci to tu zaplácávat tabulkami. Takže kdo se chce podívat na výsledky z minulého měsíce nechť klikne SEM a my jdeme na další:

Co dělám pro své budoucí dokonalé tělo?

18. března 2014 v 19:35 | Cherrybumbum
Čágo belo, tak se konečně ozývám se svojí hubnoucí výzvou, tentokrát si však nedáme měření, ale jen si sdělíme mé dojmy.
Takže, co jsem ten tento týden zjistila za novinky a omyly:

1. Osladit si pomerančový čaj stévií je ve výsledku jedna z neodpornějších věcí, které jsem kdy pila. Buď budu muset zkusit s tím sladit obyčejný černý čaj, nějak si zvyknout na tu příšernou chuť nebo přestat sladit. Nebo zůstat u své alternativy sladit si tento úžasný horký nápoj medem. No uvidíme...

2. Rýžové chlebíčky nejsou zas takový humus, jak jsem si dřív myslela. Ale není to ani nic moc světoborného.

3. Mám tragicky mizernou fyzičku.

Hubnoucí challenge - měření za únor

6. března 2014 v 17:58 | Cherrybumbum
Čauky mňauky,

moc moc moc moc moc se omlouvám, že jsem za únor nepřidala žádný článek za únor, co se týká mojí hubnoucí výzvy, ale pravda je taková, že... když skoro celý měsíc hubnete díky střevní chřipce, tak jediná aktivita, kterou vykonáváte je, že sedíte na záchodě (nebo nad ním klečíte) a jediná dieta je ta, kdy sníte za den pět piškotů a vypijete sklenici coca coly. O tom jsem psát opravdu nechtěla! :D

Ale hlavně jsem na nějaké přeměřování se úplně zapomněla. V neděli jsem najela sem na blog, napsala recenzi na knížku, koukla se náhodou do menu, pak na aktuální datum a běžela jsem se rychle zvážit a pro metr na přeměření. A byla jsem opravdu překvapená. No vlastně... posuďte sami...

Že bych už hubla? + štěňata!

6. února 2014 v 17:25 | Cherrybumbum
Zdravím děcka!

Určitě jste si všimli toho, že konečně zase denně přidávám články. Pravda je taková, že jsem svojí hubenou výzvu začala poněkud netradičně - včera ráno jsem se vzbudila a strávila ho celé pěkně na záchodě. Nevím, jestli jsem chytila nějakou tu střevní chřipku, na kterou lehla skoro půlka města (vlastně jí měla i moje ségra a kolegyně z práce) nebo mi prostě nesedlo nějaké jídlo z předchozího dne. Důležité je, že jsem za včerejšek vůbec skoro nic nesnědla. Kdybych měla napsat jídelníček za včerejší den tak by vypadal takhle:

Tak ale už jdu konečně do toho!!

4. února 2014 v 19:54 | Cherrybumbum
Pořád o tom mluvím, ale nějak se nemám k žádným činům. Už v červnu jsem si slibovala, jak na maturáku budu mít zpět svojí původní váhu. Nestalo se, vážím pořád stejně. Takže jsem se rozhodla, že abych v létě zase pomalu s brekem nezdrahala před třídní modelkou na koupálku, protože jsem se styděla kolem ní se svou postavou projít, že se dám zase na hubnutí.

Takže jsem se se rozhodla, že do 19. května tohoto roku oslavím své 19náctiny tím, že mi váha bude ukazovat údaj 55 kg. Podle kalkulačky, kterou jsem si našla na internetu (ZDE), je to nejnižší možná váha, na kterou za tu dobu můžu spadnout. Dál už by to neslo jistá rizika.
 
 

Reklama