Mrs Blondie radí...

Přestup na jinou školu? Zvládni ho levou zadní!

20. listopadu 2014 v 11:54 | Cherrybumbum
Je to jedna z nočních můr nás studentů (nebo i školáků) - přestup z jedné školy do druhé. Je jedno, jestli měníš školu kvůli prospěchu, stěhování se, šikaně nebo z jiných důvodů. Nikdy to není úplně easy. Ale lze zařídit, aby všechno proběhlo o něco lépe. Nevěříš? Čti dál.

Kamarádi
Asi největším problémem bych nazvala tuto kapitolku. Začít někde nanovo bez tvojí nejlepší kamarádky, která s tebou chodila už do školky a pak s tebou seděla od první třídy v lavici, bude celkem obtížné. Ale řekněme si to na rovinu - stejně by jednoho krásného dne musel nastat okamžik, kdy by jste se vy, siamská dvojčata, od sebe oddělily a každá si šla svou cestou. Pochybuju totiž, že byste se pak dostaly obě i na stejnou vysokou, měly stejné zaměstnání a pak spolu bydlely i ve stejném domově důchodců. Proto berte odchod jedné z vás jako takovou zkoušku vašeho přátelství. Ničeho se neboj, pokud jste opravdu dobré kamarádky, tak by pro vás "odloučení" neměl být žádný problém.

Odpovědi na nejčastější dotazy z poraden

7. srpna 2014 v 12:24 | Cherrybumbum
Dennodenně nám v našich poradnách přistávají desítky vašich dotazů ohledně vašich bolístek. Abych tedy ušetřila váš čas, který byste musely vynaložit na čekání na jejich zodpovězení, rozhodla jsem se vybrat několik nejčastějších dotazů z našich poraden a co nejlépe na ně odpovědět. Snad budou tyto rady k něčemu dobré :)

1. "Líbí se mi jeden kluk, bohužel neví, že vůbec existuju. Jak s ním chodit?"
Úplně nejlepší by bylo navázat s tím panem Dokonalým nějaký kontakt. Bohužel, tím, že na svého Vyvoleného budete zírat zpoza rohu nedocílíte toho, že se jednoho krásného dne objeví u vás v pokojíčku a vezme vás na to nejvíc super rande na světě.
Navažte s ním tedy nějaký kontakt. Ze začátku možná budete mít pocit, že plácáte nesmysly, ale to se časem podá - však si taky vzpomeňte na scénu z Protivných sprostých holek: "3. října se mě zeptal, kolikátého je..." - "Je 3. října."

Zdroj: TADY

Není taky přece problém využít moderních vymožeností a navázat kontakt s tím Vyvoleným přes Facebook nebo telefon. Pak už to chce jen čas, netlačit příliš na pilu a určitě nebude problém pak spolu někam vyrazit. A třeba to zrovna vyjde. ;)

5 věcí, které bys vždy měla mít ve své kabelce

7. dubna 2014 v 16:03 | Cherrybumbum
Každá holka má doma minimálně jednu. Řeč je o kabelkách, které jedna skupina holek považuje za naprostou zbytečnost, protože si všechny věci zvládnou nasoukat do kapes a druhá skupina si zase nedokáže představit, že by bez ní měly někam vyrazit. Holky ze druhé skupiny mi dají za pravdu, že jsme občas schopny do svých tašek narvat všechno možné - svetr, pokud je venku horko a nechceme se s ním tahat; učení, svačinu, pití... Ale existuje i pět věcí, které by měla mít v kabelce každá holka, protože je to zkrátka základ. Máš je tam i ty?

Proč se ke mně nechová tak jako dřív??

20. března 2014 v 12:51 | Cherrybumbum
Každá z nás ví, jak krásný je vztah v prvních měsících. Podnikáte všechno spolu, představila si ho všem svým kamarádkám, denně si pošlete desítky zamilovaných smsek, každou chvíli ti koupí nějaký ten dáreček, bere tě na večeře... je to krásný viď? Myslíš si, že takhle hezký vztah vám vydrží až do konce života, jenže ouvej? Nemá každou chvíli čas, už ho nebaví chodit na společná rande s tvými kamarády, smsky chodí jen párkrát denně a to ještě jen, když něco potřebuje a dárečky nikde. Kam se poděl váš super vztah? Má snad pocit, že tě má naprosto jistou? Měla bys ho donutit, aby žárlil?

Party prohřešky - takhle opravdu nezazáříš!

6. listopadu 2013 v 19:30 | Cherrybumbum
Vsadím se o cokoliv, že i holky, které narozdíl ode mě nesedí ráno co ráno před narvanou skříní, protože "nemají co na sebe", když jde o nějakou party, nervózně vyhazují půlku šatníku na postel a přemýšlí, co na sebe. Alespoň jednou za čas chce totiž každá zazářit, aby se na ní všichni podívali a řekli si: "Páni, ta vypadá dneska dobře." Jenže k čemu je hodinové snažení se a přípravy, když ve finále zničíš svůj outfit naprostými maličkostmi? Ale maličkostmi, které občas praští do očí...

A ještě že začneme - velice "děkuji" blogerce Cervenej cudlik, která na Krásná.cz zveřejnila článek "MÓDNÍ HŘÍCHY: 8 věcí, kterým se vyhni" - vůbec teď nebudu vypadat jako nějaká kopírka! :D Ale tak článek už jsem měla delší dobu rozpracovaný, tak mi bylo líto ho jen tak smazat a nevydat...

Nevíš o čem psát? Třeba ti poradím...

30. října 2013 v 11:14 | Cherrybumbum
Každá blogerka mi dá jistě za pravdu, že čas od času jen tak sedí u počítače, drží se za hlavu a říká si: "Kurňa, o čem bych měla asi tak napsat?". Uběhne jeden den, dva, návštěvníci už jsou celí netrpěliví, kdy se dočkají nějakého nového čtiva a vy pořád nic. Máte chuť se na to vykašlat, protože aktuálně nemáte inspiraci - ale ta se může objevit kdykoliv a hlavně KDEKOLIV! Takže co bych doporučila těm, kteří momentálně pomalu buší hlavou do klávesnice, protože nevědí, co zajímavého by převedli do textové podoby na svém blogu?

Tak s touhle kamarádkou to budeš mít těžké!

29. července 2013 v 9:00
Každá z nás potřebuje alespoň jednu tu kamarádku, která by s námi mohla podnikat ty nejrůznější "holčičí rituály" jako nakupování, pomluvy u kávičky, různé výlety nebo jen prosté nekonečné skypování a další aktivity - každá si určitě vymyslí tu svou. Občas se ale stane, že naše kamarádka má dost zvláštní návyky a chování a nám nezbývá nic jiného, než to celé buď přehlížet, anebo jí nenápadně dávat najevo, že něco dělá špatně.

Rodiče nesnáší tvého přítele. Tak to je průšvih!

24. července 2013 v 10:45 | Cherrybumbum
Právě prožíváš chvíle neskutečného štěstí. Potkala jsi konečně někoho, kdo tě má opravdu rád, váží si tě a dělá vše, co ti na očích vidí. Myslíš, že jsi nemohla potkat někoho lepšího, ale někdo je proti: RODIČE!

Je zcela běžné, že kromě bývalých přítelkyň začne do tvého vztahu "strkat prsty" i jeden z vašich rodičů. Někdy je to celkem nevinné, jen se snaží, abys kvůli svému miláčkovi nezanedbávala školu, aby tě nenaučil neřestem, jako je alkohol a cigarety, nebo zkrátka chtějí mít přehled o tom, co celé dny děláte. Když ale začnou mít očividnou radost z každé tvé hádky či každé slovo, které s nimi prohodil, úmyslně obrací proti němu, začíná to zavánět tím, že tvého kluka prostě nesnáší a chtějí, abyste co nejdříve byli od sebe.

Nepřeháněj to se žárlivostí

23. července 2013 v 19:06 | Cherrybumbum
Každá holka to někdy zažila - strach o svou drahou polovičku, aby nám náhodou neutekla "za lepším". Neustále kontroluješ mobil, hryžou tě myšlenky, jestli je opravdu v práci a ne s tou nánou z béčka, občas na něj nesmyslně vyjedeš. Tohle všechno je ještě celkem v pořádku. Dej si ale pozor na chování, které váš vztah může ve finále opravdu zničit.

Jak si (ne)vybírat střední školu

10. července 2013 v 12:00 | Cherrybumbum
Máme sice prázdniny, ale ty opět utečou jako voda a možná právě ty nastoupíš do deváté třídy. Kromě volby absolventských triček a závěrečné řeči na konec školy tě čeká ještě jedno mnohem důležitější rozhodnutí: střední škola.

Nenech se od ostatních jen využívat

3. července 2013 v 20:51 | Cherrybumbum
Každá z nás měla určitě alespoň jednou pocit, že všichni kolem ní jsou kamarádi, jen když něco potřebují. Bohužel, spousta z nás si tento pocit pouze nenamlouvá, zkrátka a dobře to tak je. Přiznej si, že když za tebou přijde i ten největší ignorant ze třídy, který s tebou jindy nepromluví, že něco "nutně potřebuje", tak se můžeš přetrhnout, abys mu pomohla. S tím bys měla ale hned skončit.

Mononukleóza - pozor na líbací nemoc!

30. června 2013 v 22:36 | Cherrybumbum
Bohužel poslední dobou pozoruji, že tato nemoc je čím dál rozšířenější, a proto jsem se rozhodla napsat tento článek, ve kterém vám vysvětlím, o co tak zhruba jde. Pokud máte své vlastní zkušenosti, neváhejte se o ně s ostatními podělit.
 
 

Reklama